admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/16 18:22 #17129

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć, 
mam pytanie dotyczące daty rozpoczęcia, którą mam wpisać do dziennika. Asortymentem zgłoszonej pracy w 2019 roku była MDCP oraz inwentaryzacja. Mapę wykonano w 2019r natomiast inwentaryzacje w 2021r.  Data z 2019 roku, byłaby datą przed dniem pobrania dziennika przeze mnie . Jaką datę rozpoczęcia podać przy inwentaryzacji?
Jedną, prawdziwą dateę. Roboty mogłeś robić przed pobraniem dziennika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/18 15:34 #17165

  • GEO1_UPR
  • GEO1_UPR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 12
Zakres 1
MDCP -Mam ID roboty, datę rozpoczęcia, ale robota nie została złożona bo wciąż można powiedzieć jest realizowana.
Mogę wpisać do dziennika bez daty zakończenia? Czy przyjąć jako datę zakończenia moment do którego ją opracowywałem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/19 19:24 #17168

  • Ryzy0349
  • Ryzy0349 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Podłączam się pod prośbę o kilka wypełnionych stron dziennika zakres I. Mam jeszcze stary dziennik pobrany w 2015 roku. Najbardziej zależałoby mi na opisach poszczególnych prac. : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/23 15:28 #17197

  • Tarmirr
  • Tarmirr Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 16
Dzień dobry,
Prosiłbym o przesłanie kilku stron wypełnionego dziennika praktyk z zakresu I. Dziennik pobrany w 2014r. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry dzięki wielkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/24 19:13 #17201

  • Joytas
  • Joytas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 58
Dzień dobry,
Nastał czas żeby zabrać się wreszcie za zrobienie uprawnień zawodowych.
Mam pobrany dziennik wraz z pierwszym rozporządzeniem w 2014 roku. Od tego czasu wpisałem tylko kilka prac. Jakoś nie po drodze było mi z uprawnieniami.
Zauważyłem jednak, że w 2020 roku była zmiana rozporządzenia w sprawie uprawnień. Przeglądając to forum natknąłem się na komentarz, że w nowym rozporządzeniu można wpisywać roboty wstecznie względem daty pobrania dziennika. Stąd moje pytanie, do jakiego okresu wstecz można takie roboty wpisywać i czy w mojej sytuacji z pobranym dziennikiem w 2014 mógłbym wpisywać jedną pracę na rok do 2020 żeby nie przekroczyć 5 lat przerwy?
Czy bardziej opłacałoby mi się wziąć nowy dziennik i uzupełnić go pracami wstecznymi których swoją drogą teraz jest mniej?
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 05:13 #17209

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Dzień dobry,
Nastał czas żeby zabrać się wreszcie za zrobienie uprawnień zawodowych.
Mam pobrany dziennik wraz z pierwszym rozporządzeniem w 2014 roku. Od tego czasu wpisałem tylko kilka prac. Jakoś nie po drodze było mi z uprawnieniami.
Zauważyłem jednak, że w 2020 roku była zmiana rozporządzenia w sprawie uprawnień. Przeglądając to forum natknąłem się na komentarz, że w nowym rozporządzeniu można wpisywać roboty wstecznie względem daty pobrania dziennika. Stąd moje pytanie, do jakiego okresu wstecz można takie roboty wpisywać i czy w mojej sytuacji z pobranym dziennikiem w 2014 mógłbym wpisywać jedną pracę na rok do 2020 żeby nie przekroczyć 5 lat przerwy?
Czy bardziej opłacałoby mi się wziąć nowy dziennik i uzupełnić go pracami wstecznymi których swoją drogą teraz jest mniej?
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)
Nowelizacje były ze trzy od tego czasu

Tak można wpisywać wstecz od momentu rozpoczęcia praktyki
Nie ma już przepisu mówiącego o przerwie 5lat.

Polecam przeczytać nowe, obowiązujące od 2020r. rozporządzenie w sprawie uprawnień
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 08:29 #17210

  • Joytas
  • Joytas Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 58
Czytałem je i rzeczywiście nie ma tam nic o tym od kiedy mają być datowane prace. Zastanawia mnie czy w mojej sytuacji nie lepiej byłoby po prostu wziąć nowego dziennika i według rozporządzenia z 2020 roku uzupełnić go.
Poza tym jeśli można wstecz to do ilu lat wstecz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 14:02 #17212

  • Krzysiek96
  • Krzysiek96 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Także, prosiłbym o przesłanie kilku stron wypełnionego dziennika praktyk z zakresu I. email- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry dzięki wielkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 16:43 #17213

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Czytałem je i rzeczywiście nie ma tam nic o tym od kiedy mają być datowane prace. Zastanawia mnie czy w mojej sytuacji nie lepiej byłoby po prostu wziąć nowego dziennika i według rozporządzenia z 2020 roku uzupełnić go.
Poza tym jeśli można wstecz to do ilu lat wstecz?
Nie ma limitu, odsyłąm do rozporządzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 17:52 #17215

  • sernik92
  • sernik92 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cześć,

mam do Was pytanie odnośnie łączenia prac w dzienniku. Przyjmijmy, że pod jednym zgłoszeniem robiłem podział wg UOGN, w ramach którego wznawiałem punkty graniczne. Jak to wpisać do dziennika, żeby komisja nie miała zastrzeżeń?

