Wylosowane zostały dla Ciebie trzy pytania opisowe z zakresu 5. Pytania losowane są z bazy danych w której znajduje się obecnie 76 pytań. Nie wszystkie pytania są opracowane. Brakuje odpowiedzi na 51 pytań.
Powodzenia
Odśwież stronę aby wygenerować nowy zestaw pytań.
1. Czy grunty pracowniczych ogrodów działkowych i grunty zrekultywowane na potrzeby gospodarki leśnej podlegają ochronie oraz czy grunty znajdujące się pod parkami i ogrodami wpisanymi do rejestru zabytków uważa się za grunty rolne? Jakie to ma znaczenie dla ochrony tych gruntów?
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Zmeliorowane, ale nie poddane ponownej klasyfikacji, łąki Malinowskiego Jana przypadły w wyniku scalenia Nowakowi Janowi. Wprowadzenie uczestników scalenia w posiadanie nowych gruntów nastąpiło na zebraniu w dniu 01 września 2009r. W jaki sposób może nastąpić rozliczenie między tymi rolnikami z tytułu rat opłaty melioracyjnej, które Malinowski opłacił już do 31 grudnia 2010r. Proszę uzasadnić odpowiedź.
Zmeliorowane, ale nie poddane ponownej klasyfikacji, łąki Malinowskiego Jana przypadły w wyniku scalenia Nowakowi Janowi. Wprowadzenie uczestników scalenia w posiadanie nowych gruntów nastąpiło na zebraniu w dniu 01 września 2009r. W jaki sposób może nastąpić rozliczenie między tymi rolnikami z tytułu rat opłaty melioracyjnej, które Malinowski opłacił już do 31 grudnia 2010r. Proszę uzasadnić odpowiedź.
Ustawa z dnia 26 marca 1982 r. o scaleniu i wymianie gruntów
Art. 18. 2. Jeżeli grunty zmeliorowane nie zostały poddane ponownej klasyfikacji przed dokonaniem szacunku i przypadły w wyniku scalenia lub wymiany innemu uczestnikowi, jest on zobowiązany do spłat bieżących rat z tytułu opłaty melioracyjnej
4. Raty, o których mowa w ust. 2, wpłacone przedterminowo przez dotychczas zobowiązanego, przypadające za okres od dnia objęcia w posiadanie gruntów przez innego uczestnika, podlegają zaliczeniu na inne należności Skarbu Państwa przypadające od dotychczas zobowiązanego i objęte zobowiązaniem pieniężnym, a w razie nieistnienia takiego zobowiązania – podlegają zwrotowi dotychczas zobowiązanemu.
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 26 marca 1982 r. o scaleniu i wymianie gruntów
3. Po wydaniu przez wójta postanowienia o wszczęciu postępowania o rozgraniczenie nieruchomości, przedmiotowa nieruchomość została objęta scaleniem gruntów. Jaki będzie dalszy tok postępowania? Kto rozstrzyga sprawy sporne ? Kto ponosi koszty postępowania?
Odpowiedź na to pytanie nie została jeszcze opracowana. Znasz odpowiedź? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.