admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Działka pod zabudowę siedliskową to działka budowlana czy działka rolna?? 2022/01/20 09:31 #17181

  • darekkedziora@tlen.pl
  • darekkedziora@tlen.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cześć mam takie nietypowe pytanie ale takie na zakres II. Jeżeli nieruchomość w planie przeznaczona jest pod zabudowę siedliskową lub jednorodzinną na obszarze MR/MN i działka ma powierzchnię powiedzmy 5000 m2 i użytek w EGiB - BRV. W planie zagospodarowania mamy że minimalna działka dla zabudowy siedliskowej może mieć minimum 2500 m2. To jeżeli wykonuje podział takiej nieruchomości na dwie części po 2500 m2 to ja mogę uznać taki podział ze to jest podział jako nieruchomości rolnej?  Albo jeszcze inaczej czy działka z możliwością zabudowy siedliskowej to nieruchomość zgodnie z Art. 93 ust 2 położona na obszarach przeznaczonych w planach miejscowych na cele rolne i leśne??Czy działka przeznaczona pod zabudowę siedliskową to jest już bardziej jako działka „budowlana”.. Może trochę to zaplątałem ale nie wiem jak to łatwiej ująć:) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Działka pod zabudowę siedliskową to działka budowlana czy działka rolna?? 2022/01/20 21:54 #17184

  • Rodion
  • Rodion Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 3
Tereny związane z działką siedliskową, oznaczone w planach miejscowych jako "tereny rolne z możliwością zabudowy" traktujemy moim zdaniem w kontekście ustawy o GN jak tereny przeznaczone na cele rolne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Działka pod zabudowę siedliskową to działka budowlana czy działka rolna?? 2022/01/28 12:19 #17262

  • evilman
  • evilman Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 3
Moim zdaniem tereny zabudowy zagrodowej (siedliskowej) oznaczone w planach najczęściej jako MR - należy traktować jako tereny rolne - czyli podział nieruchomości rolnej z ograniczeniami w postaci 0,3000ha. Natomiast w opisanej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z mieszanym przeznaczeniem nieruchomości w planie, a dodatkowo są określone inne niż przy podziale rolnym ograniczenia w wielkości powierzchni nowych siedlisk (0,25ha) wówczas podział zgodnie z UoGN czyli wstępny projekt podziału i postanowienie wójta. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że jak do starostwa wpłynie podział nieruchomości rolnej i wydzielane będą działki o powierzchni mniejszej niż 0,3000ha wówczas starosta nie ma podstaw prawnych do wprowadzenia takiej zmiany w EGiB w drodze czynności materialno-technicznej (jak zwykle się robi przy podziale nieruchomości rolnej), a jak wpłynie decyzja wójta to nie ma wyjścia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.042 s.