admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/25 20:01 #14825

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, 
mam pytanie odnośnie wypełnienia dziennika na zakres nr 1. Czy założony w 2016 dzienniki może zostać wypełniony według rodzaju i liczby prac wymaganych w rozporządzeniu w sprawie nadawania uprawnień z 2020r. czy musi być wypełniony w zakresie prac wymaganych rozporządzeniem w sprawie nadawania uprawnień z 2014 r.
Obowiązuje Cię zakres prac z aktualnie obowiązującego rozporządzenia. Także tego które teraz jest aktualne
Za tę wiadomość podziękował(a): agnieszka1kopka, mat7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/26 11:42 #14833

  • makugan
  • makugan Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie!
Mam pytanie odnośnie prac w dzienniku na zakres 1. W swojej pracy nie wykonuję wielu MDCP, zajmuje się w większości inwetaryzacjami przebudowanych dróg. Czy myślicie, że można to podciągnąć pod aktualizację mapy zasadniczej z pkt 2. ?  Mam kilka wykonanych przez siebie map, jednak są to małe opracowania pod budynki mieszkalne i brakuje mi do tych 25 ha. Z góry dzięki za odpowiedź. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/26 17:37 #14838

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witajcie!
Mam pytanie odnośnie prac w dzienniku na zakres 1. W swojej pracy nie wykonuję wielu MDCP, zajmuje się w większości inwetaryzacjami przebudowanych dróg. Czy myślicie, że można to podciągnąć pod aktualizację mapy zasadniczej z pkt 2. ?  Mam kilka wykonanych przez siebie map, jednak są to małe opracowania pod budynki mieszkalne i brakuje mi do tych 25 ha. Z góry dzięki za odpowiedź. 
wątpie, MDCP to MDCP a nie inwentaryzacja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/27 13:04 #14845

  • m_kropka
  • m_kropka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich!
Mam pytanie o Wasze doświadczenie dot. wpisywania do dziennika tej samej roboty przez dwie osoby - w mojej firmie praktycznie nie robi się operatów od a do z, każdy robi jakąś część - dziś sprawozdanie, i szkice, jutro raporty i mapy, W operacie podpisujemy się również losowo - zazwyczaj osoba, która tego dnia składa operat. Co w takiej sytuacji z opisem wykonanych czynności? Czy ja i kolezanka możemy wpisywać wszystkie kroki z wykonania np MDCP do swoich dzienników niezależnie, czy ktoś wybierał tylko te kroki, które wykonał faktycznie samodzielnie? Takie poszatkowane działania wyglądają dziwacznie.
Dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/27 14:28 #14850

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Mogliście przecież razem się uczyć i robić te czynnosci
Za tę wiadomość podziękował(a): m_kropka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/27 15:37 #14853

  • m_kropka
  • m_kropka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
I generalnie nasza praktyka zawodowa tak wygląda, że robimy różne rzeczy razem/na zmianę/częściowo - jednak nie wiem czemu wypełnienie dziennika powoduje u mnie większy stres niż składanie operatów do ośrodka - czy ktoś nie zarzuci mi, że wypisałam czynności, które ktoś inny w tej samej pracy również wypisał?
Gdy wypełniam dziennik przyjęłam strategię: opisuję punktowo i skrótowo cały przebieg pracy (zgłoszenie, osnowa, pomiar, szkice, dzienniki pomiarowe, opracowanie mapy, operat), nawet jeśli ktoś w biurze robił szkice, i np dzienniki pomiarowe - i tu moje pytanie czy wypełniacie podobnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/27 17:15 #14855

  • Przemo0506
  • Przemo0506 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 3
Po prostu wpisujesz czynności które robiłaś w ramach danej pracy geodezyjnej. Jeśli czegoś nie robiłaś to nie wpisujesz. Najlepiej składać operat od a do z.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/28 14:30 #14863

  • mimbla
  • mimbla Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam wszystkich,
mam pytanie do osób, które zostały dopuszczone do egzaminu na zakres 4. Czy mieliście dużo prac wpisanych w dziennikach? 10 prac wykonanych przeze mnie właściwie wyczerpuje minimalne wymagania określone w rozporządzeniu, w kilku z nich można wykazać wszystkie 4 podpunkty (osnowa realizacyjna, badanie geometrii itd.). W sumie planuję wpisać  prace w połowie dziennika (wydany w 2015r). Czy komisja może mieć jakieś zastrzeżenia z tego tytułu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/05/30 17:50 #14870

  • marcin_k
  • marcin_k Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam, mam pytanie odnośnie wymaganych prac z zakresu 2.  Dokładnie chodzi mi o interpretacje pkt 4  (ustalanie przebiegu granic działek ewidencyjnych - minimum 5 prac geodezyjnych obejmujących łącznie 20 działek). W jaki sposób komisja zalicza ilość działek przy ustaleniu? Ustalenie przebiegu jednej granicy pomiędzy dwiema działkami obejmuje dwie działki?? Wiem że ten temat pojawiał się wcześniej, ale interesują mnie potwierdzone informacje. Czy na forum są osoby które wypełniały dziennik tymi pracami    i zostały dopuszczone do części sprawdzającej? Może też ktoś posiada potwierdzone informacje od komisji na temat? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/03 13:23 #14940

  • Karol123
  • Karol123 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam podobny dylemat odnośnie pkt 4. Ale pójdę z moim pytaniem jeszcze dalej : Dziennik praktyk na zakres 2 pobrałem w 2015
Wtedy obowiązywało rozporządzenie w sprawie uprawnień z 2014 i inne wymagania(zakres prac do zrobienia i wpisania)
Wiadomo dziennik sobie leżał i czekał nie wypisywany.
Teraz zaczynam go uzupełniać i mam dylemat czy trzymać się wymagań z 2014 czy wymagań z lipca 2020? (zakres prac się zmienił)

Wiadomo jeśli zacznę wpisywać roboty z 2020 to mam tak naprawdę tylko roboty pomiędzy 2020-2021r,.
A roboty z lat 2015-2020 nie mogą się tam znaleźć??

