admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady ... 2014/03/12 17:29 #1272

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201


W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady, wg hierarchii ich ważności, oraz podać jakie dokumenty dotyczące ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych tworzy geodeta.

 

Przebieg granic działek ewidencyjnych wykazuje się w ewidencji na podstawie dokumentacji geodezyjnej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wedłg następującej hierarchii:

  • Granice ustalone według stanu prawnego (rozgraniczenie, podział, scalenie i wymiana, scalenie i podział, prawomocne postanowienie sądowe lub ostateczna decyzja administracyjna, w których ustalono granice według stanu prawnego),
  • Granice ustalone przy zakładaniu, na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów, katastru nieruchomości i ewidencji gruntów i budynków;
  • Granice ustalone i pomierzone obecnie w trakcie zakładania lub modernizacji ewidencji gruntów i budynków - jeżeli brak jest dokumentacji wymienionej powyżej lub jeżeli zawarte w tej dokumentacji dane nie są wiarygodne, dane dotyczące przebiegu granic działek ewidencyjnych pozyskuje się w wyniku geodezyjnych pomiarów terenowych lub geodezyjnych pomiarów fotogrametrycznych poprzedzonych ustaleniem przebiegu tych granic.

 

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady ... 2015/08/21 13:02 #1273

  • jkbsrwk
  • jkbsrwk Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 314
  • Otrzymane podziękowania: 68
Wydaje mi się, że chodzi tu o paragraf 39 Rozporządzenia w sprawie EgiB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady ... 2015/08/24 19:15 #1276

  • zmooda
  • zmooda Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 1014
  • Otrzymane podziękowania: 201
Ja bym jednak zostawił tak jak jest. Paragraf 39 rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków zawiera jedynie szczegółowe wyjaśnienia co do sposobu ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych. Nie zawiera hierarchii ważności wykazywania granic w ewidencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady ... 2021/01/03 21:36 #13894

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38
Również myślę że bardziej chodzi tu o par. 39.
W jaki sposób oraz trzy zasady to wg mnie: zgodne wskazania, ostatni spokojny stan oraz zbadanie położenia znaków, śladów, dokumentów..
Co do dokumentów to wydaje mi się że wystarczy wymienić protokół oraz szkic graniczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W jaki sposób ustala się i wykazuje granice działek do celów ewidencji gruntów i budynków. Proszę podać 3 ogólne zasady ... 2021/01/04 18:12 #13895

  • wavesensor
  • wavesensor Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 130
  • Otrzymane podziękowania: 89
paragraf 39 po raz trzeci!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.052 s.