admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

w sprawie GESUT, BDOT500 i mapy zasadniczej 2015/08/15 20:20 #1264

  • masia
  • masia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 16
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, jaki przepis prawa obecnie reguluje kwestie GESUT, BDOT500 i mapy zasadniczej skoro rozporządzenie w tej sprawie uchylono, a instrukcje nie obowiązują? Czy jedyną podstawą prawną jest obecnie PGiK? Takie pytanie pojawiło się na egzaminie na uprawnienia w marcu 2015 r. i szczerze nie wiem jaka powinna być odpowiedź? Czy z braku nowych regulacji, powinno się nadal korzystać z przepisów uchylonych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

w sprawie GESUT, BDOT500 i mapy zasadniczej 2015/08/17 08:28 #1267

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
W wątku dotyczącym egzaminu z 15 lipca 2015 r. Marek napisał:

W jednym z pytań opisowych powołałem się nawet na nieobowiązujące rozporządzenie o gesut, bdot500 i MZ, bo napisałem, że pomimo tego, że nie obowiązuje to przecież ośrodki cały czas muszą zasilać te bazy, więc odbywa się to wg. tego rozporządzenia. Nie wiem czy to było dobre podejście, bo nie znam szczegółowej punktacji, którą uzyskałem, ale uważam, że na pewno nie odjęli mi za to punktów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

w sprawie GESUT, BDOT500 i mapy zasadniczej 2015/08/17 11:38 #1270

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Z kolei w wątku Egzamin 25 marca 2015 r. mihal3 napisał:

Rozporządzenie jest uchylone, ale ja napisałem Ustawa PGiK art. 19 pkt. 1 ust. 7 i to była bdb odpowiedź


Ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne

Art. 19. 1. Minister właściwy do spraw administracji publicznej określi, w drodze rozporządzeń:
...
7) zakres informacji gromadzonych w bazie danych obiektów topograficznych, o której mowa w art. 4 ust. 1b, organizację, tryb i standardy techniczne tworzenia tej bazy, jej aktualizacji i udostępniania, a także tworzenia mapy zasadniczej, o której mowa w art. 4 ust. 1e pkt 2, mając na uwadze podstawowe znaczenie tej bazy i mapy zasadniczej dla infrastruktury informacji przestrzennej, zasadę interoperacyjności, o której mowa w przepisach o infrastrukturze informacji przestrzennej, a także konieczność harmonizacji zbiorów danych tej bazy z innymi zbiorami danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a i 1b;

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.069 s.