admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:

TEMAT:

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 03:18 #7748

  • tom0207
  • tom0207 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Ja opisałem cały przebieg jednej kompleksowej modernizacji, składającej się z 3 etapów :
- ustalenie linii brzegu,
- pomiar osnów, granic i budynków
- weryfikacja użytków.
Dodając jednocześnie, że brałem udział głównie w czynnościach terenowych, ale obserwowałem też równocześnie i starałem się brać udział także w poszczególnych etapach prac kameralnych (opisałem kilka, jak tworzenie wykazów zmian gruntowych, protokołów itd).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 08:42 #7750

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
Witam
Czy ktoś z Was miał może taka sytuację, że komisja zwróciła się do PODGiK w celu zweryfikowania operatu technicznego którego numer podaliście w dzienniki praktyki ? Chodzi o sprawdzenie czy opisane czynności były wykonane i czy jest po Was jakiś ślad w operacie ?
Jeżeli oni tego nie sprawdzają to tak naprawdę można wpisać co fantazja do głowy przyniesie... Np jeśli chodzi o ta modernizację, z którą jest taki problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 13:21 #7751

  • karmela
  • karmela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 23
Ja bym jednak w taki sposób nie ryzykowała... Poświadczasz wtedy nieprawdę.. Ale każdy robi jak uważa. Ja mam problem z dziennikim na 1, nie wiem co zrobić z tyczeniem sieci - żadnej nie mam a wszystkiego innego aż ponad :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 14:14 #7752

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
karmela, nie wiem czy wiesz ale pod pojęciem sieci uzbrojenia terenu mieszczą się też przyłącza. Zawsze możesz napisać przy tyczeniu budynku, że tyczyłaś też przyłącza. Tyczenia przyłączy nie musisz zgłaszać więc też nie musi być to ujęte w operacie z tyczenia budynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 14:20 #7753

  • karmela
  • karmela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 23
Dziękuję przemek.geodeta, przez moment pomyślałam, żeby tak zrobić ale jak sama wyżej napisałam- poświadczę nieprawdę;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/22 18:13 #7754

  • geokamil
  • geokamil Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ja pisałem, że operat z inwentaryzacji zlozony zostal w terminie do 30 dni od wytyczenia przez co tyczenia nie skladalem do osrodka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/26 01:44 #7790

  • tom0207
  • tom0207 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 9
Pytanie z odrobinę innej beczki :)
Dotyczy materiałów na 2-kę a właściwie trzech artykułów, w których kompletnie nie wiem o co chodzi...

1) art. 96, ust. 3 UGN
"Podział nieruchomości polegający na wydzieleniu wchodzących w jej skład działek gruntu, odrębnie oznaczonych w katastrze nieruchomości, nie wymaga decyzji zatwierdzającej podział"

To że w skład nieruchomości wchodzić może kilka/kilkanaście działek to wiadomo, ale jak wydzielić działkę oznaczoną już odrębnie w katastrze. Jak to rozumiecie?

2) paragraf 9 ust. 6 Rozporządzenia w sprawie EGiB
"W przypadku połączenia działek ewidencyjnych lub podziału nieruchomości, składającej się z co najmniej dwóch
sąsiadujących ze sobą działek ewidencyjnych, w którym nie uwzględniono dotychczasowych granic działek ewidencyjnych
przebiegających wewnątrz tej nieruchomości, nowo powstałe działki ewidencyjne oznacza się kolejnymi, niewykorzystanymi
w danym obrębie, liczbami naturalnymi."
Jak możliwe jest, że sąsiadujące ze sobą działki nie uwzględniają granicy między sobą? Czy sprowadza się to do rozgraniczenia (granica nie ustalona)?

3) paragraf 63 ust. 1b Rozporządzenia w sprawie EGiB
"W przypadku gdy z powierzchnią terenu przecina się ściana fundamentowa budynku lub gdy budynek albo jego
część posadowiona jest na filarach, konturem budynku lub częścią tego konturu jest odpowiednio linia wyznaczona przez
prostokątny rzut na płaszczyznę poziomą najniższych zewnętrznych krawędzi ścian kondygnacji budynku, które są oparte
na tych ścianach fundamentowych lub na filarach, a w przypadku gdy na filarach oparty jest dach budynku – zewnętrznych
krawędzi dachu"

O ile rozumiem treść (bo sensu już nie bardzo) prowadzenia konturu budynku po dachu opartym na filarach, tak totalnie nie rozumiem fragmentu:
[...] rzut na płaszczyznę poziomą najniższych zewnętrznych ścian kondygnacji budynku, które są oparte na tych ścianach fundamentowych LUB NA FILARACH [...]
Pierwsza część zdania dotyczy przypadku gdy poza przyziemie "wystaje" np. docieplenie tak? Wtedy po tej części docieplonej należy poprowadzić kontur, zgadza się? Ale już części mówiącej o ścianach opartych na filarach nie łapię.

