admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki może być błąd osnowy pomiarowej w stosunku do osnowy geodezyjnej? Omów zasady zakładania pomiarowej osnowy sytuacyjnej? Jakie dane znajdują się w bazie danych osnowy szczegółowej 3 klasy? 2017/06/09 12:43 #5631

  • *geometra*
  • *geometra* Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 616
  • Otrzymane podziękowania: 374
Omów zasady zakładania pomiarowej osnowy sytuacyjnej?
Osnowy...

Firma geodezyjna otrzymała zlecenie wykonania mapy do celów projektowych na terenie gminy wiejskiej. Do poprawnego wykonania prac, niezbędne jest założenie sytuacyjnej osnowy pomiarowej, która dowiązana będzie do poziomej szczegółowej osnowy geodezyjnej 3. klasy. Proszę podać jakie elementy zawiera baza danych szczegółowej poziomej osnowy geodezyjnej 3. klasy oraz co należy zapewnić przy zakładaniu pomiarowych osnów geodezyjnych. Proszę podać maksymalny błąd średni położenia punktu pomiarowej osnowy sytuacyjnej względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjnej.

 

Jaki może być błąd osnowy pomiarowej w stosunku do osnowy geodezyjnej?

Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy sytuacyjnej nie może być większy niż 0,10 m względem najbliższych punktów poziomej osnowy geodezyjnej (§ 16. 2 standardy). Średni błąd położenia punktów pomiarowej osnowy wysokościowej nie może być większy niż 0,05 m względem najbliższych punktów wysokościowej osnowy geodezyjnej (§ 16. 3 standardy). Błąd średni wysokości punktów pomiarowej osnowy wysokościowej wykorzystywanej do określenia wysokości urządzeń i przewodów kanalizacyjnych nie może być większy niż 0,02 m (§ 16. 4 standardy).

 

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki może być błąd osnowy pomiarowej w stosunku do osnowy geodezyjnej? Omów zasady zakładania pomiarowej osnowy sytuacyjnej? Jakie dane znajdują się w bazie danych osnowy szczegółowej 3 klasy? 2017/10/13 17:30 #5632

  • MarJan
  • MarJan Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 4
dodałbym jeszcze do bazy osnowy szczegółowej że zawiera jeszcze w przypadku osnowy wysokościowej przewyższenia oraz wartości obserwowane, wyrówenane, i charakterystyke dokładnościową obserwacji
par. 16. 5
par. 16. 6
rozp.w sprawie osnów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Firma geodezyjna otrzymała zlecenie wykonania mapy do celów projektowych na terenie gminy wiejskiej. Do poprawnego wykonania prac, niezbędne jest założenie sytuacyjnej osnowy pomiarowej... 2018/04/18 08:43 #7081

  • Kopniakos
  • Kopniakos Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 11
Uważam, że wystawianie się przed szereg i pisanie dodatkowych odpowiedz jest zbędne przy tak małej ilości czasu. Według mnie odp. konkretnie i na temat to:
Baza danych : 15.2 + 16.4 - rozpo o osnowach
Co należy zapewnić: 17.2 - standardy
Max błąd osnowy SYTUACYJNEJ: 16.2 - standardy

W pytaniu nie ma mowy o omówieniu zasad zakładania więc pisanie 16.1 i 17.1 to samo tyczy się średni błąd wysokościowej. Czas na opisówce za szybko ucieka.
Za tę wiadomość podziękował(a): iDWiget, Anek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Firma geodezyjna otrzymała zlecenie wykonania mapy do celów projektowych na terenie gminy wiejskiej. Do poprawnego wykonania prac, niezbędne jest założenie sytuacyjnej osnowy pomiarowej... 2018/04/24 11:35 #7222

  • Pawel9
  • Pawel9 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 79
  • Otrzymane podziękowania: 23
Zgadzam się w 100% z kolegą powyżej, lepiej rzeczowo i na temat po co pisać coś nie na temat, żadnego punktu więcej nam to nie da. Nie wiem jak Komisja do tego podchodzi, ale powiem jak ja do tego podchodzę ucząc w technikum geodezyjnym już prawie cztery lata (wiem, że sprawdzanie egzaminu a sprawdzanie sprawdzianów to troszkę coś innego ale..). Jeśli uczeń na sprawdzianie odpowiada mi na temat rzeczowo, jestem zadowolony raz, że szybciej mi się to sprawdza, dwa że widzę od razu jego wiedzę. Natomiast jeśli uczeń piszę bardzo dużo na konkretne proste pytanie, większe część nie na temat to mnie to irytuje, po pierwsze muszę czytać te jego wypociny (dłużej mi się to sprawdza) czasem w tej odpowiedzi jest ukryty sens, ale 50% jest nie na temat, i np. to co na temat miał dobrze, ale to co już miał nie na temat popełnił błąd rzeczowy - no to należało by odjąć jakoś część punktu. Myślę , że tak samo może być na egzaminie ktoś się wyrwie przed szereg i opowie coś ponad temat, dobrze jeśli odpowie poprawnie, ale jeśli coś źle napiszę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Firma geodezyjna otrzymała zlecenie wykonania mapy do celów projektowych na terenie gminy wiejskiej. Do poprawnego wykonania prac, niezbędne jest założenie sytuacyjnej osnowy pomiarowej... 2022/01/16 16:31 #17127

  • Adrianoo
  • Adrianoo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 3
RST 21.08.2020 poz. 1429 oraz RZST 16.07.2021 r poz. 1304 § 5. oraz Rozdział 2
Osnowy pomiarowe - zakładanie dokładności § 10

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.055 s.