admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/19 14:37 #16184

  • GeoKas
  • GeoKas Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej ;) Mam małe pytanie odnośnie wypełniania dziennika na zakres 2, chodzi konkretnie o pkt 5.-mam takie 3 prace geodezyjne: zasiedzenie i ustalenie granic, droga konieczna i służebność przesyłu. Czy jest w stanie mi ktoś odpowiedzieć czy takie prace wystarczą? I jeszcze pkt4. czy same ustalenie działek wystarczy? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/19 21:01 #16192

  • kalafior_o
  • kalafior_o Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 10
Hej :) czy ktoś mógłby podzielić się wypełnionym dziennikiem z zakresu 2? Byłabym wdzięczna. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/22 20:19 #16254

  • zero7
  • zero7 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
witam, 
Zabieram się za wypełnianie dziannika z zakresu 2. Czy ktoś łączył prace typu wznowienie znaków granicznych + podział nieruchomości - praca pod jednym zgłoszeniem, oddana w jednym operacie ale liczona w dzienniku praktyk  jako podział i jako wznowienie. To samo ustalenie granic i podział nieruchomości. Dodam że łączyłem tak prace w zakesie 1 typu wytyczenie i inwentarzyacja - dziennik zweryfikowany pozytywnie. Chciałbym jednak zasięgnąć opini osób które mają już pozytywnie zaopiniowany dziennik z zakresu 2. 
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/23 05:45 #16256

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

witam, 
Zabieram się za wypełnianie dziannika z zakresu 2. Czy ktoś łączył prace typu wznowienie znaków granicznych + podział nieruchomości - praca pod jednym zgłoszeniem, oddana w jednym operacie ale liczona w dzienniku praktyk  jako podział i jako wznowienie. To samo ustalenie granic i podział nieruchomości. Dodam że łączyłem tak prace w zakesie 1 typu wytyczenie i inwentarzyacja - dziennik zweryfikowany pozytywnie. Chciałbym jednak zasięgnąć opini osób które mają już pozytywnie zaopiniowany dziennik z zakresu 2. 
Pozdrawiam
Tak, ja tak robilem i przeszlo bez problemu. Podzial i wznowienie/ustalenie/wyznaczenie
Za tę wiadomość podziękował(a): zero7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/23 10:40 #16259

  • zero7
  • zero7 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podziałów. Czy ktoś wpisywał podział nieruchomości rolnej/leśnej?
Takie prace wykonywałem w 2016 roku a w tym czasie obowiązywało takie kompletowanie prac:
3) podział nieruchomości w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami – minimum 8 opracowań geodezyjnych;
4) inne podziały, w tym na terenach rolnych i leśnych – minimum 3 opracowania geodezyjne;
Obecne przepisy nie zawierają tego konkretnego dopisku (wytłuszczony powyżej). 
Czy obecnie zaliczliście taki podział do podziału w innym trybie? 

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/23 11:35 #16260

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podziałów. Czy ktoś wpisywał podział nieruchomości rolnej/leśnej?
Takie prace wykonywałem w 2016 roku a w tym czasie obowiązywało takie kompletowanie prac:
3) podział nieruchomości w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami – minimum 8 opracowań geodezyjnych;
4) inne podziały, w tym na terenach rolnych i leśnych – minimum 3 opracowania geodezyjne;
Obecne przepisy nie zawierają tego konkretnego dopisku (wytłuszczony powyżej). 
Czy obecnie zaliczliście taki podział do podziału w innym trybie? 


 
Tak jest to inny tryb, ponieważ podstawa prawna podziału rolnego to nie Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami, tylko prawo geodezyjne, kc itd ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/23 22:44 #16266

  • Czesiek
  • Czesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja zdałem egzamin na 1 i wysyłałem później dziennik natomiast zależało mi na zakresie 2 który wysłałem wcześniej łącząc prace tak samo jak na zakres 1 i niespodzianka został cofnięty do uzupełnienia decyzja wydana więc uzależnione jest to od komisji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Czesiek.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/03 13:42 #16365

  • mars
  • mars Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam koleżanki i kolegów,
W związku z tym,  ze otrzymałem właśnie dziennik praktyk, proszę o wzór prawidło zaopiniowanego dziennika z zakresu 1 na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z gory wielki dzięki.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/07 13:13 #16399

  • Nicram_93
  • Nicram_93 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam wszystkich, mam zamiar zabrać się w końcu za wypełnienie dziennika praktyki zawodowej z zakresu pierwszego. Parę stron wcześniej widziałem już wstępnie odpowiedź na moje pytanie, ale wolałbym się jeszcze upewnić dla świętego spokoju. Dziennik wyciągnąłem w grudniu 2018 roku, jeszcze na starych przepisach. Czy w związku z tym dalej mogę w nim wpisywać roboty po zmianie przepisów, a także czy mogę wpisywać roboty sprzed otrzymania dziennika, a więc sprzed 2018 roku. Pracuję w firmie geodezyjnej od 2013 roku, a boję się, że może mi jakiejś roboty zabraknąć. Z tego co się orientuję to teraz jest to możliwe, ale czy można tak jeszcze zrobić w dzienniku z 2018 roku? Jakaś użytkowniczka parę stron wcześniej pisała, że tak, ale wolałbym się jeszcze upewnić, jeśli ktoś miał z tym styczność. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/07 13:24 #16400

  • drelson
  • drelson Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy przy wpisywaniu tyczenia budynku niezgłoszonego do PZGiK należy uzupełniać dane o "wielkości obiektu" ? W przypaku zgłoszonych prac pisałem wielkość ze zgłoszenia/zakresu pracy a tutaj jeśli nie zgłaszane to jak ? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/07 17:51 #16409

