admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/08/30 22:54 #5330

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
a właśnie, odświeżę temat, najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto miał to pytanie na egzaminie, co z podstawą prawną na pytanie kto ocenia zgodność, skoro jest to napisane w PB art. 57, a artykuł ten nie obowiązuje ani na 1 ani na 4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/11 14:07 #5452

  • Tusia884
  • Tusia884 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 33
Informację o zgodności usytuowania przekazujemy kierownikowi czy inwestorowi?? Wg nie kierownikowi ale może ktoś to potwierdzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/11 19:04 #5468

  • bombell
  • bombell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 13
Wg mnie kierownikowi, chyba że takiego nie ustanowiono to inwestorowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/12 20:58 #5486

  • Patryk2403
  • Patryk2403 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 9
W pracy magisterskiej ująłem nieco ten temat, a mianowicie nigdzie nie jest napisane że geodeta musi dokonać oceny zgodności na etapie inwentarayzacji powykonawczej. Prawo budowalne nakłada na geodetę taki obowiązek ale w formie odrębnego dokumentu a nie łącznie z inwentaryzacją. Dopuszczalną odchyłkę w takim podejściu inżynierskim można należałoby utożsamić z błędem położenia punktu BPP obliczonego ze wzoru na pierwiastek kwadratów błędów osnów, które wykorzystano do pomiaru. Dla metody biegunowej wynik wyjdzie bodajże 0.16 m. Dlatego też odnosząc sie do usytuowania budynku zgodnie z projektem zagospodarowania terenu wartości liniowe powyżej i poniżej tej granicy 16 cm należy uznać jako znaczące odchyłki, gdyż przekraczają błąd naszego pomiaru. A co do wypowiadania sie na temat długości scian z pomiaru a z projektem uważam, ze to kierownik budowy powinien za to odpowiadać a nie geodeta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/12 21:06 #5489

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
a co z uzbrojeniem podziemnym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/12 21:17 #5490

  • Patryk2403
  • Patryk2403 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 9
No właśnie z uzbrojeniem podziemnym do końca nie jestem pewnien. Na jednych zajęciach na studiach wiem że prowadząca zajęcia powiedziała że geodeta nie może się wypowiedzieć odnosnie tego czy dana sieć jest wykonana zgodnie z projektem czy też nie. Poparła to aktem prawnym ale w tej chwili naprawdę uciekło mi to z głowy a prezentację mam na innym komputerze i nie mogę do niej zajrzeć obecnie. Wiem jedno że jak Panie z WINGIK były na kontroli u nas w firmie to zadałem im takie pytanie i generalnie była niezła konsternacja...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2017/09/12 22:35 #5493

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
zgodnie z PB to kierownik budowy uznaje czy dane odstępstwo od projektu jest zgodne czy nie zgodne na podstawie informacji geodety. ale czy to znaczy że w przypadku gdy np. pomiar powykonawczy gazociągu daje odstępstwo 0,20m to jest odstępstwo? albo jeden z punktów załamania trasy odbiega od projektu 33 cm, a włączenie w istniejącą sieć jest już zgodnie to co wtedy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2019/01/26 13:11 #9134

  • Woo
  • Woo Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 16
a co z zapisem w PB. art.20.1.Do podstawowych obowiązków projektanta należy:
4) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie:
a) stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2019/01/26 13:35 #9135

  • lugosia86
  • lugosia86 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 5
O to bardzo trafny zapis do tego pytania, zwłaszcza że dziwne jest że art. 52 nie jest w zakresie obowiązujących aktów prawnych.
Szczerze, to nie zwróciłam na niego wcześniej uwagi. Jednak zastanawia mnie zapis: 4) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie:
Wydaje mi się, że nie każda budowa musi mieć taki nadzór, przeważnie te bardzo duże tak mają, ale nie domki jednorodzinne, czy budowa sieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2019/01/27 10:28 #9204

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
wspaniale że o tym wspomniałeś. przejęzyczyłem się ;P. oczywiście że należy to do projektanta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Proszę o podanie kto po dokonaniu inwentaryzacji sieci uzbrojenia terenu dokonuje oceny zgodności ich usytuowania z projektem sieci lub odstępstwach od tego projektu ... 2019/04/06 18:07 #9866

  • Carmen1989
  • Carmen1989 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
No dobrze, ale w par.2 ust.1. rozporządzenia w sprawie czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie jest napisane, że "opracowania i czynności geodezyjne związane z realizacją sieci uzbrojenia terenu regulują odrębne przepisy". To możemy w ogóle wykorzystywać to rozporządzenie jako podstawę gdy mówimy o sieciach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.114 s.