admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/04 21:18 #20604

  • Slavko0706
  • Slavko0706 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 30
Na stronie gugiku piszą o umowie.
Ja na 1kę miałem umowę o wolontariat właśnie i poszło bez problemu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marcin.Geo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/04 22:02 #20605

  • Marcin.Geo
  • Marcin.Geo Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 101
  • Otrzymane podziękowania: 15
A w przypadku innego rodzaju zatrudnienia, umowy o pracę, zlecenia? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/04 22:55 #20606

  • Slavko0706
  • Slavko0706 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 30
Cytat ze strony gugiku

Okres praktyki zawodowej winien być poświadczony odpowiednim dokumentem, wystawionym przez pracodawcę (np. oryginałem lub poświadczoną notarialnie kserokopią: zaświadczenia o praktyce zawodowej/ umowy o pracę/ umowy zlecenie/ umowy o dzieło/ umowy o wolontariat/ umowy o staż/ świadectwa pracy; jak również wydrukiem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) (art. 44 ust. 1 pkt 4, art. 44a ust. 1 pkt 3 lit. b i ust. 2 pkt 4 UPGiK).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/07 09:34 #20615

  • aniam
  • aniam Avatar
  • Online
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry
Dopiero rozpoczynam przygodę z wypełnianiem dziennika praktyk.
Firma, w której pracuję zajmuje się głównie obsługą inwestycji. Czy w związku z tym w kolumnie identyfikator ewidencyjny mogę wpisać kilka razy ten sam numer roboty?
Druga sprawa, czy muszę osobiście zgłaszać roboty czy wystarczy podpis opiekuna praktyk, że robota została wykonana przeze mnie?
Dziękuję za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/07 10:59 #20616

  • Julia
  • Julia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
WItam, od niedawna jestem na forum i chciałam się dopytać odnośnie prac wpisywany do dziennika praktyk. Dziennik pobrałam rok temu, a praktyke rozpoczęłam od skończenia 6 sem studiów.  Czy w dzienniku muszą być wpisane prace zgłoszone po rozpoczęciu praktyki czy wystarczy jak praca będzie przyjęta do zasobu po założeniu dziennika, a zgłoszona mogła być szybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/08 04:37 #20619

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

WItam, od niedawna jestem na forum i chciałam się dopytać odnośnie prac wpisywany do dziennika praktyk. Dziennik pobrałam rok temu, a praktyke rozpoczęłam od skończenia 6 sem studiów.  Czy w dzienniku muszą być wpisane prace zgłoszone po rozpoczęciu praktyki czy wystarczy jak praca będzie przyjęta do zasobu po założeniu dziennika, a zgłoszona mogła być szybciej? Z góry dziękuję za odpowiedź.
dat zloszenia nie ma znaczenia. liczy sie co robilas po rozpoczeciu praktyki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/08 07:51 #20620

  • jarek1017
  • jarek1017 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czy kolejność prac w dzienniku musi być chronologiczna, zgodnie z terminem ich wykonywania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/08 09:25 #20623

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Czy kolejność prac w dzienniku musi być chronologiczna, zgodnie z terminem ich wykonywania?
nie
Za tę wiadomość podziękował(a): jarek1017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/13 19:39 #20643

  • zabson
  • zabson Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Mam pytanie do nastepującej sytuacji :
Mam dziennik wydany w marcu 2016, zakres 1, oraz wypełnione wszystkie potrzebne roboty od kwietnia 2016 do 22.czerwca 2018. i teraz pytanie czy dziennik jest nadal ważny jak minie okres 5 lat od ostatniej wpisanej roboty? Czy jak bym chiął zdawać egzamin np jesienią lub w przyszłym roku to muszę na nowo wypełniać dziennik ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/18 20:10 #20670

  • Askell
  • Askell Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 77

Witam
Mam pytanie do nastepującej sytuacji :
Mam dziennik wydany w marcu 2016, zakres 1, oraz wypełnione wszystkie potrzebne roboty od kwietnia 2016 do 22.czerwca 2018. i teraz pytanie czy dziennik jest nadal ważny jak minie okres 5 lat od ostatniej wpisanej roboty? Czy jak bym chiął zdawać egzamin np jesienią lub w przyszłym roku to muszę na nowo wypełniać dziennik ?

