admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/28 18:52 #9281

  • majka_b1
  • majka_b1 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 55
  • Otrzymane podziękowania: 5
Na twoim miejscu wzięłabym jak najszybciej dziennik praktyk wpisała coś i nie będzie przerwy 5 lat. Ja tak zrobiłam, wzięłam dziennik i jak nie zdam jutro to wpiszę coś i z powrotem złożę tą samą dokumentację na starych zasadach i dodatkowo z jednym wpisem w dzienniku praktyk. Nigdy nie wiadomo jak komisja do tego podejdzie.Tak to interpretuje WINGIK Mazowiecki, co prawda z nieoficjalnych źródeł wiem. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/29 07:25 #9304

  • geoslaw82
  • geoslaw82 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Miałem ten sam problem. Ostatecznie w piątek 25.01.2018 wysłałem dokumenty bez dzienniczka. Tak samo dokumentuje praktyke na starych zasadach do lutego 2014r. Jestem ciekawy jak komisja ustosunkuje się do całej sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/29 15:05 #9308

  • MapService
  • MapService Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 38

MapService napisał: Witam,
Moje pytanie dot. zakresu 2. Wykonałem sporo podziałów w trybie tzw. specustawy drogowej czyli zatwierdzanych decyzją ZRID. W spisie prac niezbędnych do uzyskania praktyki zawodowej nie ma wyszczególnionej takiej pozycji. Pod co zaliczyć takie podziały?


Napisałem w tej sprawie do GUGiK żeby mieć jasność i wklejam odpowiedz. Może się komuś przyda.

Podziały nieruchomości dokonywane między innymi w ramach ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2031) należy zaliczyć do „innych podziałów, w tym na terenach rolnych i leśnych”.
Należy jednak mieć na względzie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa uznanie praktyki zawodowej następuje w ramach części wstępnej postępowania kwalifikacyjnego, prowadzonego przez komisję kwalifikacyjną do spraw uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.
(...)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/01/29 21:07 #9329

  • mateo-17
  • mateo-17 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 87

Witam, mam pytanie odnośnie kolejności wpisywanych prac. Na stronie gugiku w temacie dziennika praktyk jest informacja że wpisy powinny być dokonywane w sposób systematyczny. Czy jest osoba której zaliczono dziennik uzupełniony robotami nie chronologicznie? Wpisałem 20% prac segregując je po asortymencie nie patrząc na daty i nie wiem czy kontynuować czy lepiej pobrać duplikat dziennika i zacząć od nowa chronologicznie

ja wpisywałem nie chronologicznie, też po czasie doczytałem że mają być systematycznie ;P
nie przejmuj się, resztę wpisuj już zgodnie z tym jak sobie życzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/02 16:46 #9406

  • justyna.zet1
  • justyna.zet1 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy do dziennika praktyk dołączaliście jakieś dodatkowe dokumenty, które potwierdzały wasz udział podczas roboty? Przez numer zgłoszenia gugik może sprawdzić mój udział, mimo to żąda dowodów. Miał ktoś taki przypadek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/03 18:26 #9409

  • geomar92
  • geomar92 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy opis prac można pisać w pierwszej osobie ?
mp.
- obliczyłem
- pomierzyłem

a pod opisem informacja o wykonywaniu pod nadzorem geodety uprawnionego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/06 21:56 #9470

  • jogi521
  • jogi521 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 96
  • Otrzymane podziękowania: 39
Jak wpisywać wyteczenia sieci uzbrojenia terenu, skoro nie są one zgłaszane i składane operaty z wytyczenia sieci w firmie której pracuje? (PODGiK na to nie naciska i uważa operaty z tyczenia sieci jako "niepotrzebne") :) Czy można w dzienniku praktyk w opisie prac wpisać wytyczenie i inwentaryzacja sieci?? mimo że zgłoszona jest tylko inwentaryzacja. Powołując się na Art. 12c ust. 2 ustawy PGiK mówiący o tym, że nie ma obowiązku przekazywania do ODGiK materiałów jeżeli od dnia wytyczenia do dnia przekazania operatu z inwentaryzacji nie minęło więcej niż 30 dni?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/07 07:29 #9471

