admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

egzaminy na uprawnienia 2021/09/22 19:47 #15904

  • Marcin_JJ
  • Marcin_JJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 13

Witam czy w dzienniku praktyk trzeba wpisać numer KERG dla poszczególnych robót ? jesli roboty były wykonywane w firmie , której geodeta juz nie żyje 

 
Tak, te roboty, które posiadaja KERG obecnie D zgłoszenia wpisujesz do dziennika. 

§ 4. 3 "W przypadku braku możliwości uzyskania potwierdzenia wpisu osoba zainteresowana składa oświadczenie, w którym przedstawia okoliczności uniemożliwiające uzyskanie tego potwierdzenia oraz wskazuje osobę, pod kierunkiem której wykonywała prace geodezyjne lub prace kartograficzne, oraz numer jej uprawnień zawodowych."

Po szczegóły postępowania przedzwoń do GUGiK-u lub zadzwoń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/25 13:08 #15945

  • navi01
  • navi01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 2
obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć budynek, budowlę bądź obiekt małej architektury, wraz z instalacjami zapewniającymi możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych
budowla- wg PB to m.in. sieć uzbrojenia terenu

Zakres 1 - "...3) tyczenie obiektów budowlanych - minimum 10 obiektów budowlanych, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego";
"4) inwentaryzacja obiektów budowlanych - minimum 10 prac geodezyjnych obejmujących inwentaryzację budynków lub budowli, w tym 5 dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego"

dot. punktu 3: do dziennika wpisuję tyczenie 5 bud. mieszkalnych i 5 sieci uzbrojenia podziemnego (np przyłącza)
dot. punktu 4: do dziennika wpisuję inwentaryzację 5 budynk. mieszk. i 5 inwentaryzacji samych sieci. 
Czy ktoś z takim uzupełnieniem dziennika przeszedł część wstępną? dziękuję 

pytanie 2: dziennik wybrałem w 2018. Czy mogę wpisać wykonaną pracę w 2015?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez navi01.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/26 07:35 #15950

  • Marcin_JJ
  • Marcin_JJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 13

pytanie 2: dziennik wybrałem w 2018. Czy mogę wpisać wykonaną pracę w 2015?
Prace wpisane do dziennika, muszą być rozpoczęte po jego odebraniu, Jak dziennik odebrałeś 1 stycznia 2018, to tylko roboty po tej dacie ujawniasz w dzienniku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/26 11:56 #15952

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

pytanie 2: dziennik wybrałem w 2018. Czy mogę wpisać wykonaną pracę w 2015?
Prace wpisane do dziennika, muszą być rozpoczęte po jego odebraniu, Jak dziennik odebrałeś 1 stycznia 2018, to tylko roboty po tej dacie ujawniasz w dzienniku.
Od dwóch nowelizacji rozporządzenia w sprawie uprawnień 2019/2020 usunięto ten zapis:
§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej

Także możesz

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/27 20:25 #15963

  • Marcin_JJ
  • Marcin_JJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 13

pytanie 2: dziennik wybrałem w 2018. Czy mogę wpisać wykonaną pracę w 2015?
Prace wpisane do dziennika, muszą być rozpoczęte po jego odebraniu, Jak dziennik odebrałeś 1 stycznia 2018, to tylko roboty po tej dacie ujawniasz w dzienniku.
Od dwóch nowelizacji rozporządzenia w sprawie uprawnień 2019/2020 usunięto ten zapis:
§ 6. Praktykę zawodową uznaje się za rozpoczętą w dniu przystąpienia przez osobę zainteresowaną do wykonywania prac geodezyjnych lub kartograficznych pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia zawodowe. Rozpoczęcie praktyki zawodowej nie może nastąpić wcześniej niż w dniu wydania dziennika praktyki zawodowej

Także możesz


 
Te przepisy się za szybko zmieniają :) Faktycznie możesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/28 10:13 #15965

  • geozak
  • geozak Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 3

W rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografiii można przeczytać, że:

§ 38. Osoby zainteresowane, które rozpoczęły praktykę zawodową przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, mogą dokumentować przebieg praktyki zawodowej według przepisów dotychczasowych tylko w  odniesieniu do prac geodezyjnych lub kartograficznych rozpoczętych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia


Nie musisz więc pobierać dziennika.

No chyba, że do uznania Twojej praktyki zawodowej potrzebne są prace które były wykonywane po wejściu w życie rozporządzenia w sprawie uprawnień.

Rodzaj i liczbę prac oraz opracowań geodezyjnych lub kartograficznych niezbędnych do uznania praktyki zawodowej znajdziesz w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geozak. Powód: Mam uzupełniony wykaż prac "po staremu" i cześć w nowym denniku praktyk czy stary wykaż zostanie uwzględniony, kolega dzwonił do gugiku i powiedziano my ze starego wykazu nie przyjmą?

