admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

203
egzaminów w bazie
Zakres 2
369
wszystkich pytań opisowych
Zakres 2
286
opracowanych pytań opisowych
Zakres 2

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

W jakich sytuacjach można dokonać na wniosek właścicieli, podziału nieruchomości znajdującej się na terenie osiedla mieszkaniowego jeśli dla obszaru gdzie zlokalizowana jest ta nieruchomość nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego i nie ma obowiązku sporządzenia takiego planu. Dodatkowo wiadomo że ewidencja gruntów dla tego obrębu zakładana była 40 lat temu i w związku z tym granice tej nieruchomości (nie posiadającej księgi wieczystej), uwidocznione w ewidencji gruntów nie zgadzają się z faktycznym ich przebiegiem na gruncie po około 2-3 metrów. (Błędy w ewidencji gruntów). Co należy zrobić żeby opracowanie to prawidłowo wykonać?

 

Zarys odpowiedzi GUGiK

 

1. Jeżeli brak jest planu miejscowego i nie ma obowiązku sporządzenia takiego planu to podziału można dokonać jeśli podział:

a) nie jest sprzeczny z przepisami odrębnymi, albo

b) jest zgodny z warunkami określonymi w warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wydanymi przed złożeniem wniosku,

c) ale jeśli wniosek o podział złożony został po upływie 6 miesięcy od podjęcia przez Gminę uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu lub po wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu, postępowanie zawiesza się do czasu uchwalenia planu, ale nie później niż na okres 6 miesięcy, licząc od daty złożenia wniosku. Jeśli plan nie zostanie w tym czasie uchwalony stosuje się punkty a) i b).

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment