admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 11:24 #7111

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
To zależy co będziesz miał na tym spisie treści?
Jeśli tytuły aktów prawnych to nie mają o co się przyczepić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 13:56 #7124

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
nikt, spis dokumentów to normalka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 17:15 #7149

  • mpower
  • mpower Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nic specjalnego. Numer porządkowy i nazwę ustawy czy rozporządzenia. Na każdej wydrukowanej ustawie czy rozporządzeniu w rogu chce napisać odpowiadający numer. Ewentualnie planuję wydrukować "Wykaz aktów prawnych", na którym również jest oznaczenie "Lp". Taki wykaz również mógłby stanowić mój spis treści.

Nie wydaje mi się to niczym nadzwyczajnym, ale wolę dopytać. Nie można mieć swoich notatek, więc wolałbym uniknąć sytuacji, ze ktoś z komisji uzna mój spis treści za "notatkę".

Dopytuje też o takie niby banały, ale jest ku temu powód. Mianowicie przeglądając wątki na tym forum, znalazłem taki, gdzie osoba przygotowująca materiały (podstawy prawne) zaznacza kolorowymi zakładkami odpowiednie strony, ale już ich nie opisuje, żeby nie zostały one uznane za notatkę. To wydaje mi się przesadą. Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie podejścia do egzaminu bez opisanych zakładek. W końcu egzamin to nic innego jak szukanie podstaw prawnych na czas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mpower.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 19:05 #7155

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Zamiast pisać w rogu kartki numerek, proponuję zrobić takie małe karteczki z numerem w formie zakładki, dużo szybciej coś znajdziesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 19:24 #7157

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
ja miałem dziś egzamin, akty wydrukowane z lexa, podzielone wg mojego uznania na tomy, do każdego tomu strona tytułowa z wykazem aktów i stroną. karteczki miałem prawie do każdej strony ze słowem klucz, a czasami nawet 4 słowa klucze. wiele osób tak miało, nikt nic nie mówił, jest to DOPUSZCZALNE i DOZWOLONE.
Za tę wiadomość podziękował(a): mpower

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/19 19:26 #7159

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87
dodam jeszcze, kilka osób miało segregatory, dochodzę do wniosku że to lepsze rozwiązanie, ponieważ karteczki ze słowami klucz nadal będą przydatne, a można dać zakładki duże że zmienia się akt, zamiast właśnie numeracji strony i kartkowania. ponadto, ja miałem w formie książek na ciepło zrobione, akty się zmieniają, ciężko z takiej ksiązki coś wyjąć albo zmienić bez uszkodzenia. A do segregatora wkładaj, wyjmuję bez problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/28 16:30 #7244

  • mpower
  • mpower Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 4
A co powiecie w temacie "wykazu aktów prawnych" i ujętych w nim konkretnych artykułów czy paragrafów. W wątku z linka uprawnienia-geodezyjne.pl/index.php/foru...e-zgodna-z-projektem podawane są odpowiedzi z artykułów (57 i 36) prawa budowlanego, które nie są wypisane dla zakresu 1.

Czy na teście, który wszyscy piszą, mogą pojawić się przykładowo pytania z działu VIII KPA?. Dział ten obowiązuje dla zakresu 2, lecz nie dla 1.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/04/28 17:59 #7245

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
I to jest zagadka dla mnie.
Mi sie wydaje, ze na tescie pojawiaja sie pytania z rozp i ustaw tam gdzie jest zakres 1
Przykladowo ja przygotowujax sie na 4 drukuje wszystko gdzie jest 1 oraz 4. I jak narazie do testow nic mi nie brakuje.
Jednak ostatnio widzialam ze odp. Do pytan opisowych sa z art. PB ktorego nie ma w spisie... i juz pogubilam sie. Po co spis obowiazujacych artykulow skoro jeszcze z innych sa pytania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/05/16 14:26 #7451

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
Co według was oznacza w wykazie aktów prawnych w przypadku ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w kolumnie trzeciej opis " w całości, art. 1-13" ? Musimy znać tą ustawę w całości czy tylko te 13 artykułów ? To samo jeśli chodzi o ustawę o lasach, mamy znać rozdziały 1-4,6, 10 czy tylko art. 1-6, 18-20, 40 i 40a.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wydruk aktów prawnych 2018/05/31 13:13 #7632

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Jak uważacie warto przyswajać RODO czy jednak nie ma tam nic interesującego?
Oczywiście nowe prawo o ochronie danych osobowych drukuję w całości i się z nim zaznajamiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.059 s.