  • chemik
  • chemik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 16
Co do tyczeń obiektów nie zgłaszanych ja w dzienniki wpisywałem przy budynkach po prostu 1 budynek, spotkałem się że nie którzy wpisywali ilość osi, a przy tyczeniu sieci przybliżoną długość i ilość przyłączy. W dzienniku nie miałem ani jednego tyczenia na zgłoszenie. Ja dziennik pobrałem w 2019 roku i 95% wpisanych do niego robót miałem z 2008...
Za tę wiadomość podziękował(a): Nicram_93

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez chemik.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/08 21:05 #16428

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

Witam wszystkich, mam zamiar zabrać się w końcu za wypełnienie dziennika praktyki zawodowej z zakresu pierwszego. Parę stron wcześniej widziałem już wstępnie odpowiedź na moje pytanie, ale wolałbym się jeszcze upewnić dla świętego spokoju. Dziennik wyciągnąłem w grudniu 2018 roku, jeszcze na starych przepisach. Czy w związku z tym dalej mogę w nim wpisywać roboty po zmianie przepisów, a także czy mogę wpisywać roboty sprzed otrzymania dziennika, a więc sprzed 2018 roku. Pracuję w firmie geodezyjnej od 2013 roku, a boję się, że może mi jakiejś roboty zabraknąć. Z tego co się orientuję to teraz jest to możliwe, ale czy można tak jeszcze zrobić w dzienniku z 2018 roku? Jakaś użytkowniczka parę stron wcześniej pisała, że tak, ale wolałbym się jeszcze upewnić, jeśli ktoś miał z tym styczność. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jakaś użytkowniczka miała rację. Jeśli chcesz mieć 99% pewności to skontaktuj się z GUGiK. Pracują tam normalni ludzie i udzielą odpowiedzi. Możesz się później podzielić tym co się dowiedziałeś :) Nigdy nie wiadomo kiedy się zmieni linia przyjęta przez urząd hehe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/08 21:11 #16429

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34

drelson napisał: Czy przy wpisywaniu tyczenia budynku niezgłoszonego do PZGiK należy uzupełniać dane o "wielkości obiektu" ? W przypaku zgłoszonych prac pisałem wielkość ze zgłoszenia/zakresu pracy a tutaj jeśli nie zgłaszane to jak ? Z góry dziękuję za odpowiedź. 


Jeśli to jest jeden budynek to wpisz, że "jeden budynek"
Jeśli to są dwa budynki to wpisz "dwa budynki"
Jeśli są to dwa budynki mieszkalne, jeden magazyn, 530mb drogi asfaltowej i 600mb kd to wpisz "3 budynki, 530mb drogi, 600mb kd"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jordekap.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/08 22:25 #16430

  • lasiorskt
  • lasiorskt Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 3
zero7 napisał: witam, 
Zabieram się za wypełnianie dziennika z zakresu 2. Czy ktoś łączył prace typu wznowienie znaków granicznych + podział nieruchomości - praca pod jednym zgłoszeniem, oddana w jednym operacie ale liczona w dzienniku praktyk  jako podział i jako wznowienie. To samo ustalenie granic i podział nieruchomości. Dodam że łączyłem tak prace w zakresie 1 typu wytyczenie i inwentaryzacja - dziennik zweryfikowany pozytywnie. Chciałbym jednak zasięgnąć opini osób które mają już pozytywnie zaopiniowany dziennik z zakresu 2. 
Pozdrawiam

Obecnie podziały na terenach rolnych i leśnych stanowią opracowania do celów prawnych. Ja tak wpisałem w dzienniku praktyk i czekam na weryfikację.

ROZPORZĄDZENIE w sprawie standardów
24. 1. Na potrzeby podziałów nieruchomości, typowych postępowań sądowych i administracyjnych sporządza się:
1) mapy do celów prawnych:
a) mapy z projektem podziału nieruchomości, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 100 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 65, 284, 471 i 782),
b) mapy z projektem scalenia i podziału nieruchomości, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 108 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami,
c) mapy z projektem podziału nieruchomości, do których nie mają zastosowania przepisy działu III rozdziału 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, zwane dalej „mapami z projektem podziału nieruchomości rolnej lub leśnej”,

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lasiorskt.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/11/09 05:25 #16435

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

zero7 napisał: witam, 
Zabieram się za wypełnianie dziennika z zakresu 2. Czy ktoś łączył prace typu wznowienie znaków granicznych + podział nieruchomości - praca pod jednym zgłoszeniem, oddana w jednym operacie ale liczona w dzienniku praktyk  jako podział i jako wznowienie. To samo ustalenie granic i podział nieruchomości. Dodam że łączyłem tak prace w zakresie 1 typu wytyczenie i inwentaryzacja - dziennik zweryfikowany pozytywnie. Chciałbym jednak zasięgnąć opini osób które mają już pozytywnie zaopiniowany dziennik z zakresu 2. 
Pozdrawiam

Obecnie podziały na terenach rolnych i leśnych stanowią opracowania do celów prawnych. Ja tak wpisałem w dzienniku praktyk i czekam na weryfikację.

ROZPORZĄDZENIE w sprawie standardów
24. 1. Na potrzeby podziałów nieruchomości, typowych postępowań sądowych i administracyjnych sporządza się:
1) mapy do celów prawnych:
a) mapy z projektem podziału nieruchomości, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 100 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r. poz. 65, 284, 471 i 782),
b) mapy z projektem scalenia i podziału nieruchomości, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 108 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami,
c) mapy z projektem podziału nieruchomości, do których nie mają zastosowania przepisy działu III rozdziału 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, zwane dalej „mapami z projektem podziału nieruchomości rolnej lub leśnej”,


 
Tak łączyłem - przeszło bez uwag

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.175 s.