admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/05 14:40 #12265

  • aleksandrakrol
  • aleksandrakrol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak szczegółowo opisywałes? Krok po kroku czy tylko ogólne informacje? Czy mógłbyś wysłać jakiś jeden przykład?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/05 15:35 #12266

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200
Wypisywałem to co faktycznie zrobiłem, np MDCP:
1) Zgłoszenie pracy, zamówienie materiałów
2) Wykonanie wywiadu terenowego
3) Wykonanie pomiaru terenowego - techniką RTK wraz z pomiarem kontrolnym na osnowie
4) Wykonanie pomiarów kontrolnych
5) Opracowanie wyników pomiaru, raportów
6) Obiektowanie, redakcja MDCP w jakimś tam programie
7) Skompletowanie operatu technicznego pod ścisłą kontrolą geodety uprawnionego

Coś w ten deseń ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): aleksandrakrol

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/07 14:11 #12290

  • Mateusz M-Geo
  • Mateusz M-Geo Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam
Mam taki problem, że trochę sie pospieszyłem przy wypełnaniu dziennika praktyki i zamiast powpisywać prace po ich zakończeniu to ponumerowałem wg kergów i z taką kolejnością wpisywałem do dziennika. Czy ktoś może zrobił podobnie i mu to przepuścili? Prosze o info.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/16 10:16 #12343

  • NitroAndrzej
  • NitroAndrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 23
Cześć,
Mam pytanie o załączniki które są potrzebne do przystąpienia do egzaminu. Zgodnie z informacjami na stronie GUGiK:

"Do wniosku dołącza się:

1. dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań, o których mowa w art. 44 lub 44a ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne;
2. wniesienia opłaty za przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego;
3. dziennik praktyki zawodowej;
4. dwie fotografie o wymiarach 35 x 45 mm przedstawiające aktualny wizerunek osoby zainteresowanej;
5. potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej z tytułu wydania świadectwa stwierdzającego nadanie uprawnień zawodowych.


Chciałem rozwiać wątpliwości swoje i pewnie innych też odnośnie punktu 1 - o co tu dokładnie chodzi? Słyszałem, że potrzeba dołączyć :
a) oświadczenie o niekaralności (są gotowe druczki w internecie)
b) odpis dyplomu ukończenia studiów
c) dodatkowe oświadczenie wykonawcy pracy geodezyjnej, u którego odbywaliśmy praktykę/zaświadczenie o zatrudnieniu u wykonawcy - tego przyznam nie rozumiem - w dzienniku jest przecież pieczątka i podpis geodety uprawnionego pod każdym opisem czynności - po co dodatkowe świstki jeszcze by miały być? - czy możecie to wyjaśnić? - jest to czy nie jest potrzebne?

Odnosi się to do uprawnień z zakresu 1,2,4 ,5 i 6 do których stosuje się Art.44 ustawy, nie pytam o zakresy "uwolnione".

Z góry dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/16 12:47 #12345

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Poczytaj tutaj: www.gugik.gov.pl/urzad/katalog-wytycznyc...wanie-kwalifikacyjne

Jeśli masz umowę o pracę to dołączasz umowę. Ja np na zakres 2 nie miałem umowy o pracę z wykonawcą modernizacji, więc wtedy dołączyłem takie zaświadczenie że uczestniczyłem w pracach.
Za tę wiadomość podziękował(a): NitroAndrzej, galaxy01

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/16 14:48 #12348

  • aleksandrakrol
  • aleksandrakrol Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie dotyczące kolejności wpisów do dziennika.
Wpisujecie chronologicznie wg daty zgłoszenia roboty, czy wg przyjęcia do zasobu, może jeszcze w jakiś inny sposób? Nie zawsze robota zgłoszona wcześniej zostaje złożona przed tą zgłoszoną później. Jak uzupełnialiście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/16 15:40 #12351

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ja wpisywałem według kolejności złożenia operatu do ODGiK, bo tak naprawdę wtedy twoja robota się kończy. Nie zwracałem uwagi na kolejność identyfikatora przyjętego materiału. Dziennik przeszedł bez zastrzeżeń.
Za tę wiadomość podziękował(a): aleksandrakrol

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/18 07:58 #12360

  • kajtekk94
  • kajtekk94 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 107
  • Otrzymane podziękowania: 52
Witam, mam pytanie, jeżeli mam tyczenie 4 sieci w jednym operacie to liczy się to jako jedna praca związana z siecią czy normalnie zaliczą osobno ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/18 11:42 #12361

  • panF
  • panF Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 140
  • Otrzymane podziękowania: 31

kajtekk94 napisał: Witam, mam pytanie, jeżeli mam tyczenie 4 sieci w jednym operacie to liczy się to jako jedna praca związana z siecią czy normalnie zaliczą osobno ?


Jeśli masz jeden Numer Ewidencyjny Identyfikatora(...) Prac Geodezyjnych "P......" to jest to jako jedna prac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/21 14:07 #12373

  • Slavko0706
  • Slavko0706 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 30
Witam wszystkich,

Mam problem, a mianowicie chodzi o zakres 1 i o spełnienie warunku dotyczącego zakładania osnowy pomiarowej lub realizacyjnej.

