Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/alexandra_koch-621802/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5753657"> Alexandra_Koch</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=5753657"> Pixabay</a>

233
egzaminów w bazie
Zakres 1
335
wszystkich pytań opisowych
Zakres 1
213
opracowanych pytań opisowych
Zakres 1

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 Liczba opinii: 2
Znam odpowiedź
Nie znam odpowiedzi
Do powtórzenia

Jakie ogólne zasady obowiązują przy sporządzaniu map do celów projektowych oraz jakie szczegółowe zasady obowiązują przy sporządzaniu takich map w zakresie użytków gruntowych.

 

Jakie ogólne zasady obowiązują przy sporządzaniu map do celów projektowych?

Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (§ 4-6)

Mapa do celów projektowych to kopia aktualnej mapy zasadniczej niezbędna do sporządzenia projektu zagospodarowania działki lub terenu. Dopuszcza się dwukrotne pomniejszenie lub powiększenie tej mapy. Mapy do celów projektowych powinny swym zasięgiem, oprócz terenu inwestycji, obejmować również obszar otaczający teren inwestycji w pasie co najmniej 30 m, a w razie konieczności ustalenia strefy ochronnej - także teren tej strefy. Wielkość obszaru, o którym mowa powyżej, oraz skalę map do celów projektowych dla danej inwestycji określa w razie potrzeby organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę.

Zaloguj się i wykup dostęp aby odblokować pozostałą części artykułu.

Log in to comment

marek1982 Avatar
marek1982 odpowiedział w temacie: #3372 2016/12/03 23:35
Do pierwszej części pytania dodałbym jeszcze par. 78 ust.1 (standardy)
Do podstawy prawnej dodałbym PGiK
woj Avatar
woj odpowiedział w temacie: #3983 2017/02/07 10:16
paragraf 78 ust. 1 (standardy) zawiera odniesienie do Ustawy PGiK art. 4 , który jest uchylony tzn. został uchylony przez inny przepis prawa i nie obowiązuje, nie występuje w porządku prawnym, nie może być zatem źródłem praw i obowiązku obywateli.
Proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi jeśli błędnie rozumuję.
marcinn Avatar
marcinn odpowiedział w temacie: #3984 2017/02/07 10:52

woj napisał: paragraf 78 ust. 1 (standardy) zawiera odniesienie do Ustawy PGiK art. 4 , który jest uchylony tzn. został uchylony przez inny przepis prawa i nie obowiązuje, nie występuje w porządku prawnym, nie może być zatem źródłem praw i obowiązku obywateli.
Proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi jeśli błędnie rozumuję.


Uchylony? A przez jaki przepis? Art. 4 zawiera informację o bazach danych będących podstawą krajowego SIT i wg mnie wszystko jest zgodne ze standardami. Może masz jakieś stare PGiK?
DD Avatar
DD odpowiedział w temacie: #3985 2017/02/07 15:16
4. W przypadku wykazania na mapie do celów projektowych
konturów użytków gruntowych nieujawnionych
w bazie danych, o której mowa w art. 4 ust. 1a
pkt  2  ustawy, na mapie zamieszcza się informację
o treści: „kontur użytku gruntowego oznaczony symbolem
(wzór symbolu) nie jest ujawniony w bazie danych
ewidencji gruntów i budynków”

Uchylony został ust.1, tutaj chodzi o 1a
gagatek13 Avatar
gagatek13 odpowiedział w temacie: #7733 2018/06/16 09:58
czy ktoś jest w stanie przepisać to w ciągu 20 minut?
dancom Avatar
dancom odpowiedział w temacie: #7760 2018/06/23 18:41
w 40 min może się da...
Gonzales Avatar
Gonzales odpowiedział w temacie: #7986 2018/08/01 21:24
otoz to nie da rady tego napisac w 20 min trzeba skrotowo i najwazniejsze rzeczy pisac. inaczej kolejny termin. a chlopaki chcieliby pisac rozprawke ;)
dancom Avatar
dancom odpowiedział w temacie: #7988 2018/08/03 13:29
Przy wytyczeniu budynku mając upr. nr 1 można zmienić użytek (aktualizacja EGIB)?
iceman150 Avatar
iceman150 odpowiedział w temacie: #7998 2018/08/05 22:19
Tak nawet należy to uczynić.
dimmo Avatar
dimmo odpowiedział w temacie: #9951 2019/04/15 12:31
Ważnym puntem tuta jest to, że tego rodzaje opracowanie należy zgłosić do odpowiedniego starostwa na pods. art 12.1 punkt 3 lit. e PGiK (wynik prac jest dokumentacja geodezyjna na potrzeby pozwoleń na budowę).
trq1718 Avatar
trq1718 odpowiedział w temacie: #14252 2021/03/15 22:39
W związku ze zmianą standardów, czy ktoś się orientuje jak powinna obecnie wyglądać odpowiedź na drugą cześć pytania: "jakie szczegółowe zasady obowiązują przy sporządzaniu takich map w zakresie użytków gruntowych?". W obowiązujących standardach nie widzę nigdzie takiej informacji :/
kajtekk94 Avatar
kajtekk94 odpowiedział w temacie: #14253 2021/03/16 05:53
Wydaje mi się ze trzeba brać to bardziej na logikę i ze raczej druga cześć pytania teraz się nie pojawi bo nie ma żadnych przepisów prawa na ten temat
zieba_88 Avatar
zieba_88 odpowiedział w temacie: #14279 2021/03/18 00:07
Tutaj chyba chodzi o sposób wyrównania powierzchni użytków. Czyli :
Standardy :
§ 41. 1.
2. Obliczone na podstawie wyników geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych pola powierzchni użytków gruntowych
i konturów klasyfikacyjnych w granicach działki ewidencyjnej wyrównuje się do pola powierzchni tej działki i wykazuje
się z taką samą precyzją zapisu, jak pole powierzchni działki ewidencyjnej.

Tylko to przychodzi mi na myśl w tej kwestii. Ewentualnie jeszcze coś o terenach wyłączonych z produkcji rolnej ? Dużo w tym temacie nie ma ale za to sporo niedomówień :) Ogólnie w kwestii zmian użytków gruntowych w tych czasach to bez klasyfikatora nie powinno się tykać :)

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się