admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/08/23 15:29 #15508

  • GEO1_UPR
  • GEO1_UPR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 12
Witam, 
piszę z prośbą o pomoc. Zabieram się za uzupełnianie dziennika. Niestety nie do końca wiem jak zrobić to poprawnie.
Czy znajdzie się osoba, której dziennik został zaakceptowany w ostatnim czasie i miałaby chęć pomóc?
W jaki sposób robić opisy szczegółowe robót? Czy wystarczą tylko zwięzłe informacje w podpunktach czy trzeba się rozpisywać z kolejnością wykonanych prac?
Za pomoc z góry dziękuję. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/08/24 19:56 #15515

  • Kala
  • Kala Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam,
Mam pytanie odnośnie wypełniania dzienniczka z zakresu 2.
Czy w pierwszej tabeli "wykaz prac" w kolumnie "rodzaj prac lub opracowań" wpisujecie rodzaj prac zgodnie ze zgłoszeniem czy zgodnie z tym z czym chcecie żeby został zakwalifikowany? W mojej firmie robi się dużo pełnych modernizacji EGiB. I jak to przy modernizacjach bywa, często Zamawiający dorzuca jakieś prace extra, np. wyznaczenie punktów granicznych dla jakiejś działki, badanie stanu prawnego dla kilku działek, podział działek niestanowiących jednego poligonu w trybie administracyjnym itd. I chciałabym żeby jedna modernizacja była mi zaliczona jako modernizacja EGiB, druga np jako wyznaczenie punktów granicznych, trzecia jako badanie stanu prawnego. I tak się zastanawiam jak to opisać, żeby Komisja właściwie mi je zaliczyła, a nie np jako 10 modernizacji EGiB i nic innego.
Miałam taki pomysł, aby w kolumnie "rodzaj prac lub opracowań" wpisać np.: modernizacja EGiB (wyznaczenie punktów granicznych, badanie stanu prawnego) - jeśli chcę, żeby ta modernizacja była zaliczona jako wyznaczenie punktów granicznych oraz badanie stanu prawnego, chociaż nie to było głównym celem prac a jedynie dodatkiem.
I czy wtedy w opisie opisywać tylko i wyłącznie te dwie czynności czy całą modernizację?
Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o radę. Dzwoniłam w tej sprawie do GUGiKu, ale właściwie niczego się nie dowiedziałem, oprócz tego, że rozporządzenie nie stanowi co robić w takim przypadku:)
Jeśli ktoś miałby wzór zaświadczenia od geodety uprawnionego o odbyciu praktyk (takich bezpłatnych, poza firmą, w której pracuję) to również proszę o wklejenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/08/24 20:51 #15516

  • jordekap
  • jordekap Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 75
  • Otrzymane podziękowania: 34
Wpisujesz pierwsza modernizacje i w rodzaju prac lub opracowan wpisujesz te ktore w tym zakresie lapia sie do wymaganych. tzn jesli w obrebie jednej modernizacji robilas zarowno wznawianie pkt jak i badanie stanu prawnego to w jednym wpisie masz to wszystko zaliczone.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/08/24 20:59 #15517

  • GEOREM
  • GEOREM Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 35
  • Otrzymane podziękowania: 18
Hej!
potrzebuję uzupełnionego dziennika z zakresu 4 do wglądu. Mogę udostępnić dzienniki z zakresu 1, 2 w ramach rekompensaty. Zapraszam do kontaktu na priv. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/02 11:51 #15571

  • manth0r
  • manth0r Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak sobie czytam ten wątek i jest wiele wpisów w stylu "tak zrobiłem i przeszło", "wpisałem to i to i nikt się nie czepiał" itp. A jakby odwrócić historię? Podzielilibyście się uwagami jakie dostaliście do dziennika? Ewentualnie w jakiej formie zostały one przekazane? Ustnie, pisemnie? Czy były to konkretne uwagi, że źle jest to i to, brakuje tego i tego, czy raczej ogólnie że dziennik w takiej formie nie spełnia warunków rozporządzenia?
Z góry dzięku :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/09 11:32 #15605

  • GeoKas
  • GeoKas Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej mam pytanie ;) Jeśli już padło to z góry przepraszam, jestem w trakcie wypełniania dziennika. Mam problem z tyczeniami sieci. Czy mogę uwzględnić w dzienniku tyczenie budynku z przyłączami? Czy muszą to być typowo przyłącza sieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/13 19:39 #15661

  • Fuksja
  • Fuksja Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chcę wpisywać pracę do dziennika praktyk zawodowych chronologicznie, a więc mam sugerować się datą zakończenia prac czy ich rozpoczęcia?
Pytam ponieważ niektóre z moich większych robót trwały długo na przykład ponad rok, a w między czasie wykonywałam wiele innych prac, które zdążyły się rozpocząć i zakończyć w tym czasie. 
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ponawiam pytanie i jeśli ktoś wie będę wdzięczna za odpowiedź 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Fuksja.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/14 05:18 #15664