Chciałem wpisać w dziennik zakładanie osnowy realizacyjnej przy tyczeniu budynku. Dopatrzyłem się jednak, że w Załączniku nr 2, który mówi o rodzaju i liczbie prac niezbędnych do uznania praktyki zawodowej widnieje wpis: "zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych".
Osnowa, do wytyczenia była tylko sytuacyjna, niestety wysokościowo nie wykazywałem pomiaru (w operacie z tyczenia).
Mam rozumieć, że jeżeli wpisałbym jakąkolwiek osnowę pomiarową, to nie musiał bym mieć jej wysokościowo, a jeżeli jest to osnowa realizacyjna to już tak ??

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii.
Za tę wiadomość podziękował(a): michaello

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/21 16:14 #12374

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Zapis: "4) zakładanie i pomiar osnów pomiarowych lub realizacyjnych sytuacyjnych i wysokościowych – minimum 1 obiekt bez względu na jego wielkość;" należy rozumieć, że przy obu rodzajach osnów, czy to pomiarowa czy realizacyjna powinna być ona sytuacyjna i wysokościowa. Nie miałeś w żadnym tyczeniu budynku tyczenia wysokości? Stałe punkty wysokościowe - repery podlegają tyczeniu zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rodzaju i zakresu opracowań... - więc powinno się to wykazać w operacie. Komisja nie powinna się czepić, że nie wykazałeś w operacie pomiaru wysokosciowego bo nie sprawdzają operatów co w nich jest, a jeżeli sprawdzają to jedynie czy jesteś tam gdzieś wpisany. Jeśli jednak chcesz być "czysty" to wpisz operat z osnową syt-wys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/22 14:12 #12376

  • buli
  • buli Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wykonanie dwóch robót z aktualizacji operatu EGiB (mapa z danymi do aktualizacji operatu ewidencji gruntów) wystarczy żeby spełnić wymóg na zakres 2 z modernizacji?
W robotach tych mam ustalanie granic, badanie ksiąg wieczystych, aktualizacja budynków w gospodarstwie rolnym i aktualizacja danych ewidencyjnych działek. Jedna robota była w celu aktualizacji i wyodrębnianiu obcych ciał hipotecznych, żeby doprowadzić do zgodności parcel i działek ewidencyjnych, przy tym wszystkim oczywiście badanie KW, rejestrów katastralnych oraz wydanych aktów własności ziemi,ustalenie, wykazy zmian danych działek i budynków, wykonanie mapy z aktualizacji, wykonanie wykazu synchronizacyjnego.
Jak myślicie, jak komisja zakwalifikuje te roboty czy musi być modernizacja i kropka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/22 19:55 #12377

  • marekszczepan
  • marekszczepan Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 483
  • Otrzymane podziękowania: 200

buli napisał: Wykonanie dwóch robót z aktualizacji operatu EGiB (mapa z danymi do aktualizacji operatu ewidencji gruntów) wystarczy żeby spełnić wymóg na zakres 2 z modernizacji?
W robotach tych mam ustalanie granic, badanie ksiąg wieczystych, aktualizacja budynków w gospodarstwie rolnym i aktualizacja danych ewidencyjnych działek. Jedna robota była w celu aktualizacji i wyodrębnianiu obcych ciał hipotecznych, żeby doprowadzić do zgodności parcel i działek ewidencyjnych, przy tym wszystkim oczywiście badanie KW, rejestrów katastralnych oraz wydanych aktów własności ziemi,ustalenie, wykazy zmian danych działek i budynków, wykonanie mapy z aktualizacji, wykonanie wykazu synchronizacyjnego.
Jak myślicie, jak komisja zakwalifikuje te roboty czy musi być modernizacja i kropka?


Temat poruszany już był na forum. Podobno w tym roku się czepiają, że musi być modernizacja - aktualizacja to inny rodzaj prac wg Rozp EGiB. Kiedyś przechodziła aktualizacja, bo taki był zapis rozporządzenia, teraz różnie bywa. Z tego co ludzie piszą to jest z tym problem.
Dla pewności załatw sobie branie udziału w jakiś pracach - wystarczy nawet branie udziału w małym etapie modernizacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/24 13:04 #12396

  • ela123
  • ela123 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 10
Cześć wszystkim,
Wypełniam dziennik na zakres 2 i mam problem. Może ktoś tutaj będzie wiedział i mi podpowie.
1. Chodzi o prace związane ze sporządzaniem map do celów prawnych (min. 3 oprac. geodez.)
-Czy mogę do tego zaliczyć połączenie i podział nieruchomości? (W pierwszej fazie, do połączenia działek wykonana była mapa z nagłówkiem mapa do celów prawnych).
- Czy mogę do tego zaliczyć wydzielenie drogi koniecznej ?
2. "inne podziały, w tym na terenach rolnych i leśnych"
- czy mogę do tego zaliczyć projekt podziału nieruchomości do wniosku o zniesienie współwłasności w trybie sądowym?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ela123.

Dziennik praktyki zawodowej 2020/03/24 17:52 #12398

  • Damian25
  • Damian25 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 137
  • Otrzymane podziękowania: 34
Ad.1 Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie standardów, podział to też mapa do celów prawnych. Wydaje mi się, że jak najbardziej możesz dołączyć połączenie i podział oraz wydzielenie drogi koniecznej.
Ad.2 Masz mieć minimum 8 podziałów w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami, a dalej jest napisane "inne podziały..." więc chyba należy rozumieć te podziały, które robisz nie w oparciu o uogn, także wydaje mi się że można podciągnąć zniesienie współwłasności. Nie robiłem tego na własnej skórze, ale wydaje się logiczne ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): ela123

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.086 s.