Serdecznie proszę, oświećcie mnie koledzy i koleżanki... polskimi, prostymi słowami ;)
Pozdrawiam
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/26 08:50 #7792

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
1. Wg mnie chodzi o wyodrębnienie z księgi wieczystej jednej działki i założenie dla niej nowej księgi. Sprowadza się to praktycznie do złożenia wniosku w sądzie.
2. Przepis ten mówi o podziale, gdzie przed podziałem łączysz te działki i dzielisz je na nowo w całkiem nowy sposób, nie uwzględniając dotychczasowego przebiegu granicy pomiędzy nimi.
3. Czasem jest tak że np pierwsza kondygnacja jest wsparta na filarze a pod spodem np wejście do budynku. W takim wypadku uwzględniając obrys scian pierwszej kondygnacji.
Za tę wiadomość podziękował(a): tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/26 09:00 #7794

  • przemek.geodeta
  • przemek.geodeta Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 50
  • Otrzymane podziękowania: 6
1) Nieruchomość to wszytkie działki w jednej KW, czyli podział nieruchomości w tym przypadku to przeniesienie jednej z działek do innej KW.
3) Kontur budynku który jest oparty na filarze jest rzutem ściany opartej na filarze.
Co do dwójki nie będę się mądrzył :p
Pozdro
Za tę wiadomość podziękował(a): tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/06/26 10:22 #7795

  • Warmik
  • Warmik Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 23
co do pytania trzeciego, jak to zwykle u nas bywa, nie jest to prosta sprawa:
www.researchgate.net/publication/3179210...ynku_i_bloki_budynku

ps. czemu piszemy w tym temacie?
Za tę wiadomość podziękował(a): TNgeo, tom0207

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Warmik.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/07/12 18:51 #7923

  • Aleksandra
  • Aleksandra Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 123
  • Otrzymane podziękowania: 29
aaaaa.... właśnie się zorientowałam, że na stronie GUGIK jest nieco inny niż na forum wniosek o nadanie uprawnień zawodowych :(
a dokumenty już wysłane.
Różni się rubryczką @ i telefon... ehhh

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/07/23 15:27 #7955

  • iceman150
  • iceman150 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 22
Czy wszyscy wysyłacie w dokumentach także suplementy do dyplomu? Czy jest to jednak zbyteczne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/07/23 17:16 #7956

  • karmela
  • karmela Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 48
  • Otrzymane podziękowania: 23
Ja wysyłałam sam odpis dyplomu- na zakres 2
Za tę wiadomość podziękował(a): iceman150

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/07/24 13:45 #7958

  • geogis
  • geogis Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 16

Aleksandra napisał: aaaaa.... właśnie się zorientowałam, że na stronie GUGIK jest nieco inny niż na forum wniosek o nadanie uprawnień zawodowych :(
a dokumenty już wysłane.
Różni się rubryczką @ i telefon... ehhh


Nie przejmuj się, najwyżej przyślą Ci pismo w sprawie uzupełnienia wniosku o te dane. Pobierzesz wniosek ze strony GUGIK, wypełnisz i wyślesz. Napiszesz krótkie pisemko, że w odpowiedzi na pismo z dnia... znak... w załączeniu przesyłasz uzupełniony wniosek.
Możesz też to zrobić wcześniej nie czekając na pismo z GUGIK, tylko napisz, że jest to uzupełnienie wniosku o nadanie uprawnień z dnia....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziennik praktyki zawodowej 2018/07/24 14:41 #7959

  • geodetka
  • geodetka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przejrzałam cały temat, jednak mam wątpliwości co do wpisania do dziennika tyczenia. Mianowicie w firmie, w której pracuję zgłaszamy tyczenia do ośrodka, jednak nie oddajemy operatów z tyczenia. Zaznaczam również, że inwentaryzacja nie jest wykonana w terminie 30 dni od wytyczenia. Co w takiej sytuacji? Czy do dziennika wpisuję jedynie prace wykonane przed wytyczeniem tj opracowanie projektu i wytyczenie w terenie, bez informacji o złożeniu do ośrodka. Czy miał ktoś taką sytuację, jak z tego wybrnąć, żeby "przeszło" to u komisji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.251 s.