admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 09:38 #21512

  • bakubaku
  • bakubaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
Witam, moje pytanie jest następujące czy mogę wykazać  prace związane ze zmiana klasyfikacji, bądź zmiana użytków gruntowych dot. wyłączenie z produkcji rolnej do prac niezbędnych dla zakresu 2. Chodzi mi tutaj o pkt nr 5 (sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne). Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 10:06 #21513

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Witam, moje pytanie jest następujące czy mogę wykazać  prace związane ze zmiana klasyfikacji, bądź zmiana użytków gruntowych dot. wyłączenie z produkcji rolnej do prac niezbędnych dla zakresu 2. Chodzi mi tutaj o pkt nr 5 (sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne). Proszę o pomoc.
Tak, wszystko co zwiazane z egib
Za tę wiadomość podziękował(a): bakubaku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 11:49 #21514

  • PrzemekT
  • PrzemekT Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wg mnie zmiana użytku nie wchodzi w grę jeśli mówimy o "sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne"
Ja bym obstawiał
§ 24 standardów czyli:
d) mapy z projektem scalenia gruntów,
e) mapy z projektem wymiany gruntów,
f) mapy klasyfikacyjne,
g) mapy gruntów objętych wnioskiem w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności na skutek zasiedzenia, zwane dalej "mapami do zasiedzenia",
h) mapy do ustalenia służebności gruntowych,
i) inne opracowania geodezyjne do celów prawnych;

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PrzemekT.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 11:55 #21515

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Wykorzystaj wykaz synchronizacyjny przy podziale ,
na pewno nie raz robiłeś. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 11:58 #21516

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Wg mnie zmiana użytku nie wchodzi w grę jeśli mówimy o "sporządzanie innych niż wymienione w pkt 3 map i dokumentów geodezyjnych do celów prawnych, łącznie z badaniem stanu prawnego nieruchomości – minimum 3 prace geodezyjne"
Ja bym obstawiał
§ 24 standardów czyli:
d) mapy z projektem scalenia gruntów,
e) mapy z projektem wymiany gruntów,
f) mapy klasyfikacyjne,
g) mapy gruntów objętych wnioskiem w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własności na skutek zasiedzenia, zwane dalej "mapami do zasiedzenia",
h) mapy do ustalenia służebności gruntowych,
i) inne opracowania geodezyjne do celów prawnych;
mi przeszlo bez problemu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 12:06 #21517

  • bakubaku
  • bakubaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
mapa wynikową wyłączenia jest mapa do celów prawnych dotycząca aktualizacji EGIB( ewentualnie dotycząca wyłączenia z produkcji rolnej) , wiec powinno być okej chyba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 14:16 #21518

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
To już chyba za dużą kombinacja, pierwsze słyszę o tym, że wyłączenie użytku to mapa do celów prawnych, to się robi przy inwentaryzacji albo są to inne wykazy,
już nie przesadzajmy;P

Tak napisał Przemek, wyłączenie użytku to nie jest żadna czynność prawna. Ja podciągam pod to wykaz synchronizacyjny przy podziale albo badanie stanu prawnego nieruchomości tj. "inne opracowania geodezyjne do celów prawnych". 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/06 14:44 #21519

  • PrzemekT
  • PrzemekT Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2
Najlepsze by były w tym momencie mapy do celów sądowych (zasiedzenia, służebności gruntowe, itd.), a nie zmiana użytku przy odbiorze budynku, gdzie z roli wydzielasz użytek B wg decyzji na odrolnienie (to by było za proste). Miałem okazję kiedyś zmieniać role na las na podstawie decyzji ministra środowiska, ale jak dla mnie to tez jest za słabe, żeby podpiąć to pod te 3 mapy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/08 07:59 #21532

  • bakubaku
  • bakubaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
A co w przypadku gdy wyłaczamy, RII, RIII ( z przeznaczeniem na kopalniane w MP), większość wyłączeń mam na potrzeby kopalniane (K), jeżeli nie ma MP, to decyzje na wylaczenie wydaje minister, każda mapa w opracowaniu  jest zatytuowana mapa do celów prawnych, inaczej ośrodki na podkarpaciu nie przyjmują, pracuję praktycznie w większości powiatów, również małopolska. Po zakonczeniu eksploatacji, grunty sie rekultywuje, a nastepnie wykonuje się klasyfkację gruntów, czasem jest to kilkanaście/ kilkadziesiąt ha. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bakubaku.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/08 08:05 #21533

  • bakubaku
  • bakubaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
A łączenie działek ? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bakubaku.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/08 14:56 #21535

  • PrzemekT
  • PrzemekT Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 2

A łączenie działek ?
 
Mam mieszane uczucia co do tego, ale jak wpiszesz i dopuszczą Cię do egzaminu to daj znać, żeby inni wiedzieli na przyszłość czy warto się angażować w połączenia i zmiany użytków. Podejrzewam, że wszystko zależy od komisji na jaką trafisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/08 17:00 #21536

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Nie robiłeś nigdy przy podziale badania stanu prawnego i wykazu synchronizacyjnego?
Po co kombinować, jak można 3 takie prace  dać albo jakąś niezgodność stanu prawnego i egib poza podziałem i sporządzenie dokumentów. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2023/11/09 11:05 #21537

  • Rafal_89
  • Rafal_89 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 6
Ja zdawałem w maju zakres 2. Do prac innych dałem głównie wykazy synchronizacyjne i to trochę bezczelnie bo miałem podział z wykazem to jedną pracę wpisałem pod dwie rubryki, jedna jako podział a w drugiej jako praca inna z badaniem stanu prawnego- wykaz synchronizacyjny i przeszło bez problemu. Do tego dałem chyba 3 wykazy i bodajże do sprawdzenia łączenie działek ale nie wiem teraz czy brali łączenie pod uwagę.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2024/01/26 08:27 #22020

  • bakubaku
  • bakubaku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 8
Dzwoniłem do GUGiKu z pytaniem czy mogą być łączenia działek jako te inne mapy do celow prawnych (3), jeżeli badamy stan prawny, ustalamy granice to tak, ale oczywiscie zalezy od komisji, a więc po zmianach , łączyc działki można tylko i wylacznie jezeli isd i spd = 1, jeżeli nie, trzeba ustalać granice, badać stan prawny itp, moim zdaniem jak najbardziej nadaje się do wpisania, tymbardziej iż każda łączona dzialka musi byc w 1 Kw, jeżeli nie są należy składać wniosek do sądu o wpis do KW. Dodałem roboty z ustalenai do dziennika i przymierzam się do wysyłki, jak przejdzie dam znać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bakubaku.

Sporządzanie innych niż wymienione map i dok. geodezyjnych do celów prawnych 2024/01/28 21:47 #22031

  • Gpvstrom197
  • Gpvstrom197 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 2
A czy poza wymienionymi przypadkami zmianę użytku na Tp przy podziale ZRiD też można wpisać w kontekście wykonania map pod przyszłe wywłaszczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.052 s.