admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/02 14:54 #18686

  • CreO
  • CreO Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0

Cześć. Przejrzałem forum i chciałbym się upewnić co do wniosków. Mam dziennik wydany w roku 2015. Na tą chwilę pusty lecz mam przygotowane prace które chcę tam wpisać.  Zgodnie z nowymi wymogami mogę wpisać do niego minimum 26 prac niekoniecznie w kolejności chronologicznej. Sprawozdanie z prac nie musi być w formie opisowej lecz wyraźnie musi zaznaczone być co przy danej pracy zrobiłem ( przeanalizowałem, pomierzyłem, opracowałem, wytyczyłem itd.)  Dobrze zrozumiałem?
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/03 17:40 #18689

  • soyokaze1000
  • soyokaze1000 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0

Witam

Z racji unormowania spraw prywatnych przymierzam się do złożenia wniosku o dziennik praktyk zawodowych. Tutaj zakres 1.
Mam pytania.
1) Czy w dzienniku mogę wpisać prace, które już są w trakcie wykonywane? Są zaczęte, a sam dziennik mogę dostać w połowie wykonywanych prac. Wymóg jest by 5 obiektów o łącznej powierzchni 25 ha. Mam jeden o powierzchni 40 ha. Z racji tego co mamy na rynku, a jesteśmy praktycznie 1-2 osobą firmą, rzadko się trafiają tego typu prace.
2 ) Powiązane też z pierwszym. Jestem po mgr.więc czas praktyk mam 1 rok. Czy związku z brakiem prac wymaganych i minimalnych, same praktyki mogą się przedłużyć?
3) Również powiązane z pierwszym i drugim. Prowadzę firmę, kierownik mi znajomy podpisuje operaty, czy mogę wpisywać swoje prace pod swoja firmę, jak i również pod kierownika? Że na kilka robót wziął mnie na praktyki? Czy to jakoś musi być ujednolicone?

A co do wypełnienia dziennika. Nie ma ogólnego wzoru do ściągnięcia jak go wypełniać? Widzę, że ludzie proszą indywidualnie. Ogólny wzór byłby pomocny

Rozumiem, że ksero dowodu i oryginał dokumentu o ukończenie szkoły, wpłata oczywiście dołączona z wnioskiem i to wystarczy by listem wysłać?

 
Wszystko jest napisane w rozporządzeniach. 

1.) Wszystko zależy kiedy pobrałeś dziennik praktyk. Z tego co widzę, że dopiero teraz zamierzasz się za to zabrać, więc nie musisz się martwić z ilością robót i datami. Jeżeli dziennik był pobrany od 2014r. do bodajże 2019r. to trzeba było wpisywać prace rozpoczęte (zgłoszone) po dacie pobrania dziennika. Teraz to już nie ma znaczenia, więc spokojnie.

2.) Wymóg dotyczący okresu praktyk to jest tylko minimum jakie musisz spełnić, aby przystąpić do egzaminu. Nigdy nie słyszałem oraz nigdzie nie widziałem, aby był jakiś okres ograniczający złożenie dokumentów. 

3.) Masz działalność to w formie potwierdzenia praktyk załączasz zaświadczenie z CEIDG. Co do wpisów to nie widzę problemu. Wszystko jest jasne. Robisz tak samo jak składasz operaty. Wpisujesz w dzienniku roboty pod szyldem swojej firmy, a osoba z uprawnieniami podpisuje. 

Spokojnie ze spełnieniem wymogów. :) Reasumując pobrałeś w tym roku dziennik wpisujesz roboty wszystkie roboty jakie wykonałeś. Podpisuje osoba z uprawnieniami, która podpisała dany operat. Co do wymogów dotyczących robót to są minimum jakie musisz spełnić. Minimum 5 map do celów projektowych o łącznej minimalnej powierzchni 25ha, czyli możesz mieć 25 map po 1ha. Możesz mieć 5 map o łącznej powierzchni 100ha. Nie ma napisanej maksymalnej ilości prac czy powierzchni. Wszędzie jest tylko minimum.

