Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 1. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 358 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 122 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. Czy przy wykonywaniu geodezyjnych pomiarów wysokościowych istnieje obowiązek wykorzystywania dwóch reperów? Proszę uzasadnić odpowiedź
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Proszę opisać, jakie przepisy prawne i w jaki sposób regulują niżej wymienione sprawy: co stanowi podstawę do wykonywania prac geodezyjnych? w oparciu o punkty jakiej osnowy wykonywane są geodezyjne pomiary wysokościowe? jakie warunki należy zapewnić przy zakładaniu pomiarowych osnów wysokościowych? jaka powinna być treść dokumentacji zawierającej rezultaty przetwarzania wyników pomiarowej osnowy wysokościowej?
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Jakie kryteria decydują o skali mapy do celów projektowych? Jakie elementy nie stanowiące treści mapy zasadniczej przedstawia się w treści mapy do celów projektowych? Wyjaśnij, kiedy na mapie do celów projektowych umieszcza się legendę.
Jakie kryteria decydują o skali mapy do celów projektowych? Jakie elementy nie stanowiące treści mapy zasadniczej przedstawia się w treści mapy do celów projektowych? Wyjaśnij, kiedy na mapie do celów projektowych umieszcza się legendę.
Treść i skalę mapy do celów projektowych dostosowuje się do rodzaju i wielkości zamierzenia budowlanego. Treścią mapy do celów projektowych są szczegóły terenowe stanowiące treść mapy zasadniczej, usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody, a także określone przez projektanta lub inwestora inne szczegóły terenowe i informacje (np: opracowane geodezyjnie linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu), w tym miary liniowe. Przy redakcji mapy do celów projektowych stosuje się oznaczenia i symbole graficzne obiektów właściwe dla treści mapy zasadniczej, a jeżeli na mapie występują również inne obiekty, należy na niej umieścić stosowną legendę.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego § 32