admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/12/27 09:20 #13888

  • p.nieweglowska
  • p.nieweglowska Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 5

HallamFoe napisał: A jak rozumiecie zapis odnośnie ustaleń granic działek - "minimum 5 prac geodezyjnych obejmujących łącznie 20 działek ewidencyjnych"?
Liczycie np. działkę przedmiotową, która ustalacie i załóżmy 6 działek z którymi graniczy, bo ustaliliście wszystkie granice czyli razem 7 czy jako 1 działka?


Podbijam pytanie. I czy ktoś się orientuje czy chodzi tu o ustalenie wszystkich granic działki, czy jeśli np. przy zridach było ustalanie części granic (podział do 1/3 powierzchni działek) to też to już się liczy jako ustalenie dla 1 działki i przejdzie u Komisji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/02 17:58 #13890

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0

kermit01 napisał: Praktykę zaczynasz w momencie jeżeli masz to pokrycie z umową o prace/ stażem/ praktykami itp. Pobranie dziennika nie jest równoznaczne z rozpoczęciem praktyki do uprawnień. Daty wykonywanych robót mogą być sprzed wydania dziennika :)

hej, teraz się coś pozmieniało, czy tak było od lat? mam dziennik z 2017

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez galaxy01.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/02 18:01 #13891

  • galaxy01
  • galaxy01 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 0

Mariusz22051985 napisał: Piszesz roboty w dzienniku praktyk z sierpnia 2015. i roboty z wykazu mozesz przepisac do dziennika poniewaz wykaz prac juz nie obowiazuje ani opis prac. Mozesz wpisac roboty z przed pobrania dziennika. Nie obowiazuje kolejność itd. pozdrawiam


mam dziennik z 2017, nie trzeba opisywać przebiegu robót, dobrze rozumiem? mam tylko wypisać roboty w tej jednej części wykazu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/03 06:55 #13892

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Z dala
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 482
  • Otrzymane podziękowania: 200

galaxy01 napisał:

kermit01 napisał: Praktykę zaczynasz w momencie jeżeli masz to pokrycie z umową o prace/ stażem/ praktykami itp. Pobranie dziennika nie jest równoznaczne z rozpoczęciem praktyki do uprawnień. Daty wykonywanych robót mogą być sprzed wydania dziennika :)

hej, teraz się coś pozmieniało, czy tak było od lat? mam dziennik z 2017


Pozmieniało sie. Wg pierwotnego rozporządzenia praktyka rozpoczynała się od dnia pobrania dziennika. Teraz można pisać prace wstecz - od momentu faktycznego rozpoczęcia praktyki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/03 14:12 #13893

  • Geo-majster
  • Geo-majster Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam, zastanawiam się czy mogę wpisać do dziennika na zakres 4 inwentaryzacje kanalizacji deszczowej o średnicy 600mm. Teoretycznie jest to kategoria XXVI wg załącznika do prawa budowlanego i jest potrzebny inspektor nadzoru inwestorskiego wg rozporządzenia. Co prawda wykonywaliśmy tą prace na 1-dynce ale chyba na zakres 4 sie nadaje, nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/04 21:50 #13897

  • ilonnkaa
  • ilonnkaa Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 29
  • Otrzymane podziękowania: 15
Hej.
Powiedzcie mi proszę czy w tym miejscu ma być podpis właściciela firmy czy geodety uprawnionego czy ich obojga? Pieczęć wykonawcy czyli firmy a podpis? Praktyki odbyłam w firmie o konfiguracji: własciciel plus uprawniony na etacie.
Dzięki
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/18 08:22 #13914

  • Bednarix
  • Bednarix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0

ilonnkaa napisał: Hej.
Powiedzcie mi proszę czy w tym miejscu ma być podpis właściciela firmy czy geodety uprawnionego czy ich obojga? Pieczęć wykonawcy czyli firmy a podpis? Praktyki odbyłam w firmie o konfiguracji: własciciel plus uprawniony na etacie.
Dzięki


Podpinam się do pytania. Pieczątka geodety uprawnionego czy pieczątka firmy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/19 09:19 #13915

