admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/10 09:53 #21200

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Za tę wiadomość podziękował(a): *geometra*

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marekszczepan.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/10 15:12 #21201

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Ale robią pod górkę, testowe już nie są aktualizowane (ciekawe jak będzie na koniec roku, nic o tym nie napisali więc chyba opublikują),
opisowych nie będzie, dobrze że chce im się akty prawne publikować, najlepsza jest argumentacja " płynąca ze środowiska, że jest z łatwo"....
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez latajacekolano.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/10 16:23 #21202

  • slavo15
  • slavo15 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 1
od kiedy to wejdzie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/10 22:29 #21204

  • surveyor Konrad
  • surveyor Konrad Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 5
Z treści rozporządzenia (zmieniającego) wynika, że żadnych pytań nie będą publikować (ani testowych ani opisowych). A wchodzi to z tego co pamiętam po 14 dniach od publikacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/11 07:55 #21206

  • slavo15
  • slavo15 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 1
no to kiedy ta publikacja? w sumie te 15 lat to od 2026r bedzie obowiązywało to sie chyba wyrobię :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 09:53 #21222

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 11:59 #21224

  • Kowalele
  • Kowalele Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Pytanko:
" Określenia 5-dniowego terminu na udzielenie informacji przez PODGiK-i, czy osoba zainteresowana osobiście wykonywała czynności w ramach prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wykazanych w dzienniku praktyki zawodowej."
Domyślam się ze chodzi o pieczątkę/podpis osoby nabywającej praktyke w danym operacie wymienionym w dzienniku praktyk.
Byłem święcie przekonany ze podpis uprawnionego w dzienniku praktyk zamyka ten temat, w dzienniku praktyk wpisane mam roboty w których uczestniczyłem ale moje nazwisko nie pada nigdzie w operacie. Mam rozumieć że te roboty prawdopodobnie nie przejdą?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 13:13 #21225

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

Pytanko:
" Określenia 5-dniowego terminu na udzielenie informacji przez PODGiK-i, czy osoba zainteresowana osobiście wykonywała czynności w ramach prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wykazanych w dzienniku praktyki zawodowej."
Domyślam się ze chodzi o pieczątkę/podpis osoby nabywającej praktyke w danym operacie wymienionym w dzienniku praktyk.
Byłem święcie przekonany ze podpis uprawnionego w dzienniku praktyk zamyka ten temat, w dzienniku praktyk wpisane mam roboty w których uczestniczyłem ale moje nazwisko nie pada nigdzie w operacie. Mam rozumieć że te roboty prawdopodobnie nie przejdą?
Już w obecnym Rozporządzeniu masz:
§ 13
3. Weryfikacja dokumentów może obejmować również sprawdzenie, czy osoba zainteresowana osobiście wykonywała czynności w ramach prac geodezyjnych lub prac kartograficznych, w tym opracowań geodezyjnych lub kartograficznych. Sprawdzenie odbywa się na podstawie informacji pozyskanych z ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w którym jest przechowywana dokumentacja geodezyjna i kartograficzna prac geodezyjnych lub prac kartograficznych wykazanych w dzienniku praktyki zawodowej.

Teraz dorzucają tylko:

„3a. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, na wniosek przewodniczącego zespołu kwalifikacyjnego organ służby geodezyjnej i kartograficznej udziela informacji w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

3b. O rozstrzygnięciu o dopuszczeniu albo niedopuszczeniu osoby zainteresowanej do części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, sekretarz komisji kwalifikacyjnej niezwłocznie informuje osobę zainteresowaną, w formie pisemnej w postaci papierowej albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektronicz



Praktyka:
Komisja sprawdza wybiórczo pracę w PODGiK - jeżeli będziesz miał pecha i nigdzie nie pada Twoje nazwisko (np. w sprawozdaniu, na szkicu nie ma - PODGiK nie potwierdzi) to tak, mogą Ci taką pracę odrzucić
Za tę wiadomość podziękował(a): Kowalele

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 16:52 #21227

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3
Państwa z kartonu ciąg dalszy...


