admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/03/09 23:12 #712

  • VPG
  • VPG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 21
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi podpowiedzieć jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku zgodnie punktem 3 lit. a) tego wniosku ?
Art. 44 PGiK
1. Uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach, o których mowa w art. 43 pkt. 1, 2, 4, i 5 mogą uzyskać osoby, które:
1) posiadają pełną zdolność do czynności prawnych
2) nie były karane za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, za przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, za przestępstwo przeciwko mieniu, za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, za przestępstwo przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe.
3) posiadają wyższe lub średnie wykształcenie geodezyjne
4) posiadają rok praktyki zawodowej.....
Czy punkty 1 i 2 można załatwić oświadczeniem ? Jeżeli tak to jednym czy dwoma? Dla spełnienia wymagań punktu 3 wystarczy odpis dyplomu ?
Co z czasem praktyki, wystarczy podpisany przez pracodawcę wykaz prac, czy potrzebne jest osobne oświadczenie lub kopie umów zawartych w czasie odbywania praktyki zawodowej ? Zaznaczam że składam wykaz prac i opis prac według starego wzoru (wymieniam tylko prace do końca 2013 r)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez VPG.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/03/10 08:15 #713

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Też przygotowuję wniosek po staremu:
  • oświadczenia mam na tym samym dokumencie. Można załatwić to oświadczeniami
  • do potwierdzenia wykształcenia potrzebny np.: odpis dyplomu. Ja poświadczyłem go u notariusza i żeby podchodząc do kolejnych zakresów znów nie biegać do notariusza zrobiłem kopie tego poświadczenia i teraz załączam kopie. W przypadku niezdania egzaminu, GUGiK oddaje papiery. Jak zdamy papiery zostają w GUGiK więc wtedy odpis przepada. Warto więc poświadczyć go notarialnie.
  • czas trwania praktyki najlepiej udokumentować świadectwem pracy lub zaświadczeniem pracodawcy.

Też kompletuję wniosek "po staremu", ale nie mam go teraz przy sobie. Postaram się jutro wrzucić resztę dokumentów jakie mam we wniosku.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): VPG, pajlo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/03/10 20:59 #714

  • VPG
  • VPG Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 21
Dziękuję bardzo za odpowiedź. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy wykaz prac lub opis prac powinien podpisać geodeta uprawniony czy to też załatwiam osobnym oświadczeniem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/03/10 21:23 #715

  • GRZEGORZ
  • GRZEGORZ Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 9
Ja składałem bez podpisu geodety uprawnionego .W zaświadczeniu pracodawca napisał mi, że podczas zatrudnienia w jego firmie prace wymienione w wykazie i opisie prac były przeze mnie faktycznie wykonywane. Wniosek został przyjęty bez uwag.
Za tę wiadomość podziękował(a): VPG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/03/11 08:07 #718

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Ja miałem podpisy geodety uprawnionego na wykazie prac. Na opisie prac już nie
Za tę wiadomość podziękował(a): VPG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/08/13 17:30 #1261

  • masia
  • masia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 16
Przygotowuję wniosek o nadanie uprawnień i mam wątpliwość, czy do wniosku powinnam dołączyć potwierdzenie opłaty za postępowanie kwalifikacyjne (tak jest napisane na stronie GUGiK) czy opłatę tę uiszcza się dopiero po potwierdzeniu przez GUGiK przyjęcia wniosku i wyznaczeniu terminu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/08/13 22:11 #1262

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Dokumenty składałem ponad rok temu i wtedy opłatę wnosiło się po informacji od GUGiK-u o terminie egzaminu. W zawiadomieniu była też informacja o rachunku bankowym i kwocie do wpłaty.

W załączniku przesyłam otrzymane od GUGiK zawiadomienie o postępowaniu kwalifikacyjnym oraz o wynikach części wstępnej postępowania.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): pajlo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zmooda.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/08/14 08:38 #1263

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
W maju wysyłając papiery trzeba było dołączyć dowód opłaty zgodnie z informacjami ze strony Gugik i rozporządzenia w sprawie uprawnień :)
Za tę wiadomość podziękował(a): zmooda, masia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/08/16 17:46 #1266

  • krzysiek5121
  • krzysiek5121 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 4
Czy przed wysłaniem wniosku o nadanie uprawnień zawodowych wraz z załącznikami należy wypełnić i wysłać przez epuap : Wniosek
o wszczęcie postępowania w sprawie uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego? Jak myślicie wysyłając papiery w przyszłym tygodniu jest szansa na egzamin w październiku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2015/08/17 08:35 #1268

  • zmooda
  • zmooda Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201

krzysiek5121 napisał: Czy przed wysłaniem wniosku o nadanie uprawnień zawodowych wraz z załącznikami należy wypełnić i wysłać przez epuap : Wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego?

Tego wniosku nie wypełniasz. Wniosek ten dotyczy uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego nabytych w państwach członkowskich UE.

krzysiek5121 napisał: Jak myślicie wysyłając papiery w przyszłym tygodniu jest szansa na egzamin w październiku?

Myślę, że szansa jest. Następny egzamin jest 14 października więc może są jeszcze wolne miejsca w tym terminie.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek5121

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2021/07/14 19:36 #15268

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Dostałem dzisiaj pismo od GUGiK z prośbą o uzupełnienie złożonego wniosku o nadanie uprawnień zawodowych o oświadczenie, o którym mowa w art.45 ust. 3 pkt 3 Ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne: „Świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia oświadczam, że zawarte we wniosku o nadanie uprawnień zawodowych i w załącznikach do tego wniosku informacje są zgodne z prawdą.”
Przyznam troszkę dałem ciała bo nie doczytałem aktualnych przepisów Ustawy PGiK, że po zeszłorocznej nowelizacji nastąpiła ta zmiana i należy takie oświadczenie dołączyć do wniosku.
Moja prośba czy ktoś może z Was ma wzór takiego oświadczenia np. w dokumencie word i wrzuci tutaj na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2021/07/14 19:48 #15269

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
miejscowość, data
Oświadczenie
Świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia oświadczam, że zawarte we wniosku o nadanie uprawnień zawodowych i w załącznikach do tego wniosku informacje są zgodne z prawdą.
podpis.

tyle.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2021/07/14 19:50 #15270

  • rub
  • rub Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 21
U góry napisz też swoje imię i nazwisko z adresem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2021/07/14 19:56 #15271

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
No tak masz rację, ale żeby mieli jednoznaczność korzystając z wzoru oświadczenia o niekaralności myślę, że tak wzrór oświadczenia o "prawdzie" we wniosku o uprawnienia i załącznikach jest ok. a Wy jak myślicie?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wniosek o nadanie uprawnień zawodowych - załączniki 2021/07/15 15:50 #15273

  • Jarek1984
  • Jarek1984 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 110
  • Otrzymane podziękowania: 32
Długo czekałeś od złożenia dokumentów na pismo odnośnie uzupełnienia wniosku ? I pytanie do wszystkich czy ktoś korzystał z możliwości zapisanej w Rozporządzeniu w sprawie uprawnień... par 12 pkt 3 : Za zgodą osoby zainteresowanej wyrażoną w formie pisemnej w postaci papierowej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną dopuszcza się przeprowadzenie części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego w terminie przypadającym wcześniej niż
6 tygodni od dnia jego wyznaczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.081 s.