admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy podlega wytyczeniu i inwentaryzacji powykonawczej przebudowa uzbrojenia elektroenergetycznego, wodociągowego, kanalizacyjnego na prywatnej działce, które to prace są realizowane w ramach przebudowy parkingów robionych na zgłoszenie. 2017/03/30 11:34 #4505

  • Marszałek
  • Marszałek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czy podlega tyczeniu i inwentaryzacji powykonawczej przebudowa uzbrojenia elektroenergetycznego, wodociągowego, kanalizacyjnego (deszczówka) na prywatnych działkach, które to prace są realizowane w ramach przebudowy parkingów robionych na zgłoszenie. Na planie zagospodarowania terenu jest również naniesiona przebudowa tych sieci bez żadnego dodatkowego projektu. Chodzi o oświetlenie do lamp jak i przewody wodociągowe do nawodnienia zieleni z studzienkami i przepustami pod parkingiem,w których zostaną umieszczone przewody.

Wg. PB Art.43.1 prace te podlegają geodezyjnemu wyznaczeniu w terenie i inwentaryzacji powkonawczej mimo, że są na prywatnych działkach jednego właściciela i są realizowane w ramach zgłoszenia a nie pozwolenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy podlega wytyczeniu i inwentaryzacji powykonawczej przebudowa uzbrojenia elektroenergetycznego, wodociągowego, kanalizacyjnego na prywatnej działce, które to prace są realizowane w ramach przebudowy parkingów robionych na zgłoszenie. 2017/03/30 22:03 #4511

  • DOMGEO
  • DOMGEO Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 25
Jeżeli takie miało by być pytanie na egzaminie to mój zarys odpowiedzi byłby taki:

Pozwolenia na budowę nie wymaga m.in. budowa:
1) miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie (w przypadku budowy na obszarze NATURA 2000 wymagane jest zgłoszenie właściwemu organowi)
2) sieci (W przypadku budowy sieci wymagane jest zgłoszenie właściwemu organowi):
a) elektroenergetycznych obejmujących napięcie znamionowe nie wyższe niż 1 kV
b) wodociągowych
c) kanalizacyjnego
3) przyłączy (Budowa przyłączy nie wymaga zgłoszenia):
a) elektroenergetycznych
b) wodociągowych
c) kanalizacyjnego

sieci uzbrojenia terenu – rozumie się przez to wszelkiego rodzaju nadziemne, naziemne i podziemne przewody i urządzenia: wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, cieplne, telekomunikacyjne, elektroenergetyczne i inne, z wyłączeniem urządzeń melioracji szczegółowych, a także podziemne budowle, które w rozumieniu przepisów o statystyce publicznej nie są budynkami;

Obiekty budowlane wymagające pozwolenia na budowę oraz obiekt których budowę należy zgłośić do właściwych organów tj. wyżej wymienione sieci i przyłącza podlegają geodezyjnymem wyznaczeniu w terenie, a po ich wybudowaniu - geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, obejmującej ich położenie na gruncie.

Obowiązkowi geodezyjnego wyznaczenia, nie podlega przyłącze jeżeli jego połączenie z siecią znajduje się na tej samej działce co przyłącze lub na działce do niej przyległej.

Obiekty lub elementy obiektów budowlanych, ulegające zakryciu, wymagające inwentaryzacji, podlegają inwentaryzacji przed ich zakryciem.

Wykonawca prac geodezyjnych lub prac kartograficznych przed ich rozpoczęciem zgłasza prace geodezyjne lub kartograficzne właściwym miejscowo starostom , jeżeli celem lub zakładanym wynikiem tych prac jest m.in:
1) wytyczenie budynku lub sieci uzbrojenia terenu
2) geodezyjna inwentaryzacja obiektów budowlanych.

Obowiązek zawiadomienia o zakończeniu prac geodezyjnych oraz przekazania wyników tych prac nie dotyczy prac geodezyjnych związanych z wytyczaniem obiektów budowlanych, jeżeli w okresie nie dłuższym niż 30 dni od dnia wytyczenia tych obiektów zostaną przekazane do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego dokumenty zawierające wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej tych obiektów.

Przyłącza oraz sieci uzbrojenia terenu sytuowane wyłącznie w granicach działki budowlanej nie podlegają koordynacji na naradach koordynacyjnych organizowanych przez starostę.

Na wniosek inwestora lub projektanta sieci uzbrojenia terenu, podmiotu władającego siecią uzbrojenia terenu lub wójta (burmistrza, prezydenta miasta), uzasadniony w szczególności potrzebą wyeliminowania zagrożeń wynikających z możliwej kolizji między sytuowanymi na tym samym terenie sieciami uzbrojenia terenu, przedmiotem narady koordynacyjnej może być sytuowanie projektowanych sieci uzbrojenia terenu na obszarach innych niż miasta oraz pasy drogowe na terenie istniejącej lub projektowanej zwartej zabudowy obszarów wiejskich lub sytuowanie przyłączy.

PRAWO BUDOWLANE
PRAWO GEODEZYJNE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.044 s.