Przepraszam, że może mieszam ale to wypełnianie dziennika to jakiś stres i niepewność czy robię to dobrze.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/03 16:15 #14941

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, mam podobny dylemat odnośnie pkt 4. Ale pójdę z moim pytaniem jeszcze dalej : Dziennik praktyk na zakres 2 pobrałem w 2015
Wtedy obowiązywało rozporządzenie w sprawie uprawnień z 2014 i inne wymagania(zakres prac do zrobienia i wpisania)
Wiadomo dziennik sobie leżał i czekał nie wypisywany.
Teraz zaczynam go uzupełniać i mam dylemat czy trzymać się wymagań z 2014 czy wymagań z lipca 2020? (zakres prac się zmienił)

Wiadomo jeśli zacznę wpisywać roboty z 2020 to mam tak naprawdę tylko roboty pomiędzy 2020-2021r,.
A roboty z lat 2015-2020 nie mogą się tam znaleźć??

Przepraszam, że może mieszam ale to wypełnianie dziennika to jakiś stres i niepewność czy robię to dobrze.

 
Wpisujesz wszystko co wykonałeś do tej pory, stosując zasady i wykaz prac z obowiązującego aktu prawnego
Za tę wiadomość podziękował(a): agnieszka1kopka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/14 12:34 #15033

  • OOla
  • OOla Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hej!
Mam pytanie odnośnie wpisania robót na zakres 2. Chodzi dokładnie o punkt: 
5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne. 
Jakie prace wpisywaliście tutaj? Czy mogą być to podziały wykonywane dla Sądu, których nie wpisze w pkt 3?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/14 13:36 #15034

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38

Witam, mam podobny dylemat odnośnie pkt 4. Ale pójdę z moim pytaniem jeszcze dalej : Dziennik praktyk na zakres 2 pobrałem w 2015
Wtedy obowiązywało rozporządzenie w sprawie uprawnień z 2014 i inne wymagania(zakres prac do zrobienia i wpisania)
Wiadomo dziennik sobie leżał i czekał nie wypisywany.
Teraz zaczynam go uzupełniać i mam dylemat czy trzymać się wymagań z 2014 czy wymagań z lipca 2020? (zakres prac się zmienił)

Wiadomo jeśli zacznę wpisywać roboty z 2020 to mam tak naprawdę tylko roboty pomiędzy 2020-2021r,.
A roboty z lat 2015-2020 nie mogą się tam znaleźć??

Przepraszam, że może mieszam ale to wypełnianie dziennika to jakiś stres i niepewność czy robię to dobrze.

 
do dziennika pobranego w 2015 r. wpisujesz roboty wykonane od 2015 do dnia wejście w życie nowego rozporządzenia czyli do dnia 31 lipca 2020. Prace wykonane w późniejszym czasie muszą być wpisane do nowego dziennika. Jeżeli go nie masz to przepadają .. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/14 13:48 #15035

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38

Hej!
Mam pytanie odnośnie wpisania robót na zakres 2. Chodzi dokładnie o punkt: 
5) sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne. 
Jakie prace wpisywaliście tutaj? Czy mogą być to podziały wykonywane dla Sądu, których nie wpisze w pkt 3?
 
"podziały dla sądu" to nadal mapa z projektem podziału tylko w innym trybie (czyli punkt 3).
Tu bardziej chodzi o inne dokumenty do celów prawnych czyli: badanie stanu prawnego, mapy do zasiedzenia, mapy do ustalenia służebności gruntowych, Ja tu wpisywałem też sporządzanie dokumentów do sprostowania ksiąg wieczystych czy mapę do ustalenia wyłącznego korzystania z części nieruchomości..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/06/14 14:56 #15036

  • OkruszekPL
  • OkruszekPL Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
do dziennika z 2015 roku wpisujesz w kolejnosci prace które były wykonywane do dnia wejscia nowego rozporzadzenia(bo tak stanowiły tamte przepisy - chronologia), po dacie wejscia nowego roporzadzenia dalej wpisujesz w ten sam dziennik, przy czym kolejnosc prac nie musi byc zachowana. Ponadto jezeli masz prace, które wykonywałes przed pobraniem dziennika, to tez mozesz je teraz wpisac (wczesniej było to niedopuszczalne, mozna bylo wpisywac tylko prace od dnia wydania dziennika). W tej sprawie pisemnie wystepowałam do GGK, bo brakowało mi prac, a robiłam takie prace wczesniej niz wybrałam dziennik, dostałam odpowiedz, ze mozna. dziennik poszedł a ostatnio dostałam zawiadomienie o terminie egzaminu, wiec przyjeli bez zastrzezeń, dziennik z 2015 roku. pozdrawiam serdecznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.108 s.