admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2019/03/22 14:50 #9760

  • tyska944
  • tyska944 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Powoli zabieram się za uzupełnienie dziennika praktyk. Cz\y byłby ktoś tak miły i wysłał parę zdjęć jak dokładnie ma wyglądać wpis w tym dzienniczku?
Proszę o mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bardzo dziękuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/03/26 15:17 #9769

  • Wedius
  • Wedius Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 7
Zaczynam się zastanawiać, bo wyżej wpisano, że roboty opisujemy po numerach operatów, a czy gdy mam wynotowane nr-y robót geodezyjnych to podpada pod dyskwalifikację? Jakoś mi kiedyś utknęło w głowie, że nr-y robót wystarczą (tzn np. GGN.6642.1.xxxx.2019)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/03/28 19:35 #9784

  • geomarcin77
  • geomarcin77 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 17
Czy ktoś w kolumnie 2 dziennika przystawiał pieczątkę firmową czy trzeba wpisywać ręcznie nazwę firmy ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/03/30 23:04 #9802

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ja stawiałem pieczątkę firmową, która jest dużo większa niż jedno okienko: Wszystkie roboty robiłem w ramach pracy w tej samej firmie więc przystawiałem 2 pieczątki pionowo na jednej stronie tak żeby na każde okienko zachodził kawałek pieczątki. Dzienniki przeszły bez uwag.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/03/30 23:06 #9803

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18

Wedius napisał: Zaczynam się zastanawiać, bo wyżej wpisano, że roboty opisujemy po numerach operatów, a czy gdy mam wynotowane nr-y robót geodezyjnych to podpada pod dyskwalifikację? Jakoś mi kiedyś utknęło w głowie, że nr-y robót wystarczą (tzn np. GGN.6642.1.xxxx.2019)?


Ja w kilku przypadkach zamiast nr kem miałem kerg (po nowemu: zamiast identyfikatora materiałów miałem identyfikator pracy) i to przechodziło bez uwag.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/03 19:25 #9839

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39
Mam 4 pytania, dotyczące dziennika z zakresu 1, nie ma chyba nigdzie tego dobrze wyjaśnionego:

1. Czy prace w dzienniku takie jak: MDCP mogą być wpisywane jako, pomiar syt wys (15 opracowań) oraz opracowanie karotgraficzne (5 prac, min 25 ha)…. Zamiast 20 wpisów robimy 15
2. Czy wpis dotyczący zakładania osnowy pomiarowej, niezależnie od wielkości, musi być dokumentowany osobno?? Czy można opisać to w opisie prac, przy kilku MDCP oraz powykonawczych budynku, przy których była taka osnowa zakładana?
3. Jak opisać w dzienniku praktyki tyczenia sieci, z których nie są składane operaty? Zgłoszenie jest zrobione jako tyczenie+inwentaryzacja. Od dnia wytyczenia do dnia złożenia dokumentacji z godnie z PGiK nie trzeba składać operatu, więc składany jest tylko operat z inwentaryzacji. Wystarczy nr materiału zasobu inw. i opis że było poprzedzone wytyczeniem w dniu tym i tym, operat złożono w tym i tym?
4. Wszystkich wpisów mamy 48 (dot. Zakresu 1) miejsc na wpisanie prac 45, a miejsc na opis prac 38. Czy trzeba opisywać wszystkie prace? Czy tylko te wybrane? Np. te w których robiłem pomiar+opracowanie kartograficzne i traktuje je jako 2 wpisy, albo te gdzie była zakładana osnowa, żeby nie tracić kolejnego miejsca?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/03 22:21 #9841

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
jogi521 podpowiem jak to było u mnie:

