admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2023/07/25 21:57 #21163

  • palomaa1207@gmail.com
  • palomaa1207@gmail.com Avatar
  • Gość
  • Gość
1. wpisz Zniesiony obowiązek zgłoszenia,
2. daty, u mnie pokrywały się z datami rozpoczęcia i zakończnia robót "Czynności wykonałam w terminie: ....-.....
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez palomaa1207@gmail.com.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/02 10:28 #21173

  • marcia6910
  • marcia6910 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, zabieram się za uzupełnienie dziennika praktyki zawodowej z zakresu 1. Dziennik założony mam od lutego 2022r., a pracę wykonywałam od sierpnia 2022r.. Z tego co wyczytałam nie trzeba uzupełniać dziennika chronologicznie. Czy dwa lata praktyki zawodowej liczy się od założenia dziennika i w tym czasie mogę wyrobić wszystkie rodzaje prac. Czy liczy się od wykonania pierwszej pracy i musi być zachowana ciągłość 3 miesięcy między pracami. Będę bardzo wdzięczna za informację. Bo jeśli nie musi być zachowana ciągłość, tylko wyrobienie tych prac to dużo mi ułatwi i będę mogła wcześniej podejść do egzaminu. Dziękuję 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/04 20:37 #21187

  • alchemik_20
  • alchemik_20 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 3
2 lata praktyki od ukończenia studiów tak w skrócie żeby podchodzić do egzaminu. Prace nie muszą być chronologicznie. Ma być ich określona ilość zgodnie z rozporządzeniem. Ciągłość prac nie musi być zachowana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/10 17:03 #21203

  • Bartosz Noga
  • Bartosz Noga Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Mam dziennik  zawodowy od chyba 10 lat cały czas pracuje jako geodeta. Zebrałem się żeby wreszcie  zrobić uprawnienia z zakresu 1. Kiedyś trzeba było udokumentować prace wykonane w ośrodku  i w dzienniku podać nr ID roboty i zakres prac.  Jedną  z pozycji w zakresie prac są tyczenia, które kiedyś można  było zgłaszać w ośrodku ale moja firma  w której pracuje tych czynności nie robiła a teraz już tego się nie robi.
I teraz moje pytanie brzmi jak można to obejść?  Tyczeń wykonuje dużo ale żadna nie jest udokumentowana w ośrodku. Czy jeśli w dzienniku wypisze te  tyczenia  a moj szef z uprawieniami podpisze je że zostały  wykonane to czy to przejdzie przez weryfikacje?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/11 06:34 #21205

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam.
Mam dziennik  zawodowy od chyba 10 lat cały czas pracuje jako geodeta. Zebrałem się żeby wreszcie  zrobić uprawnienia z zakresu 1. Kiedyś trzeba było udokumentować prace wykonane w ośrodku  i w dzienniku podać nr ID roboty i zakres prac.  Jedną  z pozycji w zakresie prac są tyczenia, które kiedyś można  było zgłaszać w ośrodku ale moja firma  w której pracuje tych czynności nie robiła a teraz już tego się nie robi.
I teraz moje pytanie brzmi jak można to obejść?  Tyczeń wykonuje dużo ale żadna nie jest udokumentowana w ośrodku. Czy jeśli w dzienniku wypisze te  tyczenia  a moj szef z uprawieniami podpisze je że zostały  wykonane to czy to przejdzie przez weryfikacje?

 
rozp uprawnienia + pgik -> tak przejdzie, tylko wpisalbym zgodnie z prawem i prawda - od kiedy nie zglasza sie, nie podajesz po prostu nr zgloszenia, wczesniejsze  mysle, ze wypada podac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/12 18:10 #21208

  • ANDI23
  • ANDI23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
chciałbym się zapytać czy ktoś byłby w stanie udostępnić dziennik z zakresu 1 oraz 4, oczywiście bez danych wrażliwych.
Ponieważ nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(
Z góry dziękuję.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/12 22:30 #21209

  • alchemik_20
  • alchemik_20 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 3
Masz na mailu. Na podstawie tego ja swój wypełniałem.
Za tę wiadomość podziękował(a): ANDI23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/17 11:29 #21213

  • MarcinKo
  • MarcinKo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, czy mógłbym również prosić o przesłanie przykładu uzupełnienia dziennika ?
Pozdrawiam.
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/18 17:28 #21217

  • Nanatsu37
  • Nanatsu37 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 4
Cześć, jeżeli byłaby możliwość to również bym poprosił o jakiś wzór/ instrukcje jak to wypełnić dziennik ( głównie zakres 4)
z zakresu 1 już mam prawie uzupełniony, ale z zakresem 4 mam trochę problem z opisaniem, nie wiem jak bardzo szczegółowo się rozpisywać. Bo stron by brakło w dzienniku. 
Z góry dzięki 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/26 19:54 #21270

  • SerPiorun
  • SerPiorun Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Pytanko do zakresu 2:
• opracowanie mapy z projektem podziału nieruchomości – minimum 12 opracowań, w tym 8 w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 65, 284, 471 i 782) i 4 w innym trybie;

Czy to mogą być 4 podziały rolne/leśne? Czy to musza być bardziej skomplikowane opracowania, np ZRID?

• sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne

Mogą to być mapy do zasiedzenia? Proszę ewentualnie o podpowiedź jakie to mogą być mapy/opracowania do tego punktu? Dziękuje z góry :)
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/31 08:16 #21306

  • ulpo
  • ulpo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, Powiedzcie mi proszę, jak to jest z datami wpisów przez uprawnionego?
Uzupełniłam cały dziennik na raz i dziś uprawniony będzie mi podpisywał.
Czy w wykazie prac w kolumnie 6 może być jedna data ta kiedy to uprawniony mi podpisuje?
Czy wszystkie prace mogą być podpisane z jedną datą, czy to przejdzie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ulpo.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/31 10:13 #21307

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dzień dobry, Powiedzcie mi proszę, jak to jest z datami wpisów przez uprawnionego?
Uzupełniłam cały dziennik na raz i dziś uprawniony będzie mi podpisywał.
Czy w wykazie prac w kolumnie 6 może być jedna data ta kiedy to uprawniony mi podpisuje?
Czy wszystkie prace mogą być podpisane z jedną datą, czy to przejdzie?
ja bym jednej nie wpisywał, nie odzwierciedli to dlugosci praktyki (bedzie potrzeba weryfikacji z innymi dokumentami) i zaleznie od komisji moze spowodowac potrzebe dodatkowych wyjasnien albo i nie. Nie dostaniesz 100% odpowiedzi tak albo nie
Za tę wiadomość podziękował(a): ulpo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/31 11:44 #21308

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

Dzień dobry, Powiedzcie mi proszę, jak to jest z datami wpisów przez uprawnionego?
Uzupełniłam cały dziennik na raz i dziś uprawniony będzie mi podpisywał.
Czy w wykazie prac w kolumnie 6 może być jedna data ta kiedy to uprawniony mi podpisuje?
Czy wszystkie prace mogą być podpisane z jedną datą, czy to przejdzie?




 
Ja sobie obiecałem, że nie będę komentował poziomu tzw. "aktów prawnych" z dziedziny geodezji, a zwłaszcza poziomu znajomości tych aktów przez urzędników GUGiK-u i tę całą "komisję kwalifikacyjną" - więc postaram się możliwie krótko:

§  4.
1. Przebieg praktyki zawodowej dokumentuje się wpisami odzwierciedlającymi wykonywane prace geodezyjne lub prace kartograficzne, w tym czynności wykonywane w ramach tych prac, ze wskazaniem daty rozpoczęcia i zakończenia tych prac, a w przypadku prac podlegających zgłoszeniu do właściwych organów Służby Geodezyjnej i Kartograficznej - również ze wskazaniem identyfikatora zgłoszenia prac geodezyjnych lub prac kartograficznych.
2.  Potwierdzenie wykonywanych w ramach praktyki zawodowej prac geodezyjnych lub prac kartograficznych następuje przez złożenie przy każdym wpisie podpisu osoby posiadającej uprawnienia zawodowe w odpowiednim zakresie, pod kierunkiem której były prowadzone prace geodezyjne lub prace kartograficzne, z podaniem imienia i nazwiska, numeru uprawnień zawodowych oraz daty dokonania wpisu.


Tzn. daty:
a) WPISU w dzienniku?
czy:
b) PODPISU osoby posiadającej uprawnienia?

Jeżeli a), to prawo nie obliguje już do BIEŻĄCEGO wykonywania wpisów, a więc wszystkie daty MOGĄ być te same (byle po dacie zakończenia pracy).
Jeżeli b), to daty muszą odpowiadać PRAWDZIE - a więc jeśli uprawniony podpisuje jednego dnia, to wszystkie daty MUSZĄ być te same.

Odzwierciedleniu długości praktyki służy zaświadczenie o odbyciu praktyki / umowa o pracę/ świadectwo pracy itp.
Za tę wiadomość podziękował(a): ulpo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/08/31 17:55 #21310

  • Joytas
  • Joytas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 58
Mi mój uprawniony wpisał datę parę dni po zakończeniu konkretniej roboty. Dziennik wziąłem w styczniu 2022, wpisy miałem prac z 2015, 2017 a data podpisu przez uprawnionego adekwatna do roku w którym praca nastąpiła. Nie wiem jak on na to wpadł ale przeszło pozytywnie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ulpo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2023/09/02 11:59 #21314

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

Mi mój uprawniony wpisał datę parę dni po zakończeniu konkretniej roboty. Dziennik wziąłem w styczniu 2022, wpisy miałem prac z 2015, 2017 a data podpisu przez uprawnionego adekwatna do roku w którym praca nastąpiła. Nie wiem jak on na to wpadł ale przeszło pozytywnie :)
 
Najwyraźniej nikt rozsądny nie traktuje tych głupot jako okoliczność mającą znaczenie prawne - bo gdyby tak było, to za takie praktyki grozi kryminał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.125 s.