admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Geodeta opracowuje mapę do celów projektowych. Jakie bazy danych, opracowania i informacje – odpowiednio do sytuacji – powinien wykorzystać do jej sporządzenia. Jakie oznaczenia i symbole stosuje się przy redakcji mapy do celów projektowych.

 

 Podczas opracowania mapy do celów projektowych geodeta wykorzystuje, w zależności od sytuacji, następujące bazy danych (art. 4 pgik):

  • GESUT - baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu,
  • EGiB - baza danych ewidencji gruntów i budynków,
  • BDOT500 - baza danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 - 1:5000,
  • BDSOG - baza danych szczegółowych osnów geodezyjnych,
  • PRG - baza danych państwowego rejestru granic,
  • PRPOG - baza danych państwowego rejestru podstawowych osnów geodezyjnych.

 

Przy redakcji mapy do celów projektowych stosuje się oznaczenia i symbole graficzne obiektów właściwe dla treści mapy zasadniczej, a jeżeli na mapie występują również inne obiekty, należy na niej umieścić stosowną legendę (§ 32 standardy).

 

Podstawa prawna:

  1. Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne
  2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego 
Log in to comment