Ad 1. Z informacji ze szkolenia, i zawartych tu na forum wynika, że "pomiary syt-wys..." i "opracowanie kartograficzne..." można łączyć. To znaczy, że powinieneś zrobić razem (bez znaczenia czy tylko aktualizacje czy mdcp) 20 prac na łączną powierzchnię 25ha.
Ad 2. Możesz zrobić przy okazji np inw. budynku, ale ja dodałbym jakiś komentarz w opisie typu "opis w/w prac dotyczy także zakładania osnów pomiarowych", to stawia sprawę jasno.
Ad 3. Ja opisywałem prace, które w ciągu 30 składane były do odgik w ramach inwentaryzacji. Id wpisywałem z mapy z inwentaryzacji i nie pisałem żadnych terminów ani dodatkowych wyjaśnień co i jak. Zgłoszenia były pisane na tyczenie+inwentaryzację.
Ad.4 Ja opisywałem wszystkie prace, nie chciało mi się kombinować, odżałowałem i wziąłem drugi dziennik. Swego czasu pytałem w gugik jak to ma być i dowiedziałem się, że można stronę przedzielić na pół i zrobić dwa wpisy na jednej stronie. Dodatkowo jak połączysz niektóre wpisy tak jak w Ad .2 to może się zmieścisz.

Swoją drogą ten kto projektował ten dziennik w życiu nie miał styczności z geodezją, nawet nigdy nie widział jak wygląda i jaki ma rozmiar pieczątka firmowa i ile zajmuje miejsca wpisanie daty i miejscowości. Żal. Jak napisałem do GGK pismo, że ten dziennik to porażka dostałem odpowiedź, że im też się nie podoba, ale za formularze związane z kształceniem zawodowym odpowiada inny resort (lub jakiś inny podmiot, nie pamiętam teraz).
Za tę wiadomość podziękował(a): adzik7, jogi521

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/04 07:14 #9842

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39
Dzięki, trochę to systematyzuje. Faktycznie konstrukcja dziennika zostawia wiele do życzenia. Faktycznie podzielenie strony na pół ma sens, o ile nie robią z tym problemów, ale tam też pracują ludzie i chyba to rozumieją... poza tym nie wiem czy na którąkolwiek pracę bym się rozpisał na całą tamtą stronę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/04 10:01 #9844

  • ela123
  • ela123 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 10
a ja się tak dopytam dla pewności... ;)
w pobranym kolejnym dzienniku na ten sam zakres można wpisywać roboty z datą przed jego pobraniem?
Rozumiem, że jest on traktowany jako kontynuacja pierwszego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/06 13:19 #9863

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18

ela123 napisał: a ja się tak dopytam dla pewności... ;)
w pobranym kolejnym dzienniku na ten sam zakres można wpisywać roboty z datą przed jego pobraniem?
Rozumiem, że jest on traktowany jako kontynuacja pierwszego...


Dokładnie tak. W taki sam sposób ja wypełniałem swoje dzienniki.
Za tę wiadomość podziękował(a): ela123

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/06 17:12 #9865

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
Całą praktyka zawodowa zakres na dany zakres mieści się w jednym dzienniku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/14 20:46 #9944

  • mon
  • mon Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1

geokamil napisał: jogi521 podpowiem jak to było u mnie:

Ad 1. Z informacji ze szkolenia, i zawartych tu na forum wynika, że "pomiary syt-wys..." i "opracowanie kartograficzne..." można łączyć. To znaczy, że powinieneś zrobić razem (bez znaczenia czy tylko aktualizacje czy mdcp) 20 prac na łączną powierzchnię 25ha.
Ad 2. Możesz zrobić przy okazji np inw. budynku, ale ja dodałbym jakiś komentarz w opisie typu "opis w/w prac dotyczy także zakładania osnów pomiarowych", to stawia sprawę jasno.
Ad 3. Ja opisywałem prace, które w ciągu 30 składane były do odgik w ramach inwentaryzacji. Id wpisywałem z mapy z inwentaryzacji i nie pisałem żadnych terminów ani dodatkowych wyjaśnień co i jak. Zgłoszenia były pisane na tyczenie+inwentaryzację.
Ad.4 Ja opisywałem wszystkie prace, nie chciało mi się kombinować, odżałowałem i wziąłem drugi dziennik. Swego czasu pytałem w gugik jak to ma być i dowiedziałem się, że można stronę przedzielić na pół i zrobić dwa wpisy na jednej stronie. Dodatkowo jak połączysz niektóre wpisy tak jak w Ad .2 to może się zmieścisz.

