Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 469 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 120 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. Proszę podać jakie są obowiązki i uprawnienia podmiotu kontrolowanego w zakresie prowadzonej działalności geodezyjnej i kartograficznej.
Proszę podać jakie są obowiązki i uprawnienia podmiotu kontrolowanego w zakresie prowadzonej działalności geodezyjnej i kartograficznej.
Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy między innym kontrolowanie urzędów, instytucji publicznych i przedsiębiorców w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących geodezji i kartografii.
Kontrolę mogą przeprowadzać wojewódzcy inspektorzy nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz Główny Geodeta Kraju (w ramach kontroli działalności wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego). Kontrole przeprowadza się w zakresie legalności i rzetelności.
Do kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy stosuje się przepisy rozdziału 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 672, z późn. zm.).
Kontrola działalności przedsiębiorcy, w zakresie wykonywania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych, może dotyczyć:
- zgłaszania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
- przekazywania do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wyników prac geodezyjnych lub prac kartograficznych;
- przestrzegania przepisów dotyczących wykonywania samodzielnych funkcji w zakresie geodezji i kartografii;
- rzetelności wykonywania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych.
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Art. 7 i 9)
- Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Rozdz. 5)
2. Przystosowanie istniejących map do określonych zadań gospodarczych wymaga oceny ich aktualności i jakości oraz wykonania pomiarów uzupełniających. Proszę podać zakres sytuacyjno - wysokościowych pomiarów uzupełniających.
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Proszę wyjaśnić czy budowa przydomowego ganku o powierzchni zabudowy równej 42 m2 wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę? Proszę wyjaśnić czy taki obiekt po wybudowaniu podlega geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej? Jaki jest cel wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej i jaki dokument powstaje w wyniku tych prac? W jaki sposób oblicza się powierzchnię zabudowy?
Proszę wyjaśnić czy budowa przydomowego ganku o powierzchni zabudowy równej 42 m2 wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę? Proszę wyjaśnić czy taki obiekt po wybudowaniu podlega geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej? Jaki jest cel wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej i jaki dokument powstaje w wyniku tych prac? W jaki sposób oblicza się powierzchnię zabudowy?
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane
Budowa przydomowego ganku o powierzchni zabudowy równej 42 m2 nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, ale wymaga zgłoszenia budowy organowi admisnitracji architektoniczno-budowlanej.
Art. 29. Wyłączenie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę
1. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych, budowa:
...
15) przydomowych:
a) ganków,
b) oranżerii (ogrodów zimowych)
– o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;