admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/06 19:45 #21321

  • wojtech1
  • wojtech1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Składam dokumenty do uprawnień wg starych zasad tzn prace przed 2014 rokiem.
Wzór wykazu prac pobrałem z tej strony ale teraz się zastanawiam bo nie jest identyczny z tym z 2014 ani tym z 2019.
Ktoś ma wiedzę na ten temat.(czy druk z tej strony przechodzi?)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/07 09:24 #21323

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Rozp uprawnienia:

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846)
2) albo załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/07 12:34 #21324

  • KaSa
  • KaSa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, oczywiście temat powszedni i pojawia sie co jakiś czas, zbieram się do wypełnienia dzienniki praktyki zawodowej, czy ktoś mógłby udostępnić opis prac na zakres 1. Z góry dziękuję.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/08 09:28 #21326

  • wojtech1
  • wojtech1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry. Ktoś się orientuje czy w dziennik pobrany w 2022 roku mogę wpisać roboty z lat 2009-do teraz? I czy w pracach przed 2014 wystarczy numer KERG?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/11 12:51 #21336

  • Justynaa
  • Justynaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0

Witam ponownie, po długim czasie postanowiłem wziąć się za kolejny zakres uprawnień, przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość:

1. Czy dla prac wykonanych w latach 2011-2014 mogę wykazać owe prace tak jak wtedy obowiązywało tj. wykazem prac.
2. Posiadam dziennik prac wydany w 2014 czy mogę używać go w dalszym ciągu do dokumentowania bieżących prac czy powinienem wyrobić sobie ten nowy?
ad1 nie wykazu juz nie akceptuja

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.
 
Dzień dobry,
Przepraszam starałam się przeczytać całe forum, ale mogło mi coś umknąć. Mam pytanie odnośnie praktyki sprzed 2014 r. Jeżeli wykazy prac nie są już dopuszczane to w jaki sposób  dokumentować starą praktykę sprzed 2014 r.? Już nie mam kontaktu z geodetami ani poprzednimi pracodawcami, którzy te wykazy podpisywali. Czy w zwiazku z tym nowy przepis o 15 latach pracy wstecz nie jest martwy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/12 05:48 #21340

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam ponownie, po długim czasie postanowiłem wziąć się za kolejny zakres uprawnień, przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość:

1. Czy dla prac wykonanych w latach 2011-2014 mogę wykazać owe prace tak jak wtedy obowiązywało tj. wykazem prac.
2. Posiadam dziennik prac wydany w 2014 czy mogę używać go w dalszym ciągu do dokumentowania bieżących prac czy powinienem wyrobić sobie ten nowy?
ad1 nie wykazu juz nie akceptuja

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.

 
Dzień dobry,
Przepraszam starałam się przeczytać całe forum, ale mogło mi coś umknąć. Mam pytanie odnośnie praktyki sprzed 2014 r. Jeżeli wykazy prac nie są już dopuszczane to w jaki sposób  dokumentować starą praktykę sprzed 2014 r.? Już nie mam kontaktu z geodetami ani poprzednimi pracodawcami, którzy te wykazy podpisywali. Czy w zwiazku z tym nowy przepis o 15 latach pracy wstecz nie jest martwy?
Rozp uprawnienia
§ 4 3. W przypadku braku możliwości uzyskania potwierdzenia wpisu osoba zainteresowana składa oświadczenie, w którym przedstawia okoliczności uniemożliwiające uzyskanie tego potwierdzenia oraz wskazuje osobę, pod kierunkiem której wykonywała prace geodezyjne lub prace kartograficzne, oraz numer jej uprawnień zawodowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/12 10:06 #21341

  • Justynaa
  • Justynaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeżeli dobrze rozumiem mam pobrac dziennik praktyki zawodowej i tam wpisac wszytskie roboty i do tego dołączyc oświadczenie ? CZy oświadczenie mam dołączyć do wykazu prac które ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/12 11:26 #21342

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Jeżeli dobrze rozumiem mam pobrac dziennik praktyki zawodowej i tam wpisac wszytskie roboty i do tego dołączyc oświadczenie ? CZy oświadczenie mam dołączyć do wykazu prac które ?
Tak, wszystko wpisz w dziennik i dolacz oswiadczenie
Za tę wiadomość podziękował(a): Justynaa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/14 17:40 #21345