Swoją drogą ten kto projektował ten dziennik w życiu nie miał styczności z geodezją, nawet nigdy nie widział jak wygląda i jaki ma rozmiar pieczątka firmowa i ile zajmuje miejsca wpisanie daty i miejscowości. Żal. Jak napisałem do GGK pismo, że ten dziennik to porażka dostałem odpowiedź, że im też się nie podoba, ale za formularze związane z kształceniem zawodowym odpowiada inny resort (lub jakiś inny podmiot, nie pamiętam teraz).


To ja dodam jeszcze od siebie - z informacji ze szkolenia na uprawnienia, robót nie można łączyć czyli to oznacza, że trzeba wypisać 48 robót (zakres I).
Tutaj na forum wspominacie, że łączycie roboty (pomiar syt-wys i kartograficzne opracowanie, wytyczenie + inw)
Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś komu uznano praktykę? Ile miał ostatecznie wypisanych pozycji?
Przy pisaniu dziennika łączyłem roboty (pomiar syt-wys z kartograficznym opracowaniem, jeden pomiar syt-wys z założeniem osnowy oraz wytyczenia z inwentaryzacją - jakby mam na uwadze to, że ten dziennik czyta inna osoba i nie chcę nadgorliwie pisać nadmiar robót z szacunku do czasu innych i swojego ;) ) i wyszło 37 pozycji - czy nie zaszła jakaś pomyłka? To nie problem uzupełnić więcej robót, ale czy 37 nie wystarczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/14 22:40 #9945

  • Pablos
  • Pablos Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 2
z tego co mi wiadomo to można łączyć prace. Ja mam 44 wpisane prace na zakres nr 1 i dziennik bede wysyłał w tym tygodniu . Mam nadzieje ze tyle prac wystarczy. Niby w rozporządzeniu w sprawie uprawnień jest napisane że ma być łącznie 48 prac ale do dziennika można wpisać max.45 prac wiec jest to zakręcone nieźle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/15 15:52 #9954

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18

mon napisał: To nie problem uzupełnić więcej robót, ale czy 37 nie wystarczy?


Pewnie wkrótce się dowiesz, domyślam się, że złożyłeś dziennik i czekasz na to czy "przejdzie"? Teraz nie pamiętam, ale miałem chyba 50 wpisów, w zasadzie dlatego żeby nazbierać wymaganą powierzchnię 25ha. A poza tym naprawdę szkoda czasu na mocowanie się z komisją o kilka wpisów, wydaje mi się, że nie taka to znów zbrodnia wpisać więcej a głowa spokojniejsza, że dziennik nie zostanie zakwestionowany. Tak samo całe to dzielenie stron na pół itd., to nie po mojemu, nie po inżyniersku, wziąłem drugi dziennik, wypełniłem porządnie, czytelnie i już. Swój dziennik złożyłem, termin mam wyznaczony, jest ok. Jak komuś zależy mogę napisać wieczorem ile czego wpisałem, tyle, że przecież nie jest to dla nikogo wiążące.
Za tę wiadomość podziękował(a): mon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez geokamil.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/04/15 18:05 #9956

  • gagatek13
  • gagatek13 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 64
  • Otrzymane podziękowania: 18
Dziennik wystarczy jeden.Jak ktoś ma wątpliwość proszę o wiadomość na priv, podeślę swoje które nie miały uwag (zakres1,2,4).Mam również wiadomośc email z gugiku że opis robót można łączyć.Oczywiscie można też wsiąść 2,3,4 i kolejne dzienniki i uzupełniać po inżyniersku.
Za tę wiadomość podziękował(a): mon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.098 s.