Na jakiej...
Na czym polega wznowienie znaków granicznych? Na jakiej podstawie wszczyna się postępowanie w tej sprawie? Jakie dokumenty podlegają przekazaniu do zasobu?
Proszę opisać procedury wznowienia znaków granicznych. W jaki sposób nastąpi wszczęcie postępowania w sprawie wznowienia znaków granicznych oraz jakie dokumenty będą podlegały przekazaniu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego?
Na czym polega wznowienie znaków granicznych?
Przesunięte, uszkodzone lub zniszczone znaki graniczne, ustalone uprzednio, mogą być wznowione bez przeprowadzenia postępowania rozgraniczeniowego, jeżeli istnieją dokumenty pozwalające na określenie ich pierwotnego położenia (Art. 39. 1 pgik). Przez znak graniczny rozumie się znak z trwałego materiału umieszczony w punkcie granicznym lub trwały element zagospodarowania terenu znajdujący się w tym punkcie (§ 2 rn).
Wznowienie polega więc na ponownej trwałej stabilizacji znaków granicznych, które z różnych przyczyn są przesunięte, uszkodzone lub zniszczone. Stabilizacja to utrwalenie punktu granicznego przez umieszczenie w nim znaku granicznego lub jednoznaczne oznaczenie jego położenia na istniejącym trwałym elemencie zagospodarowania terenu usytuowanym na granicy nieruchomości (§ 2 rn).