  • oskarr17
  • oskarr17 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja miałem zgłoszenie zrobione 2w1 tyczenie plus inwentaryzacja. Tak samo pisałem w dzienniku, tyczenie plus inwentaryzacja i opisałem proces tyczenia oraz na koniec inwentaryzacji. Oczywiście pisząc tyczenie plus inwentaryzacja liczyłem robotę jako "tyczenie"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez oskarr17.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/07 20:34 #9481

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22

justyna.zet1 napisał: Czy do dziennika praktyk dołączaliście jakieś dodatkowe dokumenty, które potwierdzały wasz udział podczas roboty? Przez numer zgłoszenia gugik może sprawdzić mój udział, mimo to żąda dowodów. Miał ktoś taki przypadek?

Prawidłowo nie powinieneś pisać nr zgłoszenia, tylko operatu przyjętego do zasobu.

Jogi Obowiązku złożenia operatu z tyczenia nie ma, ale obowiązek zgłoszenia tyczenia już jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/07 20:53 #9483

  • ela123
  • ela123 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 10

iceman150 napisał:

justyna.zet1 napisał: Czy do dziennika praktyk dołączaliście jakieś dodatkowe dokumenty, które potwierdzały wasz udział podczas roboty? Przez numer zgłoszenia gugik może sprawdzić mój udział, mimo to żąda dowodów. Miał ktoś taki przypadek?

Prawidłowo nie powinieneś pisać nr zgłoszenia, tylko operatu przyjętego do zasobu.

Jogi Obowiązku złożenia operatu z tyczenia nie ma, ale obowiązek zgłoszenia tyczenia już jest.


Nie składając operatu z tyczenia nie ma numeru przyjęcia do zasobu ;) w takiej sytuacji chyba najlepiej wpisać nr zgłoszenia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/10 20:16 #9514

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Tak, możesz wpisać nr zgłoszenia, zazwyczaj nie odrzucali takich dzienników, aczkolwiek ja mówię jak stoi w przepisach i teoretycznie mają podstawę aby odrzucić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/11 14:25 #9523

  • Pitero
  • Pitero Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
mam takie banalne, aczkolwiek nurtujące mnie pytanie. Mianowicie, czy na dokumentach sporządzonych przeze mnie, które wypisuję w dzienniku musi być moja pieczątka imienna czy wystarczy potwierdzenie w dzienniku przez geodetę uprawnionego, że to ja wykonałem np. szkic polowy czy mapę wywiadu, mimo że na danym dokumencie jest jego pieczątka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/11 15:37 #9524

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
To zależy jaki to dokument. Na przykład dlaczego na protokole granicznym miałaby być Twoja pieczątka? No a na szkicu polowym, skoro wykonałeś pomiar, wręcz powinna być.
Tak czy siak uważam, że potwierdzenie przez geodetę uprawnionego, że wykonałeś czynności jest wystarczająca. W praktyce i tak nikt nie będzie sprawdzał czy przybiłeś pieczątkę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pitero

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/12 08:59 #9533

  • Pitero
  • Pitero Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zgadzam się. Na początku podbijałem wszystko co robiłem, ale z czasem zaczęliśmy robić prace pod inną firmą, gdzie nie mogłem się podpisywać, aż w końcu wszystko podpisywał szef, wszystkie szkice, raporty itp.. A teraz się obudziłem jak trzeba dziennik uzupełnić. Dzięki wielkie w takim razie za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2019/02/18 11:12 #9595

  • SiwyGruz
  • SiwyGruz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzień dobry,
Jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli pytanie powtarzam. Do rzeczy. Skończyłem technikum i Teraz jestem na studiach inżynierskich ( zaocznych). Chciałbym szybciej zdawać uprawnienia. Czy istnieje możliwość przestawienia do WINGiK jakiegoś zaświadczenia z uczelni (po 3 semestrze), żeby szybciej rozpocząć ten okres 2 letnej praktyki? Kiedyś obiło mi się o uszy, że coś takiego istnieje. Jeśli jest to prawda to proszę o odpowiedz i informację w którym rozporządzeniu jest to zawarte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.075 s.