Myślę, że jest ważny. W przepisach nie ma czegoś takiego jak termin ważności dziennika praktyki zawodowej

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:

1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo

załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, strony 50 dziennika praktyki zawodowej nie wypełnia się.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/19 05:07 #20671

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam
Mam pytanie do nastepującej sytuacji :
Mam dziennik wydany w marcu 2016, zakres 1, oraz wypełnione wszystkie potrzebne roboty od kwietnia 2016 do 22.czerwca 2018. i teraz pytanie czy dziennik jest nadal ważny jak minie okres 5 lat od ostatniej wpisanej roboty? Czy jak bym chiął zdawać egzamin np jesienią lub w przyszłym roku to muszę na nowo wypełniać dziennik ?

Myślę, że jest ważny. W przepisach nie ma czegoś takiego jak termin ważności dziennika praktyki zawodowej

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:

1) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo

załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, strony 50 dziennika praktyki zawodowej nie wypełnia się.

 
kiedys byl taki przepis, ze przerwa miedzy wpisami max 5lat, ale go usuneli póki co

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/22 10:23 #20721

  • Magdaalena
  • Magdaalena Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, 
czy mogę wpisać do dziennika rozgraniczenie nie zakończone spisaniem ugody ? temat poszedł do sądu, a operat został przyjęty do zasobu 01.03.2023.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/22 15:56 #20726

  • soyokaze1000
  • soyokaze1000 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja czekam jeszcze na koniec dużej inwestycji i odbiór geodezyjny, by wypełnić dziennik.
Sama kwestia ilości map oraz limit powierzchniowy do celów projektowych to nie problem.
Gorzej z uzbieraniem tyczeń pod sieci i odbiory sieci, a także osnowy. Kto dziś w dobie GPS zakłada ciągi pomiarowe i to jeszcze do 1 kategorii? Zdarzyło mi się 2 lata temu do kategorii 2 założyć osnowę pomiarową, bo teren zarośnięty i GPS miał problem z zasięgiem.

Ktoś miałbym uzupełniony dziennik do 1 zakresu, w którym wykonywałby różne typy prac wymagane do praktyk, zrobione w jednej/dwóch robotach geodezyjnych? Tak bym wiedział nie tylko jak uzupełnić ogólnie dziennik, ale jak rozdzielić te prace. Np osnowa i inwentaryzacja w jednej pracy, rozdzielone w dzienniku na 2 rzeczy.

Tak samo jak to jest z tyczeniem przyłączy. Które są brane pod uwagę? Pod sieci na decyzję, na zgłoszenie? Czy z zagospodarowania terenowego na działce? Bo tutaj samej obsługi sieci niestety my tak dużo nie obsługujemy, a też nie chce mi się czekać kolejny rok, czy dwa, na jakąś robotę.

Mój email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/24 14:25 #20734

  • mars
  • mars Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
No dobrze, jak już mamy dziennik wypełniony (czy poprawnie to się okaże), następnie wypełniamy wniosek o nadanie uprawnień, dołączamy świadectwo pracy, kopię dyplomu, 2 zdjęcia, opłatę 900zł, i opłatę skarbową 17zł. 
Pytanie, czy to wszystko? Czy te opłaty to osobiście należy dokonać w Banku Gospodarstwa Krajowego czy można internetowo jakoś?
Dzięki.  

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mars.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/04/24 14:38 #20735

  • Radzio
  • Radzio Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wystarczą przelewy, a ich potwierdzenia należy dołączyć do wniosku o nadanie uprawnień zawodowych. Nie zapomnij również dołączyć oświadczeń:
1) Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych
2) Oświadczenie o niekaralności
3) Oświadczenie o zgodności z prawdą informacji zawartych we wniosku oraz załącznikach.
Szczegóły: www.gov.pl/web/gugik/postepowanie-kwalifikacyjne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.186 s.