Osobnymi wpisami, tzn. w kolumnie nr 3 w dzienniku (rodzaj prac geodezyjnych lub kartograficznych) wpisać najpierw sam podział w trybie ustawy, tam opisać wykonawcę czynności, identyfikator zgłoszenia, termin wykonania prac, podpisy, a wznowienie znaków granicznych wpisać jako osobny wpis, gdzie osobno opiszę jedynie czynności ze wznowienia (czyli w sumie z jednego identyfikatora zgłoszenia byłyby wtedy dwa wpisy w dzienniku).

Czy jednak w rodzaju prac od razu wypisać wszystkie rodzaje prac, jakie zawierały się w robocie pod danym ID zgłoszenia (czyli wg powyższego przykładu: podział wg UoGN oraz wznowienie znaków granicznych) i zbiorczo opisać czynności z podziału oraz wznowienia.

Będę wdzięczny za pomoc ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 18:01 #17216

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć,

mam do Was pytanie odnośnie łączenia prac w dzienniku. Przyjmijmy, że pod jednym zgłoszeniem robiłem podział wg UOGN, w ramach którego wznawiałem punkty graniczne. Jak to wpisać do dziennika, żeby komisja nie miała zastrzeżeń?

Osobnymi wpisami, tzn. w kolumnie nr 3 w dzienniku (rodzaj prac geodezyjnych lub kartograficznych) wpisać najpierw sam podział w trybie ustawy, tam opisać wykonawcę czynności, identyfikator zgłoszenia, termin wykonania prac, podpisy, a wznowienie znaków granicznych wpisać jako osobny wpis, gdzie osobno opiszę jedynie czynności ze wznowienia (czyli w sumie z jednego identyfikatora zgłoszenia byłyby wtedy dwa wpisy w dzienniku).

Czy jednak w rodzaju prac od razu wypisać wszystkie rodzaje prac, jakie zawierały się w robocie pod danym ID zgłoszenia (czyli wg powyższego przykładu: podział wg UoGN oraz wznowienie znaków granicznych) i zbiorczo opisać czynności z podziału oraz wznowienia.

Będę wdzięczny za pomoc ;)
Najważniejsza jest liczba prac, więc musisz mieć X podziałów, Y wznowień. Oddzielnie wpisujesz podziały, oddzielnie wznowienia, dublując nr zgłoszenia. ALe jako oddzielne pozycje w wykazie prac
Za tę wiadomość podziękował(a): sernik92, Airmud

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/25 18:55 #17218

  • ana608
  • ana608 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam. Posiadam dziennik praktyk wydany w 2015 roku. Czy uzupełniając go w dniu dzisiejszym zgodnie z nowym Rozporządzeniem, np. Przy  inwentaryzacji obiektów budowlanych - minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego- jak wpisze 10 razy inwentaryzacja obiektów budowlanych:
1 budynek 3 sieci będzie ok?
Czy lepiej rozbić i napisać 5 budynków i 5 sieci mimo że inwentaryzacja dotyczyła budynków z sieciami? sprawa wygląda podobnie przy wytyczeniu , czy mógłby się wypowiedzieć ktos komu pozytywnie "przeszedł "  wypełniony dziennik:)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/26 05:06 #17221

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam. Posiadam dziennik praktyk wydany w 2015 roku. Czy uzupełniając go w dniu dzisiejszym zgodnie z nowym Rozporządzeniem, np. Przy  inwentaryzacji obiektów budowlanych - minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego- jak wpisze 10 razy inwentaryzacja obiektów budowlanych:
1 budynek 3 sieci będzie ok?
Czy lepiej rozbić i napisać 5 budynków i 5 sieci mimo że inwentaryzacja dotyczyła budynków z sieciami? sprawa wygląda podobnie przy wytyczeniu , czy mógłby się wypowiedzieć ktos komu pozytywnie "przeszedł "  wypełniony dziennik:)
Pozdrawiam
Musisz mieć literalnie " 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego" jako oddzielne pozycje. Także wpisz 5 budynków i 5 sieci.
Za tę wiadomość podziękował(a): ana608

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/26 17:51 #17236

  • Chucky
  • Chucky Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Prosiłbym o przesłanie kilku stron wypełnionego dziennika praktyk z zakresu I i IV. Dziennik pobrałem w 2017r. na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry wielkie dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/01/26 20:13 #17241

  • ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
ZAKRES 2.
Czy do prac "sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne." mogą być pracę związane z wykonaniem mapy klasyfikacyjnej? Czy mogą tu być mapy do zasiedzenia, albo ustanowienia służebności wykonane przez biegłego na zlecenie sądu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.243 s.