admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pomiar wysokościowy studzienki kanlizacyjnej metoda RTN RTK - mozna czy nie można. 2015/10/13 10:16 #1357

  • root
  • root Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • geo4you.waw.pl
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
1. Mapa służy wykonawcy jako podpinka do swojej dokumentacji, a zazwyczaj i tak projektuje na pliku numerycznym który dostaje wcześniej od Geodety (MDCP) - wymagają zawsze wyższej dokładności przedstawienia rzędnych niż ośrodek.
lub
2. Mapa służy wykonawcy jako podpinka żeby dostać pieniądze za wykonaną pracę (Inwentaryzacja powykonawcza) - dla niego ważne żeby zawierała obiekty wybudowane i usunięte.

3. Wiem że teoretycznie nie trzeba niczego dorabiać do pomiarów studzienki teletechnicznej, ale chce zwrócic uwagę że sa ośrodki które po prostu nie akceptują raportów GPS z pomiarów. Jedynie raporty które zawierają sprawdzenie osnowy i założenie osnowy pomiarowej metoda RTK lub RTN. Tzn. że w takim przypadku łatwiej jest dorobić tachimetrie i mieć święty spokoj.

4. Ja tylko podałem możliwość, a niech kazdy mierzy jak uważa. Są prace kiedy zmierzyć należy dokładnie a ośrodek produkując mapę tą dokładność zmniejsza. Są też prace kiedy dokładność "ośrodkowa" wystarcza i nic się nie traci wiec nie ma co się spinać i wspinać się na wyżyny dokładności :)

Tak uważam.
geo4you.waw.pl/ - Geodezja Inżynieryjna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiar wysokościowy studzienki kanlizacyjnej metoda RTN RTK - mozna czy nie można. 2015/10/13 10:39 #1358

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
1. Mapa służy wykonawcy jako podpinka do swojej dokumentacji, a zazwyczaj i tak projektuje na pliku numerycznym który dostaje wcześniej od Geodety (MDCP) - wymagają zawsze wyższej dokładności przedstawienia rzędnych niż ośrodek.
Jeśli pomierzysz GPSem to jak później dasz "wykonawcy" dane z wyższą dokładnością??

2. Mapa służy wykonawcy jako podpinka żeby dostać pieniądze za wykonaną pracę (Inwentaryzacja powykonawcza) - dla niego ważne żeby zawierała obiekty wybudowane i usunięte
Ta mapa jest potrzebna do Nadzoru budowlanego zazwyczaj do odbioru i musi być uwierzytelnione przez ośrodek (temat uwierzytelnienia jest dyskusyjny w tym momencie)

3. Wiem że teoretycznie nie trzeba niczego dorabiać do pomiarów studzienki teletechnicznej, ale chce zwrócic uwagę że sa ośrodki które po prostu nie akceptują raportów GPS z pomiarów. Jedynie raporty które zawierają sprawdzenie osnowy i założenie osnowy pomiarowej metoda RTK lub RTN. Tzn. że w takim przypadku łatwiej jest dorobić tachimetrie i mieć święty spokoj

Tzn uważasz ze założysz osnowę GPSem dorobisz tachimterię i uzyskasz wymaganą dokładność 0.02m?? Proszę o podanie, który ośrodek to przyjmie :)

4. Ja tylko podałem możliwość, a niech kazdy mierzy jak uważa. Są prace kiedy zmierzyć należy dokładnie a ośrodek produkując mapę tą dokładność zmniejsza. Są też prace kiedy dokładność "ośrodkowa" wystarcza i nic się nie traci wiec nie ma co się spinać i wspinać się na wyżyny dokładności

Chyba mówisz o precyzji zapisu a nie dokładności.

Trochę odbiegliśmy od tematu wątku a ja tu nikogo nie mam zamiaru pouczać, ale radze lepiej zorientować się w temacie a nie wypisywać brednie. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiar wysokościowy studzienki kanlizacyjnej metoda RTN RTK - mozna czy nie można. 2015/10/13 10:51 #1359

  • root
  • root Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • geo4you.waw.pl
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
Być może to brednie ale zapewniam Cię, że jesli chodzi o założenie osnowy pomiarowej RTK/RTN i dorobienie do pomiaru tachimetrii bez wdawania sie w szczególy każdy ośrodek to przyjmie.

Powiem wiecej łyknie to jak młody pelikan. I prosze tutaj nie pisać że wypisuje jakies brednie, bo to po prostu rzeczywistość, szara piękna rzeczywistość geodezyjna :) Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziekuję za dyskusje.
geo4you.waw.pl/ - Geodezja Inżynieryjna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomiar wysokościowy studzienki kanlizacyjnej metoda RTN RTK - mozna czy nie można. 2015/10/13 12:59 #1360

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Pozdrawiam. Ale absolutnie nie zgadzam się z teorią o pelikanie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.044 s.