3a. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, na wniosek przewodniczącego zespołu kwalifikacyjnego organ służby geodezyjnej i kartograficznej udziela informacji w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

Ciekawym wielce, na podstawie czego "organ" miałby udzielić RZETELNEJ i WIĄŻĄCEJ "informacji" tego typu, zwłaszcza w odniesieniu osoby NIE POSIADAJĄCEJ uprawnień do wykonywania SAMODZIELNYCH FUNKCJI w dziedzinie geodezji i kartografii, a więc z punktu widzenia "organu" - osoby trzeciej.


3b. O rozstrzygnięciu o dopuszczeniu albo niedopuszczeniu osoby zainteresowanej do części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, sekretarz komisji kwalifikacyjnej niezwłocznie informuje osobę zainteresowaną, w formie pisemnej w postaci papierowej albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu...

O... Ciekawym wielce UZASADNIENIA takiej ewentualnej decyzji!
Bo wiemy przecież doskonale, że ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne. A skoro wiemy o tym my, skromni pretendenci do zdania egzaminu na uprawnienia, to przecież powinien też o tym wiedzieć Wielce Czcigodny Sekretarz Komisji!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 17:13 #21228

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Przecież dana osoba mogła odbywać nieodpłatną praktykę zawodową w danej firmie i nie być wpisana nigdzie 
np. przy zakresie 1 jak zdawałem załączałem oświadczenie wykonawcy prac, u którego odbywałem taką praktykę i nie było problemu.

A co jeśli osoba odbywa praktykę i pracuję w urzędzie w PODGiK i nie może być ona "oficjjalnie " wpisana bo to np. weryfikator albo kierownik urzędu ?
Myślę, że nie ma co się przejmować tym zapisem, dotychczas nikt nigdy nie pisał, aby miał z tym problem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 17:58 #21229

  • mjichau
  • mjichau Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 15
A jak z publikacją pytań? Będą udostępnione pytania, które były na egzaminach, które odbyły się przed wejściem zmian? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 18:10 #21230

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

latajacekolano post=21228 userid=9477
Myślę, że nie ma co się przejmować tym zapisem, dotychczas nikt nigdy nie pisał, aby miał z tym problem


Geodeta Powiatowy, zapytany o takie bzdury - o ile jest choć trochę rozgarnięty - powinien stwierdzić, że nie dysponuje informacjami na ten temat, albo że nie odebrał od osoby o takich personaliach zgody na przetwarzanie jej danych osobowych... Jakakolwiek inna odpowiedź może się skończyć zarzutami karnymi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kowalele

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 18:41 #21231

  • Theo
  • Theo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3

A jak z publikacją pytań? Będą udostępnione pytania, które były na egzaminach, które odbyły się przed wejściem zmian? 


 
w § 16 w ust. 4 skreśla się wyrazy „ , a także pytania z egzaminów pisemnych przeprowadzonych w roku ubiegłym

A więc - NIE.
Oczywiście, poza tymi, które już zostały opublikowane - bo prawo nie działa wstecz.
No, chyba że w geodezji...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Theo.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/23 20:09 #21234

  • latajacekolano
  • latajacekolano Avatar
  • Z dala
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 52
Ciekawe jak będzie z publikacją testowych, w dotychczasowym rozporządzeniu też o nich nie było mowy, teraz jest tylko mowa o opisowych, więc mam nadzieję że one będą , no to jest dosyć duży zakres i nie jesteśmy w stanie ogarnąć całego kpa czy konstytucji.... Nie wiem czemu nas tak gnębią, po jakiś śmiesznych dyskusjach i głosach na grupach Facebook,  budowlańcy potrafią mieć normalny egzamin 
Za tę wiadomość podziękował(a): Czarnawołga

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zdobywanie uprawnień - zmiany 2023 2023/08/24 12:40 #21256

  • Marcin_JJ
  • Marcin_JJ Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 13
Moim zdanie obecnie przepisy są lekko wymijajace sie. Co z tego ze PODGiK odpisze, ze brak informacji, że dana osoba brała udział w wykonaniu pracy, jeżeli zostało to poświadczone przez kierownika w dzienniku praktyki. Nie uznając takiej praktyki, zarzuca się automatycznie oświadczanie nieprawdy przez kierownika i przez egzaminowanego. Dlatego uważam, że w obecnej formie, nawet jak nie widnieje nasze nazwisko w operacie, to nie może to podważyć wykonania tej roboty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.073 s.