admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ustalenie przebiegu granic działek ew. 2024/04/27 21:21 #22668

  • mjichau
  • mjichau Avatar Autor
  • Z dala
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 17
Cześć. Przeprowadzałem ostatnio procedurę ustalenia dotyczącą czterech działek i dostałem negatywny protokół kontroli. Działki mają jeden punkt graniczny  wspólny. Żeby to zwizualizować powiedzmy, że przebieg granic jest w kształcie krzyża u góry są działki od lewej nr 1 i 2 a na dole od lewej 3 i 4. W punkcie 2 protokołu wpisałem odcinki 1-2, 1-3, 3-4, 2-4. Inspektor zarzucił, że powinno być jeszcze po skosie 1-4 oraz 2-3. Wcześniej nikt mi czegoś takiego nie zarzucił, rozmawiałem też z innym inspektorem i uważa, że nie musi być tych dodatkowych "łączeń".
Zgodnie ze wzorem protokołu kolumna 2 mówi "Numer działek ewidencyjnych, do których należy ustalona granica"  a paragraf 33 "Ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych wraz z danymi dotyczącymi punktów granicznych"
Co o tym myślicie? Jest jakaś interpretacja "wyższych sfer" w tej kwestii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mjichau.

Ustalenie przebiegu granic działek ew. 2024/04/27 22:03 #22669

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 626
  • Otrzymane podziękowania: 380
Ja w takim przypadku zestawiam wszystkie działki ze sobą tj.: 1-2, 1-3, 1-4, 2-3, 2-4, 3-4. Tak było, o ile dobrze pamiętam, w poprzedniej wersji wzoru protokołu.
Za tę wiadomość podziękował(a): mjichau

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustalenie przebiegu granic działek ew. 2024/04/28 10:35 #22670

  • ciacho23
  • ciacho23 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ja również zawsze robię każda z każdą nawet jeśli dot. to tylko 1 punktu wspólnego.

Wyobraź sobie sytuację, że robisz ustalenie działek 1-2 z twojego przykładu, a twoje działki 3 i 4 są jedną działką np. 5. To co wtedy? Nie wpiszesz do protokołu 1-5, ani 2-5, bo graniczą tylko jednym punktem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ustalenie przebiegu granic działek ew. 2024/04/28 19:21 #22671

  • mjichau
  • mjichau Avatar Autor
  • Z dala
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 17
Oczywiście, że wpiszę 1-5 oraz 2-5 ale dlatego, że mają wspólny odcinek granicy. Uważam, że w tym temacie przepisy nie są precyzyjne ale na to wygląda, że trzeba będzie wpisywać każdy z każdym. Jak będę miał wenę napisze do gugik w tej kwestii. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.043 s.