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/28 10:17 #15966

  • geozak
  • geozak Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pytanie czy jak mam większą część robót w samym wykazie a tylko kila robót w Nowym dzienniku to zostań uwzględniony stary wykaż, kolega dzwonił do gugiku i jakas Pani mu powiedziała że starego wykazu juz nie uwzględnia bo po 2020 są nowe przepisy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/29 05:31 #15975

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Pytanie czy jak mam większą część robót w samym wykazie a tylko kila robót w Nowym dzienniku to zostań uwzględniony stary wykaż, kolega dzwonił do gugiku i jakas Pani mu powiedziała że starego wykazu juz nie uwzględnia bo po 2020 są nowe przepisy ?
rozp uprawnienia

§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:

1) 2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846) albo załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r. 2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, strony 50 dziennika praktyki zawodowej nie wypełnia się.

Wiec musisz stary wykaz wpisac w dziennik

geoforum.pl/news/29455/opublikowano-nowe...uprawnien-zawodowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/09/29 13:40 #15979

  • Qdan18
  • Qdan18 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry,
Zabieram się za wypełnianie dziennika i Proszę Was o pomoc a mianowicie:
w firmie której pracuje nie mam żadnej roboty zgłoszonej z tyczenia. Jak mogę poradzić sobie z tym problemem? Wpisać numer operatu z inwentaryzacji i napisać że było poprzedzone to tyczeniem, które ja wykonywałem?
a drugie pytanie, to czy mogę jedna robotę np. wrzucić kilka razy. np w jednej robocie mialem inwentaryzacje budynku na terenie elektrociepłowni i dodatkowo była inwentaryzacja cieplika i przewodów wysokiego napięcia. Czy mogę wrzucić jako inw. budynku i jako inw. sieci?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/03 09:52 #16017

  • drelson
  • drelson Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzień dobry, proszę o pomoc. Mam do wpisania z zakresu 1 o zakładanie i pomiar osnów pomiarowych. 
1. Czy mogę wpisać taką osnowę założoną przy okazji np. inwnetrazycaji budynku ? Czyli pod tym samym nr zgłoszenia ?
2. Jak opisać taką robotę, bardzo proszę o wzór. 
Dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/03 12:22 #16020

  • kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 107
  • Otrzymane podziękowania: 52
Tak możesz, wystarczy ze wpiszesz np. Zalozenie osnowy pomiarowej metoda rtn gnss . Pomiar osnowy metoda tachimetryczna. Wyrównanie danych obserwacyjnych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/03 12:24 #16021

  • kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 107
  • Otrzymane podziękowania: 52
Wpisz tyczenie bez nr . Teraz nie ma zgłoszeń tyczen. Możesz wpisać na raz i opisać ze inw kilku rzeczy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/03 18:12 #16025

  • drelson
  • drelson Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
A słuchajcie takie pytanie, 
Czy wg was przy pomiarze dołów studzienek kanalizacyjnych (np. pomiar sieci kanalizacyjnej w ulicy) można wykonać przejście z reperu na reper mierząc po drodze te dna metodą niwelacji trygonometrycznej czyli tachimetrem ? Czy tachimetr spełnia wymagania dokładnościowe w tym wypadku ?
Czy należy bezwzględnie wykonywać taki pomiar metodą niwelacji geometrycznej, niwelatorem ?
Albo też 3 opcja czy można pomierzyć dna takich studzienek tachimetrem który stoi na osnowie pomiarowej założonej gps, ale wysokościowo dowiązuje się do 1 reperu, czyli ze stanowiska widzę wszystkie dna studzienek i pkt osnowy wysokościowej szczegółowej  ?
Spieram się z kolegą i ciekaw jestem jaki jest pogląd w tej sprawie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/04 05:24 #16029

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

A słuchajcie takie pytanie, 
Czy wg was przy pomiarze dołów studzienek kanalizacyjnych (np. pomiar sieci kanalizacyjnej w ulicy) można wykonać przejście z reperu na reper mierząc po drodze te dna metodą niwelacji trygonometrycznej czyli tachimetrem ? Czy tachimetr spełnia wymagania dokładnościowe w tym wypadku ?
Czy należy bezwzględnie wykonywać taki pomiar metodą niwelacji geometrycznej, niwelatorem ?
Albo też 3 opcja czy można pomierzyć dna takich studzienek tachimetrem który stoi na osnowie pomiarowej założonej gps, ale wysokościowo dowiązuje się do 1 reperu, czyli ze stanowiska widzę wszystkie dna studzienek i pkt osnowy wysokościowej szczegółowej  ?
Spieram się z kolegą i ciekaw jestem jaki jest pogląd w tej sprawie ;)
Zrób sobie analize dokładności każdej metody i Ci wyjdzie

2. Wybór stosowanych metod, technik i technologii, spełnienie warunków wykonywania pomiarów oraz zapewnienie wymaganej dokładności spoczywa na kierowniku prac geodezyjnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/10/06 09:31 #16051

  • Qdan18
  • Qdan18 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam problem, gdzyż brakuje mi tyczeń a firma za dużo takich rzeczy nie robi i prosiłbym o jakaś pomoc jak można poradzić sobie z tym problemem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.139 s.