  • sotoma
  • sotoma Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie wiem na ile będzie to pomocne, ale w myśl ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne art. 11
1. Wykonawcą prac geodezyjnych lub prac kartograficznych może być przedsiębiorca, jednostka organizacyjna, a także osoba legitymująca się uprawnieniami zawodowymi w dziedzinie geodezji i kartografii w przypadku wykonywania przez tę osobę funkcji biegłego sądowego lub mierniczego górniczego.
Dlatego jeżeli wykonawcą jest firma to pieczęć firmowa, a po prawej pieczątka uprawnionego geodety z podpisem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/19 23:11 #13916

  • Hubertix
  • Hubertix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 11
Witam,
Praktykę zawodową rozpocząłem w 2005 roku, ale inżyniera zrobiłem w 2009 roku. Czy ktoś się orientuje czy mogę wpisać roboty z tych 4 lat kiedy studiowałem zaocznie? Dużo wtedy uczestniczyłem w pracach z zakresu 4 i nie wiem czy mi komisja uzna. Oczywiście zaświadczenie o odbywaniu praktyki zawodowej od 2005 roku mam. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/20 10:30 #13917

  • Slavko0706
  • Slavko0706 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 30
Art 44b PGiK
2. Osoba ubiegająca się o nadanie uprawnień zawodowych, zwana dalej „osobą zainteresowaną”, może rozpocząć
praktykę zawodową:
1) jeżeli spełnia wymagania, o których mowa w art. 44 ust. 1 pkt 3, art. 44a ust. 1 pkt 3 lit. a lub w art. 44a ust. 2 pkt 3,
albo
2) po zaliczeniu szóstego semestru studiów wyższych, o których mowa w art. 44 ust. 1 pkt 3 albo w art. 44a ust. 1 pkt 3
lit. a, na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub umowy o praktykę absolwencką u przedsiębiorców
lub w jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 11, lub na podstawie umowy dotyczącej praktyki zawartej
między uczelnią a takimi podmiotami.

A więc możesz wpisywać roboty, które robiłeś po zaliczeniu 6 semestru studiów.
Najlepiej zadzwonić do gugiku i dopytać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/20 17:46 #13918

  • Geoline
  • Geoline Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam wszystkich!
Drodzy geodeci, czy wpisujecie w dzienniku praktyki numer zgłoszenia prac geodezyjnej w miejscu, którym powinien znajdowac sie ID przyjęcia zasobu, przy robotach które np nie były złożone do ODGiK bądź nie macie numeu przyjęcia operatu. Mam taki dylemat ponieważ jak chyba w wiekszości wykonawców nie składali operatów z tyczenia bydunków nie mam żadnego nr przyjęcia tyczenia. Wiem że teraz nie obowiązuje operat z tyczenia, mimo wszystko chciałem wpisac w dziennik kilka ciekawych tyczeń które realizowałem w ubiegłych latach, mam jedynie nr przyjęcia operatu z inwentaryzacji, czy uważacie że mógłbym wpisac pod jednym ID tyczenie i inwentaryzacja?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/21 08:57 #13919

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
Możesz opisać to razem, u mnie tak było przy tyczeniach, które akurat nie były złożone do ośrodka, a był już operat z inwentaryzacji. Wpisałam nr operatu z inwentaryzacji, przy tych, gdzie nie było złożonego operatu może być id zgłoszenia prac, to też przechodziło. Warto jednak skupić się na obowiązującym wykazie prac i dopisać 1-2 "sztuki" ponad wymaganą ilość z tego asortymentu, jak już chce się więcej ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Geoline

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/21 19:19 #13920

  • Geoline
  • Geoline Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 4
Takiej odpowiedzi oczekiwałem !:D Dzięki i pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/01/22 09:35 #13921

  • Hubertix
  • Hubertix Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 11
Hej,
mam pytanie odnośnie wypełniania dziennika praktyki zawodowej na zakres 4. Mam prace geodezyjne w których mam kilka rodzajów, np. projektowanie, zakładanie i pomiar osnowy realizacyjnej razem z geodezyjną obsługą proc. inw. i do tego jeszcze badanie przemieszczeń budowli. I to wszystko w ramach jednego operatu. Pisać wszystko w jednej pozycji (choć mało miejsca na takie rozwiązanie) czy można to rozdzielić na 3 pozycje i wpisać w każdym ten sam numer P?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2021/02/01 15:12 #13946

  • lunatyk
  • lunatyk Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
bardzo proszę o podesłanie wzoru wypełnionego dziennika zakres 1 i 4 na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z góry bardzo dziękuję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.086 s.