  • Bartwey
  • Bartwey Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, obecnie jestem na etapie kończenia uzupełniania dziennika z zakresu 1 i 4. Dziennik z zakresu 1 mam wstępnie ogarnięty, jednak chciałbym zweryfikować czy w miarę dobrze sobie to rozpisałem, gdybym mógł poprosić o podesłanie na maila przykładów bez danych wrażliwych. Z zakresu 4 mam problem z podpunktem 3, nie wiem w sumie jak go sensownie rozpisać - również prosił bym o jakiś przykład na maila by móc się wzorować i sprawdzić pozostałe podpunkty.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/18 17:43 #21353

  • sajdi
  • sajdi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam zamiar zdobyć uprawnienia (narazie zakres 2). Wg obecnych przepisów jaka jest procedura dotycząca potwierdzenia praktyki. Gdzie wystąpić o dziennik, do GUGIK czy można też w WINGiK? I jak wygląda udokumentowanie w dzienniku praktyki z lat 2008-2010?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/19 05:27 #21354

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam,
Mam zamiar zdobyć uprawnienia (narazie zakres 2). Wg obecnych przepisów jaka jest procedura dotycząca potwierdzenia praktyki. Gdzie wystąpić o dziennik, do GUGIK czy można też w WINGiK? I jak wygląda udokumentowanie w dzienniku praktyki z lat 2008-2010?
Art. 44b. PGiK
5. Dziennik praktyki zawodowej wydaje, na wniosek osoby zainteresowanej, Główny Geodeta Kraju.

Rozp uprawnienia
§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo
2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.


www.gov.pl/web/gugik/uprawnienia
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/26 23:53 #21393

  • romuś
  • romuś Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,

biorę się za uzupełnianie dziennika z zakresu 4 i mam problem szczególnie z punktem 3, jeśli ktoś byłby tak uprzejmy proszę o przesłanie przykładowych wpisów na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chciałem nadmienić, że pracuję w dużej geodezyjnej firmie i robię wymagające roboty ale potrzebuję uporządkowania wiedzy. Ja zacząłem pracę po 2014 więc muszę uzupełniać dziennik po nowemu gdzie według mnie nie jest to takie banalne. Niestety nie mam w rodzinie uprawnionego geodety, który wspomógłby mnie merytorycznie w tym temacie, a kontakt z właścicielem firmy jest ograniczony i "ciężki". Wymagania ogromne, a na pomoc pracownikowi nigdy nie ma czasu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/27 13:21 #21394

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3
Wpisz tam cokolwiek, byle się cyferki zgadzały...
Możesz napisać, że na pięciu budowach rozpijaliście flaszki na rozłożonych projektach, a potem podpierałeś płot, ale cały czas z lustrem w dłoni. Jeśli uprawniony to klepnie - to pozamiatane. W obecnym stanie prawnym komisja nie posiada kompetencji do merytorycznej oceny przebiegu praktyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/10/13 22:35 #21434

  • Mona25
  • Mona25 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam, może głupie pytanie ale dopiero po wysłaniu dokumentów mnie tknęło, posiadałam oryginalny odpis dyplomu z uczelni i taki odpis wysłałam razem z dokumentami, nie poświadczałam go dodatkowo notarialne, w wymogach jest: "odpis lub poświadczona notarialnie kopia dyplomu". Mam rozumieć że nie muszę dodatkowo odpisu notarialnie poświadczać? Odpis wyglądał identycznie jak oryginał, pieczatka uczelni i podpis oryginalny, nie żadna kopia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/10/14 05:55 #21435

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, może głupie pytanie ale dopiero po wysłaniu dokumentów mnie tknęło, posiadałam oryginalny odpis dyplomu z uczelni i taki odpis wysłałam razem z dokumentami, nie poświadczałam go dodatkowo notarialne, w wymogach jest: "odpis lub poświadczona notarialnie kopia dyplomu". Mam rozumieć że nie muszę dodatkowo odpisu notarialnie poświadczać? Odpis wyglądał identycznie jak oryginał, pieczatka uczelni i podpis oryginalny, nie żadna kopia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
nie musisz, po prostu jak zdasz to go nie odzyskasz
Za tę wiadomość podziękował(a): Mona25

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.127 s.