Pozdrawiam i życzę spokoju :)
 
No dobra. Czyli mogę wpisywać trwające i tu o daty nie muszę się martwić. Ale jakiś jest limit wstecz? Kierownika nowego mam od lutego praktycznie i to pod jego nazwiskiem będę robił praktyki. Nie chcę przesadzić z robotami starszymi. Mieszać kilku kierowników nie można. Jeśli mogę od lutego, gdy nowy kierownik jest to spoko.

Z ilością to się martwię, bo jest mało dużo hektarowych robót. Kto prowadzi firmę, gdzie ma te 3-5 lub więcej osób i może pozwolić sobie z  terminowością i przerobem to ma łatwiej. Niestety, ale ja u siebie praktycznie 70% sam wykonuje. Teraz mam dużą mapę i mi mozolnie idzie opracowywanie, bo pod siebie robię w gml, by miał lepsze archiwum potem.

Z osnowami też słabo idzie, bo rzadko się zakłada teraz ciągi pomiarowe, gdy GPS większości się wszędzie dojdzie.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/07 07:33 #18696

  • CreO
  • CreO Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ponawiam pytanie i chciabym wyjąśnić kolejną rzecz. Czy jeżeli mam dziennik z roku 2015 wypełniam go cały czas w sposób który obowiązywał na tamten moment( problem? Czy wystarczy ilość która spełni obowiązujące wymagania( tj minimum 26 prac) czy muszę mieć ich te 40+ które było wcześniej?    Kolejne pytanie to czy wytyczenia obiektów GESUT muszą posiadać numer zasobu czy wystarczy zgłoszenie KERG ( o ile wytyczenia budynków się u nas jeszcze zdawało do ośrodka to wytyczenia były zgłaszane jako jeden z asortymentów prac ale jako takie nigdy same zdawane nie były).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/07 13:53 #18698

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Ponawiam pytanie i chciabym wyjąśnić kolejną rzecz. Czy jeżeli mam dziennik z roku 2015 wypełniam go cały czas w sposób który obowiązywał na tamten moment( problem? Czy wystarczy ilość która spełni obowiązujące wymagania( tj minimum 26 prac) czy muszę mieć ich te 40+ które było wcześniej?    Kolejne pytanie to czy wytyczenia obiektów GESUT muszą posiadać numer zasobu czy wystarczy zgłoszenie KERG ( o ile wytyczenia budynków się u nas jeszcze zdawało do ośrodka to wytyczenia były zgłaszane jako jeden z asortymentów prac ale jako takie nigdy same zdawane nie były).
Wszystko robisz wedle obowiazujacych przepisow w chwili obecnej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/08 17:28 #18701

  • przemo669
  • przemo669 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć wszystkim,
zaczynam wypełniać dzienniki na zakres 2... czy znalazłaby się jakaś osoba która mogłaby mi przysłać przykładowe wpisy do dzienników?:)

Z góry dziękuję 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/09 14:10 #18708

  • mania147
  • mania147 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć! Powiedzcie mi proszę, jak to jest z datami wpisów przez uprawnionego? Uzupełniłam cały dziennik na raz i dziś uprawniony będzie mi podpisywał. Czy w wykazie prac w kolumnie 6 i na każdej stronie pod opisem czynności ma być data dzisiejsza czy np data przyjęcia operatu? Pomocy ;) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/10 05:12 #18712

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Cześć! Powiedzcie mi proszę, jak to jest z datami wpisów przez uprawnionego? Uzupełniłam cały dziennik na raz i dziś uprawniony będzie mi podpisywał. Czy w wykazie prac w kolumnie 6 i na każdej stronie pod opisem czynności ma być data dzisiejsza czy np data przyjęcia operatu? Pomocy ;) 
kiedysbyl zapis o wpisach na biezaco. Ja bym dal daty chronologicznie zgodnie z przyjeciem (nie musi to byc ta sama data), dla bezpeiczenstwa ale wymogu takiego teraz nie ma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/10 12:25 #18715

