admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

5500 PYTAŃ TESTOWYCH, OPISOWYCH ORAZ USTNYCH

NAJWIĘKSZA BAZA PYTAŃ

ZAREJESTRUJ SIĘ I SPRAWDŹ

TESTY
Interaktywne testy z przepisów ogólnych
ZAKRES 1
Geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne
ZAKRES 2
Rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych
ZAKRES 4
Geodezyjna obsługa inwestycji

UPRAWNIENIA

GEODEZYJNE

Z myślą o osobach przystępujących do egzaminu na uprawnienia geodezyjne przygotowaliśmy szeroką ofertę interaktywnych testów oraz pytań opisowych i ustnych. Na chwilę obecną w bazie mamy 4500 pytań testowych oraz prawie 1000 pytań opisowych i ustnych. Posiadamy również najnowsze pytania opublikowane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Do prawie wszystkich pytań dołączona jest podstawa prawna prawidłowej odpowiedzi.

Polub nasz profil na fecbook-u i dowiaduj się jako pierwszy o naszych aktualnościach i planach!
Sprawdź się już dziś! Rozwiąż przykładowy test.
Rejestracja nie jest wymagana.

Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Zmeliorowane, ale nie poddane ponownej klasyfikacji, łąki Malinowskiego Jana przypadły w wyniku scalenia Nowakowi Janowi. Wprowadzenie uczestników scalenia w posiadanie nowych gruntów nastąpiło na zebraniu w dniu 01 września 2009r. W jaki sposób może nastąpić rozliczenie między tymi rolnikami z tytułu rat opłaty melioracyjnej, które Malinowski opłacił już do 31 grudnia 2010r. Proszę uzasadnić odpowiedź.

 

Ustawa z dnia 26 marca 1982 r. o scaleniu i wymianie gruntów

Art. 18. 2. Jeżeli grunty zmeliorowane nie zostały poddane ponownej klasyfikacji przed dokonaniem szacunku i przypadły w wyniku scalenia lub wymiany innemu uczestnikowi, jest on zobowiązany do spłat bieżących rat z tytułu opłaty melioracyjnej

4. Raty, o których mowa w ust. 2, wpłacone przedterminowo przez dotychczas zobowiązanego, przypadające za okres od dnia objęcia w posiadanie gruntów przez innego uczestnika, podlegają zaliczeniu na inne należności Skarbu Państwa przypadające od dotychczas zobowiązanego i objęte zobowiązaniem pieniężnym, a w razie nieistnienia takiego zobowiązania – podlegają zwrotowi dotychczas zobowiązanemu.

 

Podstawa prawna:

  1. Ustawa z dnia 26 marca 1982 r. o scaleniu i wymianie gruntów
Log in to comment