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

Chcę wpisywać pracę do dziennika praktyk zawodowych chronologicznie, a więc mam sugerować się datą zakończenia prac czy ich rozpoczęcia?
Pytam ponieważ niektóre z moich większych robót trwały długo na przykład ponad rok, a w między czasie wykonywałam wiele innych prac, które zdążyły się rozpocząć i zakończyć w tym czasie. 
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ponawiam pytanie i jeśli ktoś wie będę wdzięczna za odpowiedź 
A) nie musisz chronologicznie
B) zakończenia - to logiczniejsze
Za tę wiadomość podziękował(a): Fuksja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/14 13:20 #15672

  • Adrianna1114
  • Adrianna1114 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej, chodzi mi o zakres 2 upr, wykaz prac wg nowego rozpo. W sprawie upr z 28.07.2020 tam w PTK 5 jest sporządzenie innych niż wymienione w PTK 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości - min 3 prace , 
czy łączenie działek można pod to podciągnac ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/14 17:15 #15673

  • Wyszyn03
  • Wyszyn03 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 22
Cześć.
Jeżeli chodzi o łączenie działek to miałem tę samą zagwozdkę. Napisałem z tym problemem do GUGIK-u. Otrzymałem odpowiedź, że do tego punktu 5 możemy zaliczyć na przykład aktualizację egib (sporządzenie wzde działki, czy też budynku), jednak złączenie działek ewidencyjnych do tego punktu raczej nie należy.
Napisali mi dokładnie tak, że praca polegająca na złączeniu działek ewidencyjnych, jest pracą której nie można jednoznacznie stwierdzić, że spełnia warunek dla punktu 5.

Mam też pytanie od siebie odnośnie punktu 4 (praktyka dla zakresu nr 2). Firma w której pracuję w ogóle nie wykonuje ani modernizacji egib, ani scaleń. Więc pozostaje mi tutaj tylko ustalenie granic działek ewidencyjnych. Na szczęście przy niektórych podziałach wykonujemy ustalenie, więc może jakoś uda mi się to uzbierać. Potrzeba minimum 5 prac geodezyjnych obejmujących łącznie 20 działek ewidencyjnych z ustaleniem granic.
I teraz moje pytanie. Do tych 20 działek możemy zaliczyć tylko działki dla których sporządzamy podział, czy też samo ustalenie, czy liczymy też działki z którymi graniczy działka wskazana w zgłoszeniu?
Czyli na przykład robimy podział 1 działki. Wykonujemy ustalenie dla granic, które sąsiadują załóżmy z 3 innymi działkami. Więc liczymy tylko działkę podlegającą podziałowi, czy wszystkie 4?

Pozdrawiam, Radek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/15 18:57 #15694

  • Ernest93
  • Ernest93 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej!
Mam pytanie odnośnie dziennika praktyki z zakresu 4. Mam kilka wątpliwości dotyczących podpunktu 3 dotyczącego geodezyjnej obsługi inwestycji na każdym etapie:

3) geodezyjna obsługa procesu inwestycyjnego na każdym etapie:
a) geodezyjne opracowanie projektu budowlanego – minimum 5 obiektów, w tym nie więcej niż 2 obiekty budownictwa mieszkaniowego,
b) pomiary realizacyjne budynków oraz budowli – minimum 5 budynków oraz 3 budowle,
c) geodezyjna inwentaryzacja budynków oraz budowli – minimum 5 budynków oraz 3 budowle różnych kategorii w rozumieniu załącznika do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane;

Problem pojawia się przy 3b i 3c.
3b - 5 budynków oraz 3 budowle dowolnych kategorii? Jeżeli tak to czy przy jednej obsłudze mogę wypisać budynek i drogę dojazdową jako dwie roboty w dzienniku?
3c - czy zarówno 5 budynków jak i 3 budowle mają być różnych kategorii (8 obiektów różnych kategorii) czy tylko 3 budowle? Niby jest "oraz" a nie "i", ale może ktoś się dopytywał o to?
A swoją drogą, mają być inwentaryzacje 5 budynków. Na dobrą sprawę można oddać inwentaryzacje domków jednorodzinnych, czy one się nie łapią?

