Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Egzamin 11 września 2020 r. 2020/10/03 21:00 #13574

• Kamil_KJM
  • Kamil_KJM Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Otrzymane podziękowania: 22

Dzień dobry. Zdawałam dziś zakres 4.
Pisemne były mniej więcej takie :
1. Budowle piętrzące, co się mierzy, na czyj wniosek, czy zgłaszamy do sgik, kiedy wykonujemy pomiary przemieszczeń i odkształceń.
2. Definicja - Obiekt budowlany, zasady projektowania obiektów budowlanych, obiekty mostowe, osnowa na obiektach mostowych
3. W oparciu o jaką osnowę oprócz geodezyjnej można prowadzić obsługę inwestycji. Osnowa realizacyjna, kto decyduje o technologii pomiaru, uczestnicy procesu budowlanego

Co pisaliście odnośnie pierwszego pytania i na podstawie jakich przepisów? Mam problem z tym pytaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Egzamin 11 września 2020 r. 2020/10/07 10:20 #13604

• Sebastian1988
  • Sebastian1988 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 7
Mam pytanie bo widzę że dużo osób było zwolnionych z testów a był to jeden z pierwszych egzaminów po przerwie. Mam egzamin 17.11.2020r. zastanawiam się czy obowiązywać będzie mnie zwolnienie z testów. Egzamin z zakresu 1 zdałem 28.02.2020 pod koniec marca wysłałem dokumenty na zakres 2, które do komisji trafiły 17.04.2020, zgodnie z przepisami do 17.08.2020 powinienem mieć wyznaczony termin egzaminu (zwolnienie z testów obowiązywało mnie do 28.08.2020) niestety przez tą pseudopandemie i wstrzymanie egzaminów termin ten przesunął się na 17.11.2020r. kiedy już 6 miesięcy zwolnienia minęło. Będę zwolniony czy nie, w GUGIKu nie potrafią odp kazali pisać do przewodniczącego. maila napisałem na razie zero odp

Egzamin 11 września 2020 r. 2021/03/22 11:36 #14307

• Oleksy_aleksandra
  • Oleksy_aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 26

Dziś do egzaminu przystąpiło 19 osob w tym chyba 12 osób zwolnionych z testów. Do pisemnego przystąpiło 16 osób, a do ustnego 14 osób.
Nie pamiętam dokładnie pytań,proszę mnie poprawić jak coś pokręciłam.
1. Narady koordynacyjne,kto składa wniosek o naradę, na jakich dokumentach sie uzgadnia. Linia telekomunikacyjna do której grupy szczegółów należy,podać zasady budowy i lokalizacji linii telekomunikacyjnej.
2. Do jakich baz należy: budynek mieszkalny,hydrant,latarnia,ogrodzenie...Podać budynki które nie ujawnia się w ewidencji gruntów.
3. Kto zleca tyczenie. Na podstawie czego geodeta tyczy,co przygotowuje przed tyczeniem.
Na ustnym wchodzilam jako druga. Moje pytania:1. Jakie materiały geodeta po inwentaryzacji budynku przygotowuje dla ewidencji gruntów? 2.co to jest osnowa pomiarowa kiedy ja się zakłada? 3. Geodezyjna osnowa wysokościowa dokładność pomiaru.
Komisja przychylna.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za miłe towarzystwo. Napiszcie proszę jak wam poszło ?

Co byście odpowiedzieli na to pytanie:  jakie materiały geodeta po inwentaryzacji budynku przygotowuje dla ewidencji gruntów ?

Szkic ? Wykaz zmian danych ewidencyjnych dot budynków, co jeszcze ?

Ostatnia edycja: przez Oleksy_aleksandra.

Egzamin 11 września 2020 r. 2021/03/22 12:14 #14308

• Ala
  • Ala Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 10
Ja wspomniałabym o dokumentacji niezbędnej do sporządzenia operatu z inwentaryzacji :
sprawozdanie techniczne, mapa wywiadu - jesli bla sporządzona, szkic polowy, dzienniki pomiarowe, obliczenia: pow. działki, konturów budyunku, wykaz współrzędnych punktów, WZDE działki, budynku, mapa z inwentaryzacji,

Egzamin 11 września 2020 r. 2021/03/22 12:27 #14309

• kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Otrzymane podziękowania: 9
Wydaje mi się że trzeba konkretniej czyli szkic aktualizacji egib zgodnie z nowym rozporządzeniem, wykazy zmian danych ewidencyjnych dotyczący budynku oraz działki ( użytki ) a także plik elektroniczny
Za tę wiadomość podziękował(a): Oleksy_aleksandra

Egzamin 11 września 2020 r. 2021/03/23 07:37 #14316

• marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Otrzymane podziękowania: 92

1. Do wykonania jakiej pracy geodezyjnej upoważnia decyzją zrid ?
2. Co należy rozumieć przez prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane?
3. Prawo wejścia na sąsiednią nieruchomość kto załatwia i co jeśli inwestor nie załatwi oraz ile dni ma organ na wydanie decyzji i jaki organ wydaje tą decyzję ?

To są pytania z jakiego zakresu ?Zakres 4

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.139 s.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zaloguj się