  • Seba94
  • Seba94 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ja dałem datę która była w dniu podbicia dziennika, wszystkie prace geodezyjne były podpisane z tą samą datą.
Za tę wiadomość podziękował(a): wolcziwolczi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/18 07:27 #18738

  • adek0534
  • adek0534 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hej,
Czy też mogłabym prosić o sprawdzony przykład wypełnionwgo dziennika na zakres 1? Jeśli ktoś mógłby podzielić się takim przykładem, podaję maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry dziękuję 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/23 21:33 #18765

  • Rooodlajn
  • Rooodlajn Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam serdecznie,
Czy mógłbym prosić o sprawdzony przykład wypełnionego dziennika na zakres 1 oraz 2?
Jeśli ktoś mógłby podzielić się takim przykładem, podaję maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dziękuję ślicznie za pomoc:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/25 13:26 #18773

  • TomaszN
  • TomaszN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
mam prośbę do osób które znają temat dzienników praktyk na starych zasadach tj. przed rokiem 2014. Im więcej czytam postów na forum, tym mniej wiem. Chciałbym udokumentować swoją praktykę zawodową na starych zasadach. Jakie dokumenty muszę dostarczyć, aby potwierdzić praktykę zawodową (wspomnę, że w ówczesnym czasie prowadziłem swoją działalność). Czy muszę spełnić warunek ilościowy dotyczący wykonanych prac geodezyjnych? Ewentualnie na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu dokumentów (wykaz prac, opis prac?). Będę wdzięczny za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/26 05:33 #18776

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam,
mam prośbę do osób które znają temat dzienników praktyk na starych zasadach tj. przed rokiem 2014. Im więcej czytam postów na forum, tym mniej wiem. Chciałbym udokumentować swoją praktykę zawodową na starych zasadach. Jakie dokumenty muszę dostarczyć, aby potwierdzić praktykę zawodową (wspomnę, że w ówczesnym czasie prowadziłem swoją działalność). Czy muszę spełnić warunek ilościowy dotyczący wykonanych prac geodezyjnych? Ewentualnie na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu dokumentów (wykaz prac, opis prac?). Będę wdzięczny za pomoc.
rozp uprawnienia
§ 29. 1. Osoba zainteresowana nabyciem uprawnień zawodowych, która przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpoczęła praktykę zawodową, może dokumentować przebieg praktyki zawodowej przy wykorzystaniu wzoru dziennika praktyki zawodowej zgodnego ze wzorem stanowiącym:
1) 2) załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 20 września 2019 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 1846)
albo załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii (Dz. U. poz. 176) – jeżeli praktyka została rozpoczęta przed dniem 30 września 2019 r.


geoforum.pl/news/29455/opublikowano-nowe...uprawnien-zawodowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/27 09:40 #18779

  • Katarzyna O
  • Katarzyna O Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 10
Wszystko wpisujesz w dziennik, Nawet roboty "stare", sprzed daty wydania dziennika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/29 12:08 #18782

  • chiloe
  • chiloe Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, przygotowuję się do uprawnień z zakresu 1. Czy mógłby ktoś mi podesłać przykład wypełniania dziennika praktyk zawodowych. Tego z nową tabelką a nie po staremu. Z góry dziękuję mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2022/06/29 13:08 #18783

  • cruzen94
  • cruzen94 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witam! Mam pytanie co do okresu praktyki. Według ustawy PGiK po studiach pierwszego stopnia jest 2 lata praktyki. Czy to znaczy że prace w dzienniku praktyk muszą być wpisywane przez 2 lata (od pierwszej do ostatniej pracy ma upłynąć dwa lata?). Czy mogę dziennik uzupełnić pracami w 3 miesiące, a mieć umowę o pracę na okres np. tych dwóch lat? W rozporządzeniu jest napisane, aby przystąpić do egzaminu trzeba wykonać pracę z listy na dany zakres.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.234 s.