admin@uprawnienia-geodezyjne.pl

michal baner 2021


Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

cel pracy: geodezyjna inwentaryzacja obiektów budowlanych 2019/04/12 14:35 #9931

  • klio
  • klio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 7
mam pytanie czy ktoś może mi wyjaśnić na jakiej podstawie prawnej do geodezyjnej inwentaryzacji obiektów budowlanych zaliczamy inwentaryzację jednego przyłącza wodociągowego do budynku, poza tym nic innego nie jest inwentaryzaowane; jakie prace geozezyjne zgłaszane są pod celem pracy: aktualizacja GESUT??? z góry dziękuje za odpowiedzi
GEO-KARTO-LINIA.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cel pracy: geodezyjna inwentaryzacja obiektów budowlanych 2019/04/15 00:01 #9947

  • BartekA
  • BartekA Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 4
Mi się wydaje, że tutaj kluczowym jest cel takiej pracy, a nie sam wynik. Oczywiscie, aktualizuje się GESUT, a to i tak szumnie powiedziane, bo czy GESUT jest prowadzony to dobre pytanie ;)

Skoro już rym tu sam wyszedł, to go wnet kontynuuję. Czy mapę z aktualizacji zamiast inw. pow. Pani w PINBie przyjmuje?

Bo jeżeli jegomość na pozwolenie przyłącze wykonał takie, to czego dokładnie pomiar będzie przedstawiony na mapie?

Morał z tej bajki jest w istocie prosty, w prawie przyjaciela mamy. Nie jesteśmy uczestnikami procesu, jednak mapą INW POW inwestora w garści trzymamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cel pracy: geodezyjna inwentaryzacja obiektów budowlanych 2019/04/15 14:54 #9952

  • klio
  • klio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 7
mapa ma tytul mapa geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przylacza wodociagowego co jest rozne od celu pracy "inwnetaryzacja powykonawcza obiektow budowlanych", gdzyz z godnie z prawem budowlanym owe przylacze nie jest obiektem budowlanym.

Sugerujac się Pana logika mapa z inwentaryzacji drzew, ktora nosi tytul "mapa inwentaryzacji drzew" powinno zostac zgloszone jako aktualizacja bdot500 czy jako inwentaryzacja obiektow budowlanych?? bo wg Pana logiki skoro w tytule mapy jet slowo inwentaryzacja to cokolwiek bedzie inwentaryzowane powinno miec cel pracy :inwentaryzacja obiektow budowlanych"

dla mnie jest to pozbawione logiki i nadal nie rozumiem dlaczego do tej pory nie rozszerzono listy cel pracy geodezyjnej i nadal nie rozumiem dlaczego PODGIKI wymuszaja na mnie taki cel pracy, skoro ja zglazam co innego:/
GEO-KARTO-LINIA.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

cel pracy: geodezyjna inwentaryzacja obiektów budowlanych 2019/04/16 08:14 #9957

  • BartekA
  • BartekA Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 4
Wziąłem do ręki właśnie zał do zgłoszenia. Jest tam pozycja "geod inw ob bud". Także w sumie nie ma tu nic o inw. powykonawczej, a to jest różnica. Nie będę się upierał przy swoim, ale moja interpretacja jest taka:

- w standardach jest mowa o INW POW (nie mam teraz "czynnosci" pod ręką więc nie wiem jak jest tam napisane), zatem w razie potrzeby wykonania inw pow zgłaszałbym inw ob bud nawet jeśli mapa dotyczy przyłączy ale inw pow jest konieczna.

Natomiast zgłaszanie akualizacji baz gesut, bdot itp to można wg mnie wykorzystać do robienia tzw "akualizacji mapy", czyli tej mdcp co to nie jest mdcp.

Może jest jakis paragraf którego wspólnie nie możemy znaleźć, który by jednoznacznie wyjaśnił te wątpliwości. Może w przyszłości faktycznie odgiki zaczną respektować definicję ob bud. Tak sobie myślę że może w rozporządzeniu mialo się znaleźć "inw pow ob bud" ale ktos zwrócił uwagę, że w polowie podgikow nie ma czegos takiego jak gesut i zrobili samo inw, zeby geodeci mogli zglaszac każdą inw a nie tylko inw pow, bo nie byłoby jak zgłosić inw SUT skoro nie ma gesut..
Za tę wiadomość podziękował(a): klio

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.036 s.