1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 Liczba opinii: 2
Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Proszę o określenie kto i w jakim celu może zarządzić przeprowadzenie modernizacji ewidencji gruntów oraz opisać które granice i w jaki sposób należy ustalić podczas modernizacji ewidencji gruntów.

Podobna treść pytania:

Proszę podać, jakie przepisy prawne regulują zasady ustalania granic podczas wykonywania modernizacji ewidencji gruntów i budynków, które granice podlegają ustaleniu i w jaki sposób. Kto i w jakim celu może zarządzić przeprowadzenie modernizacji ewidencji gruntów.

 

Proszę o określenie kto i w jakim celu może zarządzić przeprowadzenie modernizacji ewidencji gruntów?

Starosta może zarządzić przeprowadzenie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na obszarze poszczególnych obrębów ewidencyjnych może zarządzić starosta (Art. 24a.1 pgik). Starosta podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz informuje o trybie postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków (Art. 24a.2 pgik).

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment

AK Avatar
AK odpowiedział w temacie: #4420 2017/03/16 10:38
Ja bym tu odpowiedział tak:
1. modernizację przeprowadza starosta na obszarze poszczególnych obrębów ewid (pgik)
2. projekt jest sporządzany dla całej jednostki ewid lub jej części (egib)
3. ustaleniu podlegają granice stanowiące treść mapy ewid (granice państwa, jednostek 3-stopniowego podziału, jednostek ewid, obrębów, działek ewid)
4. niezgodności usuwamy na podst. posiadanych przez organ dokumentów, danych zawartych w rejestrach publicznych oraz dokumentacji geodezyjnej przyjętej do pzgik (egib)
5. jeżeli brak tych danych lub dane są niewiarygodne to dane pozyskujemy w wyniku pomiarów terenowych lub fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu granic

Zastanawiam się nad pytaniem "które granice". Napisałem, że te stanowiące treść ME. Granice np. gmin ustala Rada Ministrów. Więc czy takie granice także podlegają modernizacji? Wydaje mi się, że tak, tym bardziej, że wtedy są zawiadamiani starości o zmianach (49.5 egib).
1910 Avatar
1910 odpowiedział w temacie: #4766 2017/05/07 19:19
a nie chodzi tu czasami o granice niespełniające ww standardów ?
klio Avatar
klio odpowiedział w temacie: #5656 2017/10/19 15:58
Wydaje mi sie, ze chodzi tu o granice dla ktorych brak dokumentacji wymienionej w § 36 egib lub zawarte w niej dane nie sa wiarygodne lub nie odpowiadaja obowiazujacym standardom technicznym.
(§ 37 eżeli brak jest dokumentacji wymienionej w § 36 lub jeżeli zawarte w niej dane nie są wiarygodne dane dotyczące przebiegu granic działek ewidencyjnych pozyskuje się w wyniku geodezyjnych pomiarów terenowych lub geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu tych granic).
Wydaje mi sie rownież, że nie odpowiedzono do konca na pytanie w jaki sposob nalezy ustalic granice podczas modernizacji ewidencji gruntow i budynkow.. w zwiazku z czym nie rozwijalabym sie zbyt dokladnie na temat dokladnosci punktow granicznych w stosunku do osnowy 1 klasy, bo trzeba opisac jeszcze w jaki sposob ustalic te granice i moze nie starczyc czasu:/

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się