Co myślicie o takich obiektach do ww. punktu 3:
3a - blok mieszkalny x2, hala przemysłowa, budynek biurowy, droga
3b - blok mieszkalny x2, hala przemysłowa, budynek biurowy, budynek oczyszczalni ścieków, droga, sieć kanalizacyjna, nabrzeże
3c - blok mieszkalny x2, budynek mieszkalny jednorodzinny x2, budynek oczyszczalni ścieków, droga, sieć kanalizacyjna, nabrzeże

Chciałbym wysłać już dziennik, ale niektóre budowy jeszcze trwają i potrwają pewnie ze 2 lata, dlatego bardzo ciekawi mnie kwestia tych inwentaryzacji.
Mamy jedną większą inwestycję, gdzie jest kilka budynków, wśród nich są już takie pomierzone i "zamknięte", ale mamy w planie oddać inwentaryzację po zakończeniu całej inwestycji. Czy mógłbym dzisiaj wpisać inwentaryzację, która tak naprawdę trafi do ośrodka w przyszłym roku?

I co z robotami typu "tyczenie i inwentaryzacja sieci kanalizacyjnej"? Mówię tutaj np o 2 km sieci kanalizacyjnej (rozdzielczy) wraz z przyłączami. Wiadomo, że wszystkie dokumenty w operacie podpisywał geodeta z zakresem 1, ale czy mi taką robotę do dziennika z zakresu 4 może podpisać geodeta z zakresem 4?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ernest93.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/15 19:58 #15695

  • GEO1_UPR
  • GEO1_UPR Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 12
Witam, piszę z prośbą o pomoc. Zabieram się za uzupełnianie dziennika. Niestety nie do końca wiem jak zrobić to poprawnie.Czy znajdzie się osoba, której dziennik został zaakceptowany w ostatnim czasie i miałaby chęć pomóc?W jaki sposób robić opisy szczegółowe robót? Czy wystarczą tylko zwięzłe informacje w podpunktach czy trzeba się rozpisywać z kolejnością wykonanych prac?Za pomoc z góry dziękuję. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/19 12:25 #15797

  • florek
  • florek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
Zabieram się do uzupełniania dziennika wydanego w 2015 roku w zakresie 1 i liczę na pomoc :) Pojawiły mi się następujące wątpliwości i z góry dziękuję za odpowiedź:
1) czy jeśli mam tyczenie i inwentaryzację to po przecinku wpisuję te dwa rodzaje prac w kolumnie nr 3 wykazu prac czy rozbić je na dwie osobne pozycje w wykazie (z tym samym kergiem) i czy opis prac przy rozbiciu może być wtedy wspólny, tzn. "Numer pozycji w wykazie prac lub opracowań" wtedy wpiszę np. 1,2?
2) w której kolumnie wykazu wpisać datę rozpoczęcia i zakończenia prac - w kolumnie 6, przy dacie, tam gdzie mi uprawniony potwierdza??
3) w dzienniku z 2014 jest kolumna "identyfikator ewidencyjny materiału..." i dla prac między 2014-2019 wpisuje ID materiału zasobu - czy dla prac po 30.09. 2019 r (czyli kiedy pojawił się nowy wzór dziennika) wpisuję identyfikator materiału zasobu czy identyfikator zgłoszenia pracy?
4) Czy komisja zwraca do uzupełnienia i faktycznie wymaga np. zaświadczeń o odbyciu praktyki czy umowy o pracy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/19 19:58 #15809

  • navi01
  • navi01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
Proszę o pomoc
1 Dziennik praktyki zawodowej pobrałem w maju 2018 roku. Mam zamiar wpisywać do niego prace które wykonywałem od sierpnia 2021… Wszystko w oparciu o nowe przepisy?!

2 Potrzebuję przykład jak ma wyglądać „oświadczenie/zaświadczenie” w którym geodeta uprawniony potwierdza odbycie praktyki czy posiada ktoś takowe na dysku żeby dać geodecie do podpisu?! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Czy byłby ktoś w stanie wysłać?

Ad 3. Tyczeń się nie zgłasza- co w tym przypadku mam wpisywać jeżeli w PODGiK brak danych o tych robotach..?Wymagane 10 obiektów budowlanych w tym 5 dot sieci… czyli razem 15? Bo jak rozumiem sieci to nie obiekty budowlane tylko urządzenia budowlane…
Ad 4. Czy dobrze rozumiem: 10 inwentaryzacji i do tego 5 prac wyłącznie inwentaryzacji sieci? Czyli razem 15 prac dot. pkt 4?

4a. Czy chodzi o to że łącznie 10 prac? Czyli: 5 inw. Budynków i 5 inw. Sieci (prace dotyczące sieci mogą się łączyć z inwentaryzacją budynku?)?

4b. Jak rozumieć „inwentaryzacja sieci” czy mogą być to tylko przyłącza do budynków?

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez navi01.

egzaminy na uprawnienia 2021/09/20 17:29 #15821

  • iwoneczka
  • iwoneczka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam czy w dzienniku praktyk trzeba wpisać numer KERG dla poszczególnych robót ? jesli roboty były wykonywane w firmie , której geodeta